Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Правила зміни структури сайту - реальні приклади - Академія SEO (СЕО)

  1. Зміна структури сайту. Легко і безболісно Іноді трапляється, що в силу якихось причин виникає необхідність...
  2. Підготовка до зміни структури сайту
  3. Вживання заходів по збереженню позицій і трафіку
  4. Коротко про головне

  Зміна структури сайту. Легко і безболісно

  Іноді трапляється, що в силу якихось причин виникає необхідність зміни структури сайту. При цьому багато хто починає панікувати з приводу того, що може статися з потоком цільового трафіку, закупленими зовнішніми посиланнями і вже досягнутими позиціями в пошукових системах.

  Ці моменти і справді потрібно обдумати перед зміною структури сайту, але панікувати вже точно не варто.

  У деяких випадках можна лише переробити дизайн, а структуру посилань залишити старої. Але якщо рішення прийнято і назад дороги вже немає, залишається лише правильно організувати перехід, щоб пом'якшити можливі негативні наслідки.

  До того ж зміни в оформленні сайту, контенті, верстці і технічних параметрах сторінок за великим рахунком є ​​навіть позитивними факторами для пошукового просування (за умови збереження тематики). Особливо, якщо при цьому подбати про підвищення якості внутрішньої оптимізації.

  У будь-якому випадку, перед тим, як змінити структуру сайту, варто проаналізувати всі можливі ризики.

  3 основних правила при зміні структури сайту

  1. Не міняйте URL існуючих сторінок без необхідності. Зміна структури сайту з урахуванням нових вимог найчастіше неминуче, коли мова йде про зміни в бізнесі його власника. І все ж по можливості адреси здебільшого сторінок потрібно зберегти. А ті, яким не знайдеться місця в новому проекті, замінити новими.
  2. Якщо вже вирішили змінювати URL сторінок, робіть це правильно - налаштовуйте 301 редирект зі старих на нові максимально схожі.
  3. Якщо сторінки не мають хороших позицій в пошукових топах і вхідних посилань, їх можна видалити. Видаляти сторінки варто тільки в разі, якщо старі послуги / товари більше не потрібні на сайті, і нічого схожого при зміні структури не з'явиться.

  Пам'ятайте, що зміна структури сайту не може завжди проходити безболісно. Дуже часто потрібно змінювати URL знаходяться в топах сторінок, в просування яких за допомогою зовнішніх посилань вкладені серйозні суми. Тоді доводиться вживати додаткових заходів у вигляді перенаправлення посилань.

  Постарайтеся мінімізувати кількість віддалених сторінок і редиректів, щоб не просіли позиції сайту. І навіть редіректи потрібно налаштувати коректно.

  Підготовка до зміни структури сайту

  1. Визначення позицій сторінок по ключових запитах. Виконується за допомогою одного з численних сервісів для перевірки позицій сайту . Наприклад, Топвізор або Seolib .
   Потрібно виділити сторінки з поганими позиціями, які можна сміливо видаляти або змінювати їх URL.

   Ще більш важливе завдання - скласти список сторінок в топах, яким потрібно приділити особливу увагу і подбати про перенаправлення провідних на них посилань.
  2. Аналіз надходить трафіку. На цьому етапі за допомогою Яндекс.Метрики або Google Analytics варто визначити, на які сторінки веб-сайту приходить найбільшу кількість відвідувачів, зокрема вчиняють цільові дії (оформлення замовлення, підписка на розсилку і т. Д.). Варто врахувати, що сторінки з хорошими позиціями по ключових не обов'язково отримують багато цільового трафіку.
  3. Аналіз зовнішньої посилальної маси. Цей етап потрібен для виявлення сторінок, у яких є вхідні посилання. Виконується за допомогою стандартних можливостей Яндекс.Вебмайстер і Google Search Console. Також можна використовувати сторонні сервіси типу Linkpad.ru .


  При цьому якщо у сторінок-акцепторів зовсім мало трафіку і погані позиції в результатах пошуку, від них цілком можна просто позбутися.

  З іншими ж, більш цінними, доведеться попрацювати, щоб не втратити цінне вплив напрацьованого посилального профілю.

  У разі, коли є прямий доступ до управління зовнішніми посиланнями, наприклад, якщо вони придбані через GoGetLinks або інші біржі посилань , Перенаправлення їх на змінені або нові сторінки не повинно стати проблемою.

  А ось якщо вагомі посилання були отримані природним шляхом (наприклад, рекомендації відвідувачів) або ж через пряме спілкування з власниками сайтів-донорів, щоб їх перенаправити, доведеться попихтіти. У деяких випадках це і зовсім виявиться неможливим. І тоді, коли зміна структури сайту є принципово необхідним кроком, деякими посиланнями доведеться пожертвувати.

  Вживання заходів по збереженню позицій і трафіку

  • Видалення сторінок. Подібні заходи при зміні структури сайту доводиться застосовувати, коли в оновленому проекті сторінок зі старою інформацією більше немає місця. Наприклад, коли починають торгувати новими моделями товарів, логічніше створювати під них нові сторінки, а не змінювати старі.
   При цьому варто пам'ятати про вхідні посиланнях і необхідності їх перенаправлення на створені замість (або просто інші) сторінки зі зміною анкоров відповідно до вмісту нових сторінок.
  • Зміна URL сторінок. Навіть якщо у сторінок є трафік і вони займають вигідні позиції, при зміні структури сайту може виникнути необхідність внести корективи в їх URL. Наприклад, коли адреси сторінок з незрозумілих перетворюються в ЧПУ, це навіть позитивно з точки зору SEO.

   Але при цьому знову ж потрібно зберегти трафік і зробити перенаправлення зовнішніх посилань.
  • Перенаправлення відвідувачів і вхідних посилань. 301 редирект при зміні структури сайту - універсальне рішення, яке допоможе зберегти і трафік, і позиції.
   Хоч 301 редирект при зміні структури сайту і допомагає зберегти більшу частину ваги, принесеного зовнішніми посиланнями, по можливості краще обійтися взагалі без зміни URL. Чому так: вага переноситься не відразу, пройде від тижня до декількох місяців, поки в індексі з'являться і закріпляться нові адреси сторінок. Зрозуміло, що весь цей час позиції цих сторінок (лад і нової) будуть розгойдуватися за гранями логіки.

  Коротко про головне

  Як бачите, якщо слідувати вищеописаним інструкціям, зміна структури сайту може пройти з мінімальними втратами трафіку і пошукових позицій. Головне при цьому, мати можливість керувати зовнішніми посиланнями і вміти налаштовувати 301 редирект.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»