Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Пошукове просування сайту: сучасні тенденції і способи оцінки результатів

  1. Посилання, ключові слова, перелинковки - більше не працюють
  2. Принцип роботи пошукових систем вчора і сьогодні
  3. Майбутнє - за комплексним підходом
  4. Як сьогодні будується пошукова видача в «Яндексі»
  5. Як Google визначає позицію сайту у видачі
  6. Поведінка користувача на сайті: на що звернути увагу
  7. Пряме і непряме вплив на поведінкові фактори
  8. У підсумку: що таке просування сайтів сьогодні
  9. Методи оцінки результатів просування
  10. 1. Фактичний
  11. 2. Непрямий
  12. Статистика досягнення цілей
  13. Статистика відмов, час на сайті, шляхи по сайту
  14. Позиції в результатах пошуку по конкретним фразам
  15. Як підрахувати вартість просування сайту
  16. Оплата за позіції
  17. Оплата за трафік
  18. Оплата за заявки
  19. Погодинна оплата
  20. Доповнюйте SEO іншими інструментами просування
  21. майбутнє SEO

  Пошукові системи безперервно вдосконалюються. З 2007 по 2017 рік у «Яндекса» вийшло 20 офіційних алгоритмів ранжирування і 19 антиспам-алгоритмів. Google використовує понад 200 різних сигналів або «ключів», які допомагають системі визначити, що шукає користувач на сайті.

  У цій статті ми розповімо про те, які дії в просуванні вважаються «минулим століттям» і за чим майбутнє. Детально зупинимося на нюансах оплати SEO-послуг та методах оцінки ефективності просування.

  Посилання, ключові слова, перелинковки - більше не працюють

  Кілька років тому SEO-фахівця не становило жодних проблем просунути сайт тільки технічними засобами і накрутками.

  • Закупівля великої кількості посилань. Дуже сильний вплив мали зовнішні посилання (посилання, що ведуть на просувний сайт), тому вони закуповувалися оптимізаторами в великих кількостях, також їх можна було отримати з каталогів за допомогою спаму. За рахунок покупки посилань можна було просунути практично будь-який сайт в першу десятку пошукової системи (зараз вплив покупних посилань мінімально, і тільки за їх рахунок просунути сайт не вийде). У підсумку в перших десятках видачі було багато неякісних сайтів.
  • Присутність в тексті великої кількості ключових слів. У минулому намагалися використовувати якомога більше ключових слів в тексті, додавали блоки з ключовими словами, написаними кольором фону (наприклад, білий текст на білому тлі), перераховували ключові слова в заголовках.
  • Особливі способи перелинковки сторінок. Вважалося, що якщо якимось особливим способом проставити посилання з одних сторінок сайту на інші, то сайт потрапить в першу десятку.

  Принцип роботи пошукових систем вчора і сьогодні


  раніше

  Робилася ставка на велику кількість посилань різної якості і присутність ключових слів в різних словоформах в текстах

  зараз
  Якісний контент і корисні посилання збільшують лояльність аудиторії і середній час користувачів на сайті, і є для пошукових систем підставою для підвищення сайту в пошуку

  Могло пройти і таке
  «Диван, купити який ви можете за доступними цінами в Москві, ми доставимо в найкоротші терміни. Вартість доставки дивана дорівнює нулю, якщо ви живете в Московській області. У нас великий вибір меблів, в тому числі великий каталог диванів, завдяки чому замовити диван не важко »

  Текст для людей, а не для роботів
  «Ми пропонуємо 700 моделей диванів від італійських виробників з безкоштовною доставкою по Москві і Московській області»

  Майбутнє - за комплексним підходом

  Тепер SEO-фахівець повинен дивитися на сайт «очима користувача», передбачати і аналізувати його дії на сайті, не забуваючи про технічній якості ресурсу.

  • Увага до технічної оптимізації: валідний код, правильна настройка сервера, ЧПУ сторінок і т. Д. Пошукові системи все більше враховують поведінкові фактори, які побічно впливають на ранжування сайту в пошуковій видачі.
  • Дизайн сайту та його зручність. Сайт повинен допомогти користувачеві вибрати потрібний товар / послугу і знайти потрібну інформацію. Цьому сприяють структуровані описи і унікальні фотографії товару / послуги, зручний пошук і можливість порівняння за різними параметрами, рейтинги, огляди, рекомендації для різних груп покупців, посилання-підказки «також можна подивитися» або «з цим товаром купують».
  • Закупівля посилань вже не актуальна. Зараз працює лише малий відсоток покупних посилань, не більше 10% (це ж підтверджують і самі представники «Яндекса»), і тільки для хороших комерційних сайтів. Причому обчислити, які саме посилання робочі, а які - ні, дуже складно і витратно. Куплені посилання для некомерційних тематик працюють ще гірше.
  • Довіра і лояльність користувачів до сайту. Оскільки клієнт збирається витратити свої гроші, він повинен довіряти сайту і поданій ним компанії. Відомий бренд, максимально повна контактна інформація, відгуки реальних покупців, портфоліо - все це допомагає зрозуміти, що за сайтом варто серйозний бізнес.
  • Поведінкові фактори:

  - кількість переглянутих сторінок;
  - відсоток відмов;
  - активність користувача по використанню сервісів на сайті: переходи по посиланнях, скачування документів, відправка повідомлень через форми замовлення і зворотного зв'язку і т. Д .;
  - сторінки входу і виходу;
  - шляхи користувача по сайту: з якої сторінки і на які він перейшов);
  - відгуки та рекомендації в соціальних мережах: лайки, посилання на сторінки послуг і товарів з профілів соцмереж.

  З цього можна зробити висновок, що просунути неякісний сайт - практично нездійсненне завдання. Саме тому необхідний комплексний підхід, а не тільки облік технічних характеристик, які, безумовно, вкрай важливі.

  Як сьогодні будується пошукова видача в «Яндексі»

  Видача пошукових систем стає орієнтованою на регіони ( «Яндекс» ввів такий алгоритм ще в 2009 році). Це означає, що для кожної області, краю, республіки, округу перевага віддається сайтам, які належать саме до цього регіону: якщо ви робите пошук з Москви, то у видачі вам будуть представлені переважно московські сайти, якщо зі Смоленська, то смоленські).

  Порівняння видачі за запитом «пластикові вікна» в Смоленську і в Москві:

  Порівняння видачі за запитом «пластикові вікна» в Смоленську і в Москві:

  Для бізнесу важливо провести правильну настройку регіональності, щоб домогтися гарних позицій по потрібних ключових запитах. Починати просування в пошукових системах можна з прив'язки до ГЕОРЕСУРСИ, таким як «Яндекс.Каталог», «Яндекс.Довідник», Yell.ru, «Рейтинг Mail.ru», Google My Business, Yelp, Factual.

  ru», Google My Business, Yelp, Factual

  Спочатку в «Яндекс.Вебмастере» сайту можна привласнити тільки один регіон. Це робиться безкоштовно, досить вказати адресу організації і робочий телефон. Тоді сайт буде добре шукатися у видачі потрібного регіону. Якщо стоїть завдання просування в декількох регіонах, бажано мати федеральний номер «8-800- ..." і адреси офісів у всіх цільових регіонах.

  Якщо сайт знаходиться в «Яндекс», то йому можна присвоїти до 7 регіонів. В каталог потрапляють як платно (вартість 14 500 ₽), так і безкоштовно. Щоб потрапити в «Яндекс.Каталог» на платній основі, необхідно відправити заявку з описом сайту, після її схвалення оплатити необхідну суму, і сайт протягом трьох днів з каталогу. Щоб подати заявку безкоштовно, потрібно заповнити форму заявки з адресою та описом сайту, але звернення можуть розглядати скільки завгодно (буває, що понад рік).

  «Яндекс.Каталог»

  Як Google визначає позицію сайту у видачі

  Google вимагає якісно заповнену сторінку в Google My Business - назва бізнесу, адреса, номер телефону, вказівку категорії, адреси сайту, фотографій, відгуків.

  Також «вага» при формуванні регіональної видачі мають:

  • локальні вхідні посилання - якісні та надійні посилання з новинних сайтів, місцевих блогів і інших тематичних ресурсів;
  • дизайн сайту, якість контенту, якісна структура, авторитетність домену, призначені для користувача метрики і т. д .;
  • валідність мікророзмітки - додані на сайт елементи, пропоновані schema.org допомагають Google «побачити» актуальну інформацію про ваш бізнес;
  • адаптивність сайту (просування будується з урахуванням пошуку з мобільних пристроїв).

  Однак просування сайту та отримання цільових відвідувачів з потрібного регіону ще не буде гарантією отримання замовлень або затребуваності товару. Іноді доводиться стикатися з ситуаціями, коли фізично компанія розташовується в одному регіоні, а просуватися хоче по іншому.

  Наприклад, компанія знаходиться в Смоленську, а просування сайту замовляє по Москві. В результаті компанія не отримує очікуваного ажіотажу дзвінків і повального інтересу до їхніх послуг, не дивлячись на досить високий рівень цільового трафіку з регіону. Це пояснюється тим, що московський ринок перенасичений місцевими пропозиціями з аналогічними послугами, і невідома компанія з регіону просто не цікава московським замовникам, їм простіше звернутися до місцевим фірмам. Вони перевірені, знаходяться поруч, до них можна приїхати в разі виникнення питань і форс-мажорів, бренд пізнаваний, розкручений і так далі.

  Такі фактори потрібно враховувати при замовленні просування. Іншими словами, клієнту необхідно об'єктивно оцінити свою конкурентоспроможність на ринку великого міста, а не хапатися за гіпотетичне: «Звичайно ж, хочу в Москву!».

  Поведінка користувача на сайті: на що звернути увагу

  Поведінкові фактори стають найважливішим елементом ранжирування сайту серед конкурентів в органічній видачі. Тому на перший план в оптимізації сайту виходять корисність ресурсу і його зручність.

  По поведінці користувачів на вашому сайті пошукові системи можуть побічно судити про якість ресурсу і його релевантності інтересам цільової аудиторії. Важливо враховувати:

  • кількість часу, проведена кожним користувачем на сайті;
  • відсоток відмов (в тому числі відсоток відмов по кожному конкретному ключовому слову), високий показник говорить про те, що сторінки входу не виправдовують очікувань відвідувача;
  • кількість переглянутих сторінок;
  • активність користувачів (скачування документів, відправка повідомлень через форми зворотного зв'язку і заявки, розрахунку на калькуляторах і т. д.). Чим краще поведінкові показники, тим лояльніше «Яндекс» буде ставитися до сайту.

  Чим краще поведінкові показники, тим лояльніше «Яндекс» буде ставитися до сайту

  Також важливо враховувати популярні сторінки виходу з сайту і кількість відвідувачів, що повернулися за обраний період.

  Також важливо враховувати популярні сторінки виходу з сайту і кількість відвідувачів, що повернулися за обраний період

  І не забувайте про КЕП короткого опису в пошуку: якщо цей показник низький, то текст потрібно переробити.

  І не забувайте про КЕП короткого опису в пошуку: якщо цей показник низький, то текст потрібно переробити

  Пряме і непряме вплив на поведінкові фактори

  Прямий вплив - це накрутка. Зараз накрутка відстежується пошуковими системами і вкрай негативно позначається на позиціях сайту. Неможливо на 100% зімітувати дії живої людини. Всі системи накрутки діють з яких-небудь заданими алгоритмами, які відслідковуються і обчислюються, тому вкрай не рекомендується вдаватися до цього методу.

  Непряме вплив - це коли на основі даних поведінкові фактори можна «легально» поліпшити, зробивши сайт якісним, корисним і цікавим для відвідувачів.

  Для цього потрібне ретельне продумування структури, опрацювання сторінок сайту, розміщення якісних текстів і фотографій, різних сервісів (наприклад, калькулятора вартості послуг), потрібної та актуальної інформації. Все це призведе до поліпшення не тільки лояльності пошукових систем, але і підвищить інтерес і довіру користувачів до сайту. Адже сайт - обличчя компанії в інтернеті.

  У підсумку: що таке просування сайтів сьогодні

  Просування, з одного боку - правильна технічна реалізація, а з іншого - творча і аналітична робота, спрямована на створення правильного сайту з продуманим інтерфейсом і якісним контентом.

  Отже, на чому базується просування:

  1. Якісний сайт - робота над внутрішнім змістом сайту. Досвід останніх років свідчить про те, що найбільшого успіху досягають сайти, над якими довго і копітко працювали: продумували структуру, постійно розміщували актуальну інформацію, опрацьовували тексти (робили їх продають, «чіпляє», що спонукають до дії), розробляли додаткові сервіси (фільтри підбору , калькулятори), ретельно опрацьовували портфоліо компанії.

  2. Технічна оптимізація сайту - оптимізація коду, правильні відповіді серверів, Человекопонятние урли і так далі.

  3. Якісні зовнішні посилання і соціальні сигнали. Незважаючи на те, що відсоток зовнішніх посилань невисокий, без них неможливо домогтися гарних результатів. Особливо без використання соціальних мереж. Соціальні сигнали прискорюють індексацію сторінок вашого сайту і забезпечують вихід запитів в топ пошукових систем.

  Навіть така дрібниця, як постійне розміщення новин на сайті, дає дуже багато - відвідувачі бачать, що сайт живий, його оновлюють. Значить бізнес живе і розвивається. Важлива також підтримка актуальності інформації на самому сайті: написання корисних статей, розміщення документації (наприклад, СНиП та ГОСТів), публікація новин і загальне оновлення інформації.

  4. Розміщення інформації на зовнішніх регіональних ресурсах: в каталогах, довідниках, на онлайн-дошках оголошень. Крім покупки посилань, необхідно проводити комплексний піар сайту в цільовому регіоні. Це реєстрація сайту в довідниках і каталогах, публікація інформації на профільних порталах, підтримка актуальності розміщеної інформації, написання та розміщення прес-релізів, статей на профільних сайтах.

  З цього можна зробити висновок, що просування сьогодні - комплексний підхід.

  Методи оцінки результатів просування

  Як же оцінити роботу оптимізаторів? Існує кілька способів.

  1. Фактичний

  • Виконання певної дії: клієнт знайшов компанію через інтернет, зацікавився інформацією, товарами або послугами на сайті, виконав мета: написав через форму зворотного зв'язку, відправив заявку, оформив замовлення або зробив покупку.
  • Дзвінки та заявки: потенційний клієнт знайшов компанію так само через інтернет і подзвонив, чи відправив заявку за допомогою форми зворотного зв'язку або онлайн-заявки.

  Компанія, що займається просуванням, не може безпосередньо впливати на вибір користувачів і, відповідно, не гарантує точне число лидов за місяць або рік, тому що є обставини, непідвладні SEO-фахівцям: наприклад, некомпетентність менеджерів, які вчасно не відповіли на дзвінок або недостатньо добре представили послугу / товар, завищені ціни на товари / послуги, недостатній асортимент товарів, незатребуваний продукт і т. д.

  На все це може вплинути тільки власник компанії, який пропонує свій продукт або послугу на продаж. Оптимізатори можуть лише залучити цільовий трафік і зробити все можливе, щоб у користувача була довіра до сайту, а вплинути на якість і затребуваність самого продукту / послуги вони ніяк не можуть.

  2. Непрямий

  Відвідуваність, пошуковий трафік, аналіз ключових слів, за якими приходять на сайт. Всю цю інформацію можна отримати в системах статистики. Важливо, щоб на сайт користувачі приходили з комерційних запитам (наприклад, «купити меблі», «замовити сайт»). Інформаційних запитів (наприклад, «полагодити меблі своїми руками», «фотографії меблів») має бути мінімальна кількість.

  Статистика досягнення цілей

  «Яндекс.Метрика» дозволяє відстежувати цілі - спеціально задані дії, які здійснюють залучені на сайт відвідувачі. Наприклад, ми може відстежити, скільки разів в день була відправлена ​​форма заявки або скільки разів в день був проведений розрахунок на калькуляторі вартості. Такі дані важливі при аналізі ефективності інструмента або сервісу, а також сайту в цілому.

  Статистика відмов, час на сайті, шляхи по сайту

  Цю інформацію можна зібрати як по сайту в цілому, так і за ключовими словами. Якщо відсоток відмов більше 70%, це говорить про те, що користувачі не знаходять потрібної інформації і йдуть з сайту. Значить, сайт недостатньо добре опрацьований, описана послуга не відповідає запиту, ціна на неї завищена або є інша причина відмови, яку повинен виявити фахівець, і запропонувати шляхи її вирішення. Також важливо дивитися, скільки користувач провів часу на сайті, які сторінки відвідував, з якої сторінки пішов.

  Позиції в результатах пошуку по конкретним фразам

  Не варто забувати про персоналізацію пошуку. Пошукові системи використовують інформацію за статистикою ваших попередніх запитів, а також дані про вас з email-аккаунта і соціальних мереж. На основі цих даних пошукова видача підлаштовується під кожного користувача, і у різних людей позиції сайту можуть відрізнятися досить сильно.

  Наприклад, якщо ви будете постійно відвідувати свій сайт з пошуку і шукати запити, за якими він видається - видача пошукових систем персонализируется під вас. В результаті позиції сайту по конкретним фразам - це не головний показник успішності ресурсу.

  Можна точно відстежити, скільки відвідувачів прийшло на сайт з пошуку і за якими фразами. І тільки, використовуючи зв'язку «Метрика-Вебмайстер», можна сказати, що просування ефективно, якщо:

  • на сайті заявлений або більш високий рівень відвідуваності і є позитивна динаміка зростання трафіку;
  • користувачі приходять за ключовими словами, при цьому такі фрази носять комерційний характер (наприклад, «купити м'які меблі», «замовити просування сайту», «корпусні меблі під замовлення» і т. д.), відсоток інформаційних і загальних фраз невисокий;
  • відсоток відмов невеликий;
  • користувачі активно користуються сервісами (наприклад, калькулятором);
  • користувачі переглядають декілька сторінок з описом товарів / послуг,
  • використовується форма відправки заявок і т. д.

  Як підрахувати вартість просування сайту

  Якщо ви вирішили довірити оптимізацію і просування сайту SEO-фахівцям, необхідно розуміти, з чого складається вартість просування.

  Існує кілька видів просування сайту в пошукових системах: по позиціях, по трафіку, за певними цільовими дій користувача на сайті.

  Оплата за позіції

  Просування по позиціях поступово відходить у минуле, тому як при роботі в конкурентних тематиках по високочастотним фразам дуже складно вийти в топ з невеликим бюджетом, а «молодому сайту» це зробити практично неможливо (навіть якщо бюджет буде великим) - це особливо актуально для великих регіонів : Москва, Санкт-Петербург, міста-мільйонники. Для невеликих регіонів з населенням до мільйона жителів вихід в топ за конкурентними фразам все ще можливий, але не варто забувати про персоналізацію видачі, про яку ми писали раніше. Ставка тільки на позиції сайту в регіоні може бути явно програшній.

  Оплата за трафік

  Настала ера оцінки просування по трафіку, тобто власник сайту платить не за позиції окремих ключових слів у видачі, а за кількість цільових заходів з пошуку за підсумками місяця. У більшості тематик таке просування більш стабільно і в меншій мірі залежить від зміни алгоритмів пошукових систем.

  Так само, як і в першому варіанті, вибираються ключові слова і просуваються у видачі, але використовується більша кількість низькочастотних запитів, конкуренція за якими мінімальна.

  Особливості такого підходу:

  • невеликі витрати за рахунок мінімальної конкуренції (економія бюджету),
  • охоплення великої кількості ключових фраз,
  • незалежність від зміни алгоритмів пошукових систем,
  • вибір більш точних фраз, а значить, залучення цільових відвідувачів на сайт (мінімізація нецільового трафіку),
  • успіх в короткі терміни навіть для молодих сайтів.
  • При цьому бюджети і кількість прогнозованого трафіку на просування в різних регіонах будуть істотно відрізнятися.

  Оплата за заявки

  Цей спосіб має на увазі, що клієнт платить за кожне замовлення або підписку на розсилку, тобто за вчинення користувачем цільового дії. Особливості цієї схеми:

  • завжди дорожче абонентської плати, так як оплата за Ліди - досить ризикова справа для будь-якої веб-студії, та рівень ризиків завжди закладений в підсумкову суму просування ресурсу;
  • сайт або менеджер можуть неправильно обробляти замовлення, в цьому випадку просування не окупиться.

  Погодинна оплата

  Ця схема підходить, якщо вам необхідно провести тимчасові роботи по оптимізації сайту. Наприклад, технічний аудит. Комплексне SEO-просування в даному випадку не підходить, адже дана послуга має на увазі тільки загальні рекомендації, а не дає вирішення самої проблеми.

  Особливості схеми:

  • ви платите тільки за час, який фахівець витратив на виконання робіт по оптимізації сайту;
  • це оптимальне рішення, коли вам потрібні не тільки разовий SEO-аудит, а й виконання робіт фахівцем з його підсумками в обмежені терміни.

  Доповнюйте SEO іншими інструментами просування

  Потрібно зважати на реалії і розуміти, що SEO не панацея і не чарівна таблетка. У багатьох тематиках, особливо висококонкурентних, доводиться чекати 1-2 роки, щоб відбити вкладення. Наприклад, в b2c-сегменті значна частина трафіку перейшла в соціальні мережі, а сфера продажів товарів в інтернеті все більше йде в бік розміщення інформації на агрегаторах.

  Крім пошукового просування існують не менш ефективні інструменти для реклами сайту в інтернеті:

  • контекстна реклама;
  • таргетована реклама;
  • вивантаження товарів в «Яндекс.Маркет» (стосовно інтернет-магазинах);
  • просування в соціальних мережах і інші.

  Такі інструменти при правильному налаштуванні можуть виявитися недорогими і вкрай ефективними для залучення цільових клієнтів. При їх використанні в комплексі з просуванням можна домогтися дуже високих результатів.

  майбутнє SEO

  2017 рік - рік інтеграції машинного навчання в SEO. Розвиток нових технологій і інструментів Google і «Яндекса» допомагає в рази збільшити ефективність бізнесу в мінливої ​​реальності.

  Пошукові машини знають про користувача практично все, що потрібно знати для персоналізації пошукової видачі і формування товарної пропозиції, і будуть розширювати ці знання. Зараз нейронні мережі вже вміють працювати з аудиторією зацікавлених покупців на пошуку, тим самим допомагаючи підвищити конверсію до 10%. Надалі пошукові системи продовжать аналізувати не тільки пошукові запити і «куки», але поведінка користувача в мережі: звички, свята і важливі події життя, час відвідування, пристрої заходу, геолокацію.

  Чи робите ви ставку на просування? Якими схемами оцінки результатів та оплати за краще користуватися? Пишіть в Коментарі.

  Читайте також:

  Думка редакции может НЕ збігатіся з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .


  Чи робите ви ставку на просування?
  Якими схемами оцінки результатів та оплати за краще користуватися?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»