Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Навіщо «Яндекс» бореться з SEO-посиланнями - думка директора по продукту Wizard.Sape

  Георгій Терновський  Розмови про те, чи варто купувати посилання чи ні, порядком набридли Георгій Терновський

  Розмови про те, чи варто купувати посилання чи ні, порядком набридли. Я ще рік тому вирішив, що не варто, але на сайтах, де я можу приймати якісь рішення, продовжували купувати кількість посилань.

  По-перше, не хотіли ризикувати, тому що позиції хороші. По-друге, мої колеги продовжували запевняти, що посилання повинні бути. Одним з найбільш авторитетних людей, у яких я тоді уточнював, що потрібно робити, був Антон шаманалісь, керівник Wizard.SAPE. Разом з ним ми вирішили написати цю статтю, приурочену до дня «ікс» - 15 травня, коли повинні початися санкції з боку «Яндекса».

  Антон шаманалісь Антон шаманалісь

  Георгій Тернівський: Цього року «Яндекс» не тільки говорить, що не треба купувати посилання, але і що закупівельників будуть пессімізіровать. Ніби як гранично точний посил. Посилання треба відключати, так, Антон?

  Антон шаманалісь: Дивись, я завжди був проти різких рухів з посилальною масою. На моїй практиці це закінчувалося, як правило, погано. Адже в алгоритмі, крім широко розкручених фільтрів, є й інші фактори, які відстежують саму динаміку посилальної маси.

  А що стосується того, чи потрібно знімати посилання - нинішнє «відключення посилань» далеко не перша. Відключати посилання щовесни вже стало традицією. Правда, з кожним роком з цього робиться все гучніший інфопривід, що трохи затьмарює розум.

  Треба розуміти, що зараз, напередодні «Минусинска», не йдеться про фундаментальне зміну алгоритму ранжирування. Йдеться про додавання нового покарання (фільтра) за SEO-посилання. В Google такий фільтр - Penguin - був введений ще три роки тому. Посилання в Google перестали працювати? Ні. Але їх потрібно закуповувати або отримувати безкоштовно, дотримуючись обережності і акуратно відбираючи тільки якісні. Що ми і так давно закликаємо робити і чого постійно навчаємо нашого робота Wizard.Sape. З «Пінгвіном» він справлятися навчився.

  Я не розумію, навіщо «Яндексу» цей інфопривід? Щоб посилальні бюджети перейшли в контекстну рекламу «Яндекса»? Так з більшою ймовірністю вони відправляться в недогріти Google AdWords, а не в перегрітий «Директ». Так що їх мотиви мені незрозумілі, поясни. Ваші мотиви говорити, що посилання потрібні, зрозумілі - ви продаєте посилання.

  Всі підуть якраз-таки в «Директ». Він більше на слуху, простіше, більш дружелюбним, та й частка «Яндекса» в рунеті поки ще сильно вище Google. Ми говоримо не про великих рекламодавців, а про тисячі дрібних бізнесів. Ви в К50 з ними не працюєте, а ми працюємо.

  Ну частка вже скоро зрівняється. Вони і так все в «Ю Я», а ось нові бюджети підуть в Google. Це контекстна реклама, ви в ній не працюєте. У нас, до речі, багато невеликих клієнтів. Я думаю, «Яндексу» і правда краще залишити гроші в Sape, ніж допомагати Google, так що мотиву для інфоприводи тут немає. Просто вони відключають посилання.

  Дрібний клієнт - це той, який витрачає на рекламу в інтернеті одну-дві тисячі рублів на місяць. Мені здається, ви з такими не працюєте. Ось такі як раз-таки йдуть в «Директ», оскільки він у нас більш розкручений. І за цю масу рекламодавців бореться «Яндекс» (і правильно робить).

  До речі, в той же день, коли Садовський виступав на конференції в Мінську, і все шуміли про «Минусинськ», «Яндекс» під шумок впровадив авторасшіреніе семантики в «Ю Я». У професійній контекстної тусовці хлопці швидко прореагували і порадили товаришам перед вихідними залізти в акаунти і зняти галки, щоб не злити бюджет. Але ж основна маса рекламодавців - непрофесіонали.

  Потрібно це «Яндексу» чи ні, ми не зійшлися, хоча аргумент про авторасшіреніе семантики - цікавий, тобі детективи треба писати. Давай продовжимо далі.

  Ти маєш рацію, «Яндекс» більше року творить в SEO-індустрії справжню детективну історію. Рік тому в березні 2014 року ці фірми з помпою «відключили ранжирування посилань» в московському регіоні по ряду тематик. Потім цілий рік в SEO-шной тусовці обговорювалося і досліджувалося, що ж конкретно було відключено і було.

  Прийшли до висновку, що відключення посилання ранжирування сталося не в цілих тематиках, як було озвучено Садовським, а по кожному запиту окремо. Пропонувалася (і критикувалася) методика визначення того, відключені чи посилання на вимогу чи ні. У підсумку «чи був хлопчик», так ясно і не стало. До кінця року з «Яндекса» стали надходити чутки, що посилання чи включили назад, чи то не відключали зовсім. І ось тепер - новий сезон серіалу.

  До слова, зробили таке опитування в хардкорні співтоваристві по SEO.

  До слова, зробили таке опитування в хардкорні співтоваристві по SEO

  Тобто, ствердно відповісти, «так» або «ні», не можуть навіть топові SEO-фахівці, і це, до речі, ті хлопці, що не покупкою посилань живуть, а аудитами - важливість яких зросте. Як я зрозумів, головне, чому треба купувати посилання - це для просування в Google і просування в регіонах, так?

  На мій погляд, результати опитування красномовно показують, що твоє запитання поставлений невірно. З тим же успіхом його результати можна трактувати так, що посилання купувати потрібно.

  У просуванні на Google або на регіони в «Яндексі» посилання дійсно грають найважливішу роль, від якої просто так не відмовишся. У «Яндексі» по Московському регіону вплив посилань вже давно сильно ослаблене в порівнянні з іншими регіонами і пошуковими системами.

  Однак, незважаючи на це, ми в «Візард» весь 2014 рік спостерігали цілком позитивну картину і за московським «Яндексу». Нові сайти, що приходять на просування, ставили посилання і росли. Чи не ставили - не росли. Знижували рекомендовані системою бюджети - росли повільніше. Ми про це писали статті, розповідали кейси на конференціях. Так, ми зацікавлена ​​особа, але коли вивантажували статистику і бачиш очевидні закономірності - іноді важко мовчати. Багато власників сайтів надто вірять страшилок і чутками, через це самі собі заважають домогтися топа перевіреними засобами.

  Міг би ти викласти дані кейсів і досліджень? Ось, наприклад, є динаміка витрат на посилання у лідера українського ринку з пошукової оптимізації агентства Netpeak.

  Ось, наприклад, є динаміка витрат на посилання у лідера українського ринку з пошукової оптимізації агентства Netpeak

  А ось коментар керівника відділу SEO Netpeak Михайла Корбонова: «За статистикою, за останній квартал щомісяця від 60% до 80% проектів мають зростання органік-трафіку в порівнянні з попередніми періодами, при цьому близько 10% мають подвійне зростання».

  Це чудово, що у агентства ростуть сайти клієнтів. Але агентства по своїй моделі тісніше працюють з об'єктом просування. Вони опрацьовують сайт зсередини, ставлять просування на правильні рейки з самого початку. Ми як автоматичний сервіс не маємо можливості впровадити за клієнта SEO-правки на його сайті. Ми можемо тільки умовляти його це зробити, пропонуючи різні безкоштовні інструменти аналізу. На жаль, за фактом лише мала частина наших клієнтів впроваджує рекомендації. Тому нам поки доводиться просувати сайти посиланнями. І ось як це виходить (графік за 2014 рік, якраз коли посилання були «відключені»):

  І ще щодо агентств. Одне агентство - це добре. Але у нас в «Візард» працює кілька сотень SEO-агентств (до речі, за минулий рік їх кількість зросла в три рази), і ми бачимо зсередини, як вони працюють.

  Я не кажу про те, що агентство, наведене тобою як приклад, не працює належним чином. Це прекрасно - вміти просувати сайти без посилань. Як прекрасно вміти ходити взимку в одній майці і не хворіти. Але більшість народу все ж одягається.

  Ну добре, раз ти просиш, ось тобі ще один кейс. Знайомі просували сайт в тематиці ремонту побутової техніки. Спочатку поставили оптимізаторові завдання: просувати без посилань. Все зробили добре: структуру сайту, унікальні тексти, Лендінзі пропрацювали. Витратили гроші. Сайт, звичайно, виріс, але зовсім трохи. Потім умовили людини додати сайт в «Візард». Ну і ось:

  Так, він в листопада 2014 вирішив зняти посилання. Він же хотів без посилань просуватися. Ось, зняв.

  Я думаю, можна обмінюватися різними графіками, напевно ще може бути купа факторів, що впливають на це. Ось скажи, ти добре спатимеш в ніч з 14 на 15 травня? І що ти напишеш, якщо буде сильна буря і багато хто потрапить під «російського пінгвіна»?

  З «Яндексом» вже давно нормально НЕ виспишся. Буде сильна буря чи ні - будемо розбиратися з тим, як в реальності зміниться алгоритм. Таке бувало вже не раз і буде ще. У нас є величезна база для аналітики, яка дозволить змінити наші автоматичні стратегії так, щоб вони залишалися ефективними. «Пінгвіна» від Google успішно пережили. Сайти, які потрапляли під нього, рятували.

  До слова, на Заході страх оптимізаторів перед «Пінгвіном» набагато сильніше, ніж у нас. Зрозуміло, це пояснюється часткою трафіку на сайт, який приносить Google там і тут. Однак їм страх зв'язує руки, багато хто з них бояться посилань як вогню. Замість того, щоб емпірично намацати працює алгоритм і швидше досягати результатів, що роблять вітчизняні фахівці. Тому зараз в аналогічній ситуації ми бажаємо нашим клієнтам не піддаватися паніці.

  А взагалі, не кажучи про Google і «Пінгвіна», в самому «Яндексі» досить давно вже працюють фільтри за контрольний Переспа. Вони працюють і позапросно, а в деяких випадках і на весь сайт. З ними все оптимізатори успішно справляються. «Минусинськ» з технологічного боку - не більше ніж ще один фільтр.

  А ось з пропагандистською боку в нього вклали набагато більше, це факт. Як ти вважаєш, чи дійсно SEO-посилання так спотворюють рунет, як про це говорить Садовський?

  Мені здається, це в принципі непотрібне явище, хто може купити посилання, краще б ці гроші витратив на юзабіліті і тести сайту.

  Так, тільки у нового сайту, скільки ти ні витрачай на його юзабіліті, позиції від цього не виростуть. Поки реальність така. І мене, чесно сказати, трохи лякає, що станеться, якщо SEO-посилання стануть за гранню закону. А станеться, мабуть, новий розквіт чорних методів SEO типу XRumer, спаму по каталогам, мотивованих відгуків на форумах, спаму в коментарях в соцмережах і блогах і так далі. Дорвеи будуть, по твоєму раді, мати прекрасне юзабіліті і комерційні чинники, вони вже це роблять.

  Для екосистеми рунета так буде краще? Не думаю. Уже зараз, вибираючи покупку, постійно стикаєшся з лже-відгуками, проплаченими оглядами і нотатками. А саме вони стануть «новим SEO». І на відміну від нешкідливих підвальних ссилочек, такі рекламні повідомлення будуть бити по мізках безпосередньо нашим з вами, а не пошукових роботів.

  Чомусь, коли мова заходить про боротьбу «Яндекса» з біржами посилань і інструментами автоматичного SEO, вони визнаються абсолютним злом, а «Яндекс» - борцем за чистоту інтернету. Тим часом, і SEO, і «Директ» - перш за все, рекламний бізнес. І незрозуміло, чому SEO-посилання як інструмент заробітку принципово шкідливіше блоку оголошень РСЯ (рекламної мережі «Яндекса» - прим. Ред.).

  Візьмемо два однакових говносайт (вже щоб напевно), один продає посилання, другий - в РСЯ, і своїх півтора калік відвідувачів зливає в оголошення. Чим з точки зору екології інтернету відрізняються ці сайти? Нічим. Однак ж один потрапляє під АГС , А другий заробляє свою копієчку в РСЯ. Сподіваюся, «Яндекс» знає, що робить. Втім, як уже говорилося, я впевнений, він багато недоговорює.

  Ти пропонуєш варіант меншого зла. Очевидно, що «Яндекс» хоче в принципі фактор зла прибрати.

  Принципово іншого сценарію я не бачу. І те, що «фактор зла» залишається, особисто мені дає зрозуміти, що не заради добра «Яндекс» затіяв цю акцію, а з цілком конкретними бізнес-цілями.

  Посилання треба відключати, так, Антон?
  Посилання в Google перестали працювати?
  Я не розумію, навіщо «Яндексу» цей інфопривід?
  Щоб посилальні бюджети перейшли в контекстну рекламу «Яндекса»?
  Як я зрозумів, головне, чому треба купувати посилання - це для просування в Google і просування в регіонах, так?
  Міг би ти викласти дані кейсів і досліджень?
  Ось скажи, ти добре спатимеш в ніч з 14 на 15 травня?
  І що ти напишеш, якщо буде сильна буря і багато хто потрапить під «російського пінгвіна»?
  Як ти вважаєш, чи дійсно SEO-посилання так спотворюють рунет, як про це говорить Садовський?
  Для екосистеми рунета так буде краще?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»