Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  NOINDEX і NOFOLLOW - що таке і як використовувати

  1. NOINDEX і NOFOLLOW в мета-теге ROBOTS
  2. NOFOLLOW в посиланнях
  3. NOINDEX - рудимент від Яндекса

  Доброго часу доби, шановні читачі. Часто стикаюся з тим, що у багатьох початківців веб-майстрів і блогерів повна каша в голові з приводу використання noindex і nofollow. Давайте розберемося що це таке, з чим їдять і розставимо всі крапки над i.

  Давайте розберемося що це таке, з чим їдять і розставимо всі крапки над i

  Варто почати з того, щоб в подальшому у вас ніколи не було плутанини в голові, що і noindex і nofollow використовують в двох щодо різних значеннях в web-документі.

  Перше - це всередині мета-тега ROBOTS (не плутайте з файлом robots.txt) в значенні атрибута content. Даний мета-тег має відношення до всього документа в цілому. Друге, використовується тільки nofollow - всередині тега <a> і має відношення до конкретної посиланням. Про тег noindex трохи інша історія, і про неї ми також сьогодні поговоримо. Варто також відзначити, що я буду розглядати використання nofollow і noindex тільки в двох пошукових системах - Яндекс і Google.

  NOINDEX і NOFOLLOW в мета-теге ROBOTS

  Мета-тег robots відповідає за всю сторінку цілком. Через даний мета-тег можна забороняти або дозволяти індексувати контент сторінки.

  Noindex

  відповідає за заборону індексації тексту на сторінці.

  Nofollow відповідає за заборону індексації посилань на сторінці.

  Використовуються дані значення в такий спосіб:

  <Meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />

  що означає - дану сторінку не можна індексувати взагалі.

  Можуть бути і такі значення:

  <Meta name = "robots" content = "index, nofollow" />

  можна індексувати контент, але ігнорувати посилання на сторінці, тобто НЕ індексувати їх.

  Або так:

  <Meta name = "robots" content = "noindex, follow" />

  NOFOLLOW в посиланнях

  Nofollow використовується як значення атрибута rel в тезі <a>. І відповідає за індексацію кожної конкретної посилання на сторінці.

  <a href="url" rel="nofollow"> посилання </a>

  Атрибут rel показує відношення даного документа до документа, на який посилається.

  В даному випадку, вказуючи атрибуту rel значення nofollow, ми просимо пошукову систему не переходити по зовнішньому посиланню, а також підкреслюємо те, що ми не відповідаємо за зміст, на яке посилаємося.

  За посиланнями, оформленим з даними значенням, не передається авторитет нашої сторінки, іншими словами не передається тИЦ і Page Rank. Однак варто також враховувати і те, що у випадку з PR вага все ж йде, але не на сайт, на який ми посилаємося, а в нікуди в прямому сенсі цього слова. З приводу тИЦ точної інформації про те, йде вага або залишається на сайті - немає.

  Зупинимося докладніше на розподілі і передачі ваги в Google.

  Отже, абсолютно не важливо, скільки посилань у вас мають атрибут rel = "nofollow", а скільки без нього. Якщо на сторінці коштує 10 посилань, то кожна посилання отримає частину авторитету вашої сторінки, і кожна з них передасть цю вагу, але якщо в одному випадку вага передасться на конкретний сайт, то в іншому випадку - вага просто піде в нікуди.

  Давайте уявимо трохи, як бачить всесвітню павутину пошукова система. Всі сайти пов'язані між собою посиланнями, абсолютно все. Перший посилається на другий, другий на третій ... тисячний на тисяча перший і мільйон якийсь в результаті обов'язково буде посилатися на перший.

  Таким чином ланцюжок замикається, всі сайти знаходяться в циклі, і вага, який передає перший сайт завжди повертається до нього через сотні і тисячі інших сайтів. Також не забуваємо, і я вже писала про це в статті про перелинковку , Що ця вага передається не один раз, а постійно, при цьому з плином часу вага стає тільки більше, все сильніше збільшуючи свій авторитет. Саме на цьому принципі будується перелинковка сайту.

  Тепер уявімо, що перший сайт закрив свої посилання атрибутом rel = "nofollow". Вага не перейде на другий сайт, а витече в нікуди, і другий сайт не отримає ту частину ваги, яку мав, не зможе передати його далі по ланцюжку, і в підсумку, пройшовши весь цикл, Х-якийсь сайт, який повинен був передати вагу на перший сайт, передасть його в значно меншій кількості, ніж міг би. Отже, кожен раз не отримуючи ту частину ваги, яку ви самостійно пускаєте в нікуди, закриваючи свої посилання атрибутом rel = "nofollow", сайт не може передати вам її, з чого випливає, що закриваючи свої посилання, ви самі позбавляєте себе збільшення ваги, і такого показника, як PR.

  Щоб було простіше це зрозуміти, уявімо, що кожна посилання передає вагу, що дорівнює одиниці.

  Таким чином, якщо перший сайт не закрив посилання атрибутом rel = "nofollow", то в кінці циклу отримає більшу вагу від вхідних посилань, ніж в разі, якщо витікаючі посилання будуть закриті.

  Виходить, закривати посилання не вигідно?

  Це дійсно так, але тільки в тому випадку, якщо ми посилаємося на якісні авторитетні ресурси.

  Закривати посилання невигідно, якщо ви дійсно, по справжньому рекомендуєте своїм читачам статтю, на яку посилаєтеся, свою сторінку в соціальній мережі, на свою стрічку RSS. Нерозумно закривати посилання на свої ж сторінки в соціальних мережах, коли рекомендуєте своїм читачам підписатися на оновлення блогу через них. Адже це ж ваші власні сторінки, ваша власна RSS стрічка, в якій транслюється ваше ж зміст. Хіба ви самі не відповідаєте за нього?

  Але є ситуації, коли дійсно необхідно закривати посилання значенням nofollow. Звернімося до джерел, Яндекс і Google, що вони говорять з цього приводу?

  Звернімося до джерел, Яндекс і Google, що вони говорять з цього приводу

  Ми повинні закривати посилання в тих розділах свого сайту, де будь-який користувач може залишити своє посилання, за яку ми не зможемо поручитися, гарантувати, що там якісний зміст.

  Додатково до цього Google рекомендує позначати продажні посилання атрибутом rel = "nofollow". Також Google пише, що за допомогою nofollow ми можемо вказати роботу на закриті розділи нашого сайту, але уточнює, що є й інші способи вказувати на це.

  Також мені хотілося б приділити увагу ще одного моменту. Деякі затяті борці за закриті посилання ставлять rel = "nofollow" не тільки в самих посиланнях, тобто в тезі <a>, а й скрізь, на що тільки вистачає фантазії. І в тезі <iframe>, і <script>, і в тезі <img>.

  Давайте не будемо вигадувати свої власні стандарти, а звернемося до існуючих, які розробляє міжнародна організація W3C.

  Значення rel = "nofollow" можна використовувати тільки в тезі <a>, і в інших тегах його використовувати не можна!

  Отже, ми з'ясували, коли варто користуватися атрибутом посилання rel = "nofollow", а коли це не доцільно. Також ми більше не будемо вставляти його нікуди, крім одного єдиного тега, що позначає посилання. Тепер приділимо увагу тегу noindex.

  NOINDEX - рудимент від Яндекса

  Колись Яндекс не розумів значення nofollow, і тому придумав свій власні тег

  <Noindex> щось всередині </ noindex>

  для того, щоб можна було закривати неугодні посилання з його допомогою. Все, що знаходилося всередині даного тега ігнорувалося роботом Яндекса. Але з тих пір спливло чимало води, Яндекс подорослішав і почав розуміти атрибут rel = "nofollow". Сталося це ще навесні 2010 року. Саме тоді тег noindex втратив своє значення як інструмент для закриття посилань. Але при цьому залишилося інше значення - приховувати текстовий контент. Витяг з розділу Допомога Яндекса :

  Їм рекомендується приховувати службові ділянки тексту. Про які службових ділянках йдеться - не зовсім ясно, але абсолютно очевидно, що до посилань цей тег тепер не має ніякого відношення. Тобто виходить, якщо ми помістимо посилання в даний тег:

  <Noindex> <a href="url"> анкор посилання </a> </ noindex>

  то Яндекс врахує всі, крім анкора посилання. Тобто посилання буде врахована, що не буде врахований тільки текст. Таким чином приховувати посилання тегом noindex не має ніякого значення.

  Можна сміливо відмовитися від використання даного тега, тим більше, з огляду на ще і його невалидность. Адже по суті такого тега взагалі не існує. Як ми знаємо, стандарти HTML розробляє міжнародна організація W3C, і в специфікації до мови HTML немає такого тега, це повністю вигадка Яндекса.

  Залишився ще одне питання, на який мені хотілося б звернути вашу увагу. Часто, коли я намагаюся пояснити те, про що написала в даній статті, мені заперечують:

  "Я роблю аналіз сайту таким-то інструментом, і він показує мені, що у мене посилання не закриті ...

  або

  інструмент такий-то рекомендує закрити посилання тегом noindex.

  Ви можете вірити всім цим інструментам, це ваше повне право, але чи не краще вірити офіційній документації пошукових систем, і чи не краще думати власною головою?

  Удачі в оптимізації сайтів.

  Виходить, закривати посилання не вигідно?
  Хіба ви самі не відповідаєте за нього?
  Звернімося до джерел, Яндекс і Google, що вони говорять з цього приводу?
  Ви можете вірити всім цим інструментам, це ваше повне право, але чи не краще вірити офіційній документації пошукових систем, і чи не краще думати власною головою?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»