Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Налаштування URL в Artio JoomSEF: міняємо зовнішній вигляд посилань

  1. вступ
  2. Принцип побудови URL компонентом Artio JoomSEF
  3. Які URL люблять пошуковики
  4. Яка можлива настройка URL в Artio JoomSEF на сайті Joomla 3
  5. Прибрати з URL пункт меню
  6. Прибрати з URL статті пункт меню
  7. Прибрати з URL тега пункт меню
  8. Прибрати з URL слеш в кінці
  9. Прибрати з URL index.php
  10. Вставте в URL маскує префікс .html
  11. пов'язані матеріали

  class = "eliadunit">

  вступ

  Як встановити і налаштувати компонент Artio JoomSEF я розповідав в статті: Налаштування SEF посилань на Joomla 3 . Нагадаю, що основне завдання компонента, перетворювати посилання сайту в людині зрозумілий вид не є єдиною. Компонент дозволяє налаштувати вигляд URL сторінок сайту, практично в будь-якому вигляді. При цьому людині зрозумілий вид посилання не зміниться.

  Не буду перераховувати всі варіанти виду URL, поясню принцип побудови URL компонентом Artio JoomlaSEF.

  Принцип побудови URL компонентом Artio JoomSEF

  Будь-яка сторінка сайту, будь то стаття, сторінка пошуку, сторінка тега і т.п. організовуються системою в ієрархічну структуру. В Joomla 2.5 це угруповання в розділи та підрозділи (категорії), в Joomla 3.x це поділ за розділами (батьківські і дочірні).

  Крім цього кожна сторінка, буде непереливки на сайті, якщо розділ в якій вона входить не буде опублікований в будь-якому меню сайту.

  Також у кожної сторінки є унікальний ID (ідентифікаційний номер), який видно в менеджері матеріалів в таблиці з матеріалами.

  Ще у сторінок сайту задаються або автоматично створюються аліаси, які в межах сайту, теж унікальні. Система не опублікує і навіть не збереже статті з однаковими аліасами.

  Якщо до цього додати джерело Itemid, то зрозуміло, що одна сторінка має масу унікальних ідентифікаторів. За ідеєю побудови Joomla, всі ці ідентифікатори можна вставити в URL будь-якої сторінки. На додачу, система в початок URL, після домену, вставить index.php.

  Нагадаю, що такий «на причесаний» URL називається машинним, на противагу, так званим, людино-зрозумілих (ЧПУ) URL, в імпортному позначенні це SEF URL. Саме такі ЧПУ URL і створює компонент Artio JoomSEF. Але компонент не тільки створює ЧПУ, а й дозволяє управляти ними і налаштовувати їх за своїм бажанням.

  Які URL люблять пошуковики

  Алгоритми пошукових роботів, дуже люблять організовані, не "засмічені» урли сторінок. За ідеєю, боти повинні «читати» і «розуміти» URL максимально близько до читання людини. За тим же уявленням, людина «любить» коли адреса сторінка відображає назва статті, підрозділ, розділ, домен. Тобто в адресі повинна проглядатися ієрархія сторінки в структурі сайту.

  Це особливо актуально для магазинів і великих сайтів. Товарів багато, один і той же товар може входити в різні розділи, а дублів URL бути не повинно. Тому, за замовчуванням Artio JoomSEF, будує URL за такою структурою

  Домен / Пункт_ меню / Раздел_родітель / Раздел_1 / Раздел_2 / Названіе_статьі (товару).

  Але що добре для магазинів, не підходить, вірніше не завжди підходить для інформаційних сайтів і тим більше для блогів. Для них краще мати URL коротший, наприклад, так:

  Домен / Раздел_родітель / Розділ / Названіе_статьі. Або ще краще: Домен / Последній_Раздел / Названіе_статьі. Коротко і зрозуміло.

  Яка можлива настройка URL в Artio JoomSEF на сайті Joomla 3

  Давайте на практиці, подивимося, які налаштування ArtioJoomSEF формують URL посилання сайту.

  Прибрати з URL пункт меню

  Якщо вам потрібно скоротити url і прибрати з нього пункт меню, досить увійти на вкладку Компоненти → Artio JoomSEF → Manage Extensionsі в списку «SEF Extension» вибрати розширення Content (клікнувши по ньому).

  Відкриється сторінка налаштувань url всього контенту сайту.

  Зараз нам потрібна вкладка Common, яку і відкриваємо. У пункті «Add Menu Title to URL» ставимо «No». (Наступне фото) Після збереження настройки і очищення кеша компонента і кеша сайту пункти меню заберуться з URL посилань сайту.

  class = "eliadunit">

  Прибрати з URL статті пункт меню

  На вкладці Common прибираємо пункт меню з URL тегів.

  Примітка: очищення кеша компонента Artio робиться на Control Panel Maintenance → Purge SEF URL → потім Clear Cache.

  Прибрати з URL тега пункт меню

  Налаштування URL на сторінках тегів робиться на вкладці Компоненти → Artio JoomSEF → Manage Extensions → відкриваємо Tags.

  Прибрати з URL слеш в кінці

  Щоб прибрати слеш в кінці всіх URL сайту, потрібно ввійти на вкладку Компоненти → Artio JoomSEF → Configuration → Advanced. Тут нас цікавлять два пункти налаштувань:

  • Be tolerant to trailing slash? (Ні)
  • Remov etrailing slash? (Так).

  (Так)

  Не забуваємо зберігатися. Якщо на сайті вже є контент, продуваємо URL і чистимо кеш компонента (фото вище).

  Ці настройки не тільки дозволяють прибрати слеш в кінці URL, але і перенаправити URL зі слеш, але URL без слеш.

  Прибрати з URL index.php

  За замовчуванням Joomla формує URL з вставкою поле домену index.php. Він зовсім не потрібен на засланні, і його краще прибрати.

  У artio це робиться на тій же вкладці Компоненти → Artio JoomSEF → Configuration → Advanced. Тепер потрібні пункти:

  • Fix index.php links: Так
  • Change index.php to current menu: Так

  php to current menu: Так

  Вставте в URL маскує префікс .html

  Цей префікс маскує динамічні сторінки під статичні. Чи потрібен це префікс спочатку - як кому подобається і своїх уявлень про SEO. Але знаю, що це стане в нагоді при перенесенні сайтів з деяких безкоштовних хостингах, наприклад blogger.com. У них все статті з префіксом .html.

  Робиться це на вкладці Компоненти → Artio JoomSEF → Configuration → Basic

  У пункті налаштувань «File suffix». В поле налаштування вписуєте бажаний суфікс в кінці URL.

  Як бачите, настройка URL в Artio JoomSEF досить різноманітна, і дозволяє зробити будь-який вид URL сайту. Зверну вашу увагу, що краще все настройки робити до наповнення сайту контентом. Після зміни зовнішнього вигляду URL контент за старими посиланнями піде з видачі, даючи помилку 404. Щоб цього не сталося, в Artio є інструмент перенаправлення (301 Redirect) і можливість прямого редагування посилань. Про це в наступній статті серії «JoomSEF».

  пов'язані матеріали

  class = "eliadunit">


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»