Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Оптимізація залишку грошових коштів

  сторінка 1

  Така оптимізація забезпечується шляхом розрахунків необхідного розміру окремих видів цього залишку в наступному періоді.

  Потреба в операційному (трансакционном) залишку грошових активів характеризує мінімально необхідну їх суму, необхідну для здійснення поточної господарської діяльності. Розрахунок цієї суми ґрунтується на планованому обсязі негативного грошового потоку по операційній діяльності (відповідному розділі плану надходження і витрачання грошових коштів) і кількості оборотів грошових активів.

  Розрахунок планованої суми операційного залишку грошових активів може бути здійснений і на основі звітного їх показника, якщо в процесі аналізу було встановлено, що він забезпечував своєчасність здійснення всіх платежів, пов'язаних з операційною діяльністю підприємства.

  Потреба в страховому (резервному) залишку грошових активів визначається на основі розрахованої суми їх операційного залишку і коефіцієнта нерівномірності (коефіцієнта варіації) надходження грошових коштів на підприємство по окремих місяцях попереднього року.

  Потреба в компенсаційному залишку грошових активів планується в розмірі, визначеному угодою про банківське обслуговування. Якщо угода з банком, що здійснює розрахункове обслуговування підприємства, така вимога не містить, цей вид залишку грошових активів на підприємстві не планується.

  Потреба в інвестиційному (спекулятивному) залишку грошових активів планується виходячи з фінансових можливостей підприємства тільки після того, як повністю забезпечена потреба в інших видах залишків грошових активів. Так як ця частина грошових активів не втрачає своєї вартості в процесі зберігання (при формуванні ефективного портфеля короткострокових фінансових інвестицій), їх сума верхньою межею не обмежується. Критерієм формування цієї частини грошових активів виступає необхідність забезпечення більш високого коефіцієнта рентабельності короткострокових інвестицій в порівнянні з коефіцієнтом рентабельності операційних активів.

  З огляду на, що залишки грошових активів трьох останніх видів є в певній мірі взаємозамінними, загальна потреба в них при обмежених фінансових можливостях підприємства може бути відповідно скорочена.

  У практиці зарубіжного фінансового менеджменту застосовуються і більш складні моделі визначення середнього залишку грошових активів.

  Найбільш широко використовується в цих цілях є Модель Баумоля. Вихідними положеннями Моделі Баумоля є сталість потоку витрачання грошових коштів, зберігання всіх резервів грошових активів у формі короткострокових фінансових інвестицій і зміна залишку грошових активів від їх максимуму до мінімуму, рівного нулю.

  Модель Міллера-Орра є ще більш складний алгоритм визначення оптимального розміру залишків грошових активів. Вихідні положення цієї моделі передбачають наявність певного розміру страхового запасу і певну нерівномірність в надходженні та витрачання грошових коштів, а відповідно і залишку грошових активів. Мінімальна межа формування залишку грошових активів приймається на рівні страхового залишку, а максимальний - на рівні трикратного розміру страхового запасу.

  Незважаючи на чіткий математичний апарат розрахунків оптимальних сум залишків грошових активів обидві наведені моделі (Модель Баумоля і Модель Міллера-Орра) поки ще складно використовувати у вітчизняній практиці фінансового менеджменту з наступних причин:

  - хронічна нестача оборотних активів не дозволяє підприємствам формувати залишок грошових коштів в необхідних розмірах з урахуванням їх резерву;

  - уповільнення платіжного обороту викликає значні (іноді непередбачувані) коливання в розмірах грошових надходжень, що відповідно відбивається і на сумі залишку грошових активів;

  - обмежений перелік звертаються короткострокових фондових інструментів і низька їх ліквідність ускладнюють використання в розрахунках показників, пов'язаних з короткостроковими фінансовими інвестиціями.

  Як приклад розглянемо більш детально модель Баумоля, [7].

  Відповідно до цієї моделі розраховують залишки грошових коштів на майбутній період в таких розмірах:

  а) min

  б) opt (він же максимальний)

  в) середній

  Min грошового залишку приймається рівним 0.

  Opt (max) розраховується за формулою:

  , ,

  де де  - середня сума витрат з обслуговування однієї операції з короткостроковими фінансовими вкладеннями;  - ставка по короткострокових фінансових вкладень в аналізованому періоді (у вигляді десяткового дробу) - середня сума витрат з обслуговування однієї операції з короткостроковими фінансовими вкладеннями; - ставка по короткострокових фінансових вкладень в аналізованому періоді (у вигляді десяткового дробу).

  Ця модель застосовується у випадках, якщо:

  - платіжний оборот протягом року постійний;

  Сторінки: 1 2 3 4 5 6

  Інша по темі:

  Значення, завдання та показники оцінки фінансового стану підприємства
  Капітал - це кошти, якими володіє суб'єкт господарювання для здійснення своєї діяльності з метою отримання прибутку. Термін «капітал» має латинське походження і означає основний, головний. Проблемами його економічної суті займалися К. Маркс, Д. Рікардо, А. Сміт, Дж. Кейнс, ...

  Особливості фінансування закладів охорони здоров'я
  У Федеральному законі від 06.10.2003 N 131-ФЗ "Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації", закріпив питання місцевого значення в частині організації надання медичної допомоги, визначено, що на території муніципального району (п. 12 ст. 15) здійснюва ...

  Фінансова система російської федерації
  Фінансова система РФ має свої особливості при розгляді поділу її на підсистеми і ланки (рис.2.1). Рис.2.1 Фінансова система Російської Федерації [30, с.16]. Залежно від методів формування доходів економічних суб'єктів фінансову систему можна розділити на сфери централізованих (...


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»