Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Офшори як спосіб податкової оптимізації

  3 курс, Інститут бізнесу і права

  Науковий керівник: к.е.н., доцент Мальцева А.В.

  Санкт-Петербург, Росія

  Спочатку офшорні зони утворювалися невеликими державами з метою залучення на свою територію іноземних інвестицій і заохочення міжнародного співробітництва при мінімальних витратах ресурсів. Згодом, в 1960-х роках, вони набули широкого поширення через перехід розвинених країн до монетаристської моделі управління економікою, що призвела до посилення вимог до банків.

  Офшор - в перекладі з англійської «поза межами». Під офшорною зоною розуміється держава (частина держави), на території якого іноземні компанії (нерезиденти) здійснюють операції з іноземними фізичними або юридичними особами (нерезидентами) в іноземній для цієї країни валюті - при повній відсутності втручання в їх діяльність (або за умови мінімального втручання) з боку держави, який створив офшорну зону. Офшорна компанія - підприємство, яке не веде господарської діяльності в країні, де вона зареєстрована, а власниками її є іноземні особи.

  Головною ознакою офшорної зони є звільнення нерезидентів, що діють на даній території від податків або надання їм податкових пільг.

  В першу чергу, офшор вигідний для тих, хто хоче зберегти свої капітали від політичної нестабільності тієї країни, в якій вони перебувають, а також для того, щоб мати можливість вільно ними розпоряджатися, переміщаючи їх по всьому світу.

  По-друге, якщо компанія веде зовнішньоекономічну діяльність: офшор дозволить спростити документообіг, прискорити фінансові потоки і оптимізувати податки. Це тільки декілька прикладів, насправді їх значно більше. Офшорні зони можуть використовувати для своєї діяльності найрізноманітніші компанії.

  З метою захисту національного бізнесу офшорним компаніям заборонено займатися будь-якою підприємницькою діяльністю в межах офшорної зони. Основні доходи офшорної зони складаються від зборів за реєстрацію та перереєстрацію, податкових надходжень, витрат офшорних компаній на утримання в зоні їх постійних представництв (секретарських бюро). У багатьох офшорах потрібне обов'язкове працевлаштування місцевих жителів в секретарське бюро, тим самим вирішується проблема зайнятості. Імпортовані для потреб компаній обладнання, автомобілі, матеріали не обкладаються митом. Число зареєстрованих нерезидентних фірм в одному офшорі може досягати декількох десятків тисяч.

  У Росії список держав і територій, що надають пільговий податковий режим і не передбачають розкриття та надання інформації при проведенні фінансових операцій, затверджується Міністерством фінансів.

  Ряд плюсів відкриття компаній в офшорних зонах був описаний вище. В першу чергу - це оптимізація податкового планування, але також:

  • Можливість засекретити інформацію про реального власника капіталів і зберегти повну конфіденційність іншої комерційної інформації;
  • Можливість систематично виводити кошти за кордон;
  • Відсутність валютного контролю, і можливість ведення своїх операцій в будь-якій валюті;
  • Для російських організацій: набуття статусу іноземної компанії, що, відповідно, підвищить її престиж на вітчизняному ринку.

  Можливість засекретити інформацію про реального власника капіталів і зберегти повну конфіденційність іншої комерційної інформації;  Можливість систематично виводити кошти за кордон;  Відсутність валютного контролю, і можливість ведення своїх операцій в будь-якій валюті;  Для російських організацій: набуття статусу іноземної компанії, що, відповідно, підвищить її престиж на вітчизняному ринку

  Але, незважаючи на всі відчутні плюси, необхідно усвідомлювати, що дана сфера має і свої підводні камені.

  В першу чергу, це те, що в таких зонах складно застрахуватися від змін податкового законодавства, тому потрібно відповідально поставитися до вибору країни, де буде розташовуватися компанія.

  Багато західних організації з сумнівом ставляться до непрозорих офшорам, через що у останніх можуть виникнути складнощі з утворенням нових партнерських зв'язків.

  І ще один момент - це упереджене ставлення до компаній, що знаходяться в офшорних зонах, з боку російських чиновників, оскільки, останні розглядають офшорні компанії як спосіб ухилення від податків.

  Офшорні зони та їх особливості

  На даний момент по всьому світу налічується близько 50 країн, на території яких є офшорні зони. Кожна зона, при цьому, має свою специфіку. В цілому, можна виділити наступні типи офшорних зон:

  1. Класична (з відсутністю податків і не потребують звітності) - на території класичних офшорних зон компанії платять державі тільки фіксоване мито за видачу ліцензії на здійснення діяльності, після чого - повністю звільняються від усіх податків (Багами, Панама, Віргінські острови та ін.)

  2. Зона низького оподаткування (зони підвищеної респектабельності) - зареєстровані на її території компанії можуть користуватися суттєвими податковими пільгами, але повинні щорічно надавати фінансову звітність контролюючим органам (Угорщина, Кіпр та ін.);

  3. Інші зони, на території яких встановлені вигідні умови оподаткування та фінансового планування (Великобританія).

  Залежно від того, з якою метою створюється офшорна компанія, схема роботи в ній може бути організована по-різному. При цьому саме офшорні організації можуть вільно маневрувати інвестиціями і міжнародними розрахунками як з іншими офшорами, так і з резидентами країн (крім країн, де вони зареєстровані). Нижче розглянуто приклад здійснення експортно-імпортної діяльності із застосуванням офшорних компаній.

  Переміщення прибутку при експорті та імпорті.

  Даний метод передбачає, що основний дохід від проведеної операції формується не в країні з високим оподаткуванням, а в офшорній зоні. Схема дуже проста: наприклад, російська фірма безпосередньо продає товар, загальні витрати по якому становлять 100 $, іноземної компанії за ціною в 110 $. Відповідно її чистий прибуток становить 10 $, з яких 20% буде становити податок на прибуток.

  При введенні в якості посередника офшорній компанії схема буде виглядати трохи по-іншому: російська фірма продасть товар, витрати по якому рівні 100 $, офшорній компанії за мінімальною ціною (101 $), після чого вже та продасть даний товар іноземній фірмі за 110 $. Тобто прибуток складе ті ж 10 $, але податок доведеться заплатити тільки з 1 $.

  На закінчення варто згадати про статистику. Цікавими є такі факти про офшорні зони:

  · У банках і інших фінансово-кредитних інститутах, розташованих на їх території, за різними даними зберігається близько 60% всієї твердої валюти світу;

  · 40% всіх фінансових міжнародних операцій здійснюються саме через офшори.

  Якщо задуматися - то цифри вражають, що є ще одним свідченням значущості офшорів та офшорних зон в сучасній економіці.

  Єдиного списку офшорних зон не існує, роботу з контролю за офшорними зонами ведуть як Міжнародний валютний фонд , так і центральні банки різних країн світу.

  У Росії список держав і територій, що надають пільговий податковий режим і (або) не передбачають розкриття та надання інформації при проведенні фінансових операцій (офшорні зони) публікується Центральним банком Росії .   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»