Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Просування і розкрутка сайтів автосвіту

  1. Однакові тексти у всіх дилерів
  2. Єдина платформа для сайтів дилерів
  3. Вплив технології «Спектр» на просування сайтів автомобільної тематики в Яндексі
  4. геозалежні видачі
  5. Як просувати один сайт в різних регіонах
  6. Flash - більше шкоди, ніж користі?
  7. На закінчення

  Виробники та імпортери досить сильно контролюють сайти своїх дилерів, накладаючи різні обмеження, які в значній мірі ускладнюють просування.

  Однакові тексти у всіх дилерів

  Доходить до того, що у всіх дилерів однаковий не тільки дизайн сайту, але і його контент. Різниться в основному контактна інформація та ще якась невелика частина ресурсу, наприклад, розділ про старих автомобілях в наявності.

  Як приклад - сторінки опису моделей автомобілів на сайті представництва Toyota і сайтах дилерів мають ідентичний дизайн і контент:

  Як приклад - сторінки опису моделей автомобілів на сайті представництва Toyota і сайтах дилерів мають ідентичний дизайн і контент:

  Офіційний сайт представництва Toyota в Росії.

  Офіційний сайт представництва Toyota в Росії

  Сайт автодилера «Тойота Центр». Сайт автодилера «Тойота Центр»

  Сайт автодилера «Тойота Центр - Сокільники».

  Для оптимізаторів подібні обмеження - серйозна проблема. Відсутність можливості змінювати або додавати тексти на сайті зменшують шанси ресурсу потрапити в ТОП-10 пошукової видачі. Так як, пошукова система намагається не індексувати або НЕ ранжувати високо сайти, що копіюють або переписують інформацію з інших ресурсів і не створюють оригінального контенту.

  Правда, деякі виробники дозволяють змінювати частину тексту, наприклад, Skoda - внизу сторінки з описом моделі дилери додають свій унікальний блок тексту:

  Дилер Skoda «Автоцентр Вітебський»
  Дилер Skoda «Автоцентр Вітебський»  Дилер Skoda «Атлант-М Тушино»
  Дилер Skoda «Атлант-М Тушино»

  Іноді існує можливість створювати свої унікальні сторінки з описами моделей, наприклад, у Audi:

  Іноді існує можливість створювати свої унікальні сторінки з описами моделей, наприклад, у Audi:

  Єдина платформа для сайтів дилерів

  Деякі виробники змушують дилерів розміщувати свої сайти на єдиній платформі, наприклад, Audi:

  Єдина платформа не дозволяє вносити значні зміни в шаблон або дизайн сайту конкретного дилера, так як вони торкнуться і всі інші сайти на цій платформі. Відсутність можливості створити або змінити файл robots.txt призводить до проблем з індексацією сайту, так як неможливо закрити якусь інформацію від індексації, дублі сторінок і т.д.

  Інша проблема - коли домени у дилерів різні, але всі вони зареєстровані на одну компанію-імпортера. Це загрожує фільтром аффіліатов з боку пошукових систем. Яндекс може порахувати, що ці сайти належать одній компанії і не несуть нової корисної інформації. Тому пошукова система вибирає з них найбільш релевантний по кожному запиту, і тільки він показується у видачі.

  Вплив технології «Спектр» на просування сайтів автомобільної тематики в Яндексі

  Для формування видачі при неоднозначному запиті в Яндексі застосовується технологія «Спектр». Наприклад, людина вводить в рядок пошуку модель автомобіля, в нашому випадку - Mazda 3. Як пошуковику зрозуміти, що саме користувач намагається знайти ?! Можливо, він хоче купити автомобіль, можливо - подивитися фотографії, почитати відгуки власників або дізнатися новини виробника. Тому Яндекс намагається представити у видачі максимально можливу інформацію по даному запиту, розбавляючи її відгуками, оголошеннями, новинами і т.д. Все це сильно ускладнює життя оптимізаторів, адже місць для комерційних сайтів в ТОП-10 залишається вже не 10, а помітно менше.

  Приклад видачі Яндекса за запитом "Mazda 3"

  геозалежні видачі

  Регіональність грає важливу роль при формуванні пошукової видачі. За геозалежних запитам (таким, як назва марки автомобіля або моделі) у видачі будуть показуватися організації, зареєстровані в даному регіоні. Наприклад, при запиті "Volvo xs90" внизу сторінки видачі ми побачимо наступну фразу:

  Яка вказує на те, що запит є геозалежних і пошук відбувається за певним регіоном.

  Тому всім сайтам для просування по геозалежних запитам необхідно присвоїти регіон. Звичайно, пошукові системи автоматично присвоюють сайтам регіони на основі зазначеної на них контактної інформації. Але бувають випадки, суперечать будь-якому здоровому глузду. Наприклад, автосалон розташовується в місті Химки, і Яндекс відповідно привласнює йому регіон «Химки». За запитом в регіоні «Москва» даний сайт показується на невисоких позиціях, хоча це всього в 2 км за межами міста. Усунути це непорозуміння вдалося тільки після реєстрації сайту в Яндекс, де всі ресурси скористайтесь.

  Як просувати один сайт в різних регіонах

  Якщо у дилера кілька автосалонів в різних регіонах, і інформація про всі салонах розміщена на одному сайті, то ресурс можна зареєструвати в Яндекс. Як тільки модератори Каталогу порахують ресурс якісним, сайту може бути присвоєно до 7 регіонів, і він буде доступний в регіональній видачі за відповідними запитами. Детальніше про просування по декількох регіонах можна прочитати в статті «Регіональне просування сайту».

  Flash - більше шкоди, ніж користі?

  Технологія Flash улюблена як автодилерами, так і виробниками. Складно не погодитися, що блискучий на сонці Mercedes або підморгуюча фарами Volvo на головній сторінці набагато ефективніше впливають на відвідувачів. Будь-який досвідчений оптимізатор скаже вам, що неможливо вивести в ТОП сайт, повністю зроблений на Flash. Flash, звичайно ж, має право на існування, але робити на ньому весь сайт - це провал.

  Як же бути в ситуації, якщо, наприклад, Flash - обов'язкова умова виробника? Існує кілька рішень:

  • Розміщувати на тій же сторінці альтернативний контент (текст з картинками), який відображається на тому ж місці при відключеному Flash і індексується пошуковими системами.
  • Додати під Flash шматок тексту, видимого користувачам.
  • Зробити альтернативні версії сторінок без Flash.

  На закінчення

  Незважаючи на певні складнощі і обмеження при розкручуванні сайту автомобільної тематики, просування в пошуку залишається для автодилерів найбільш ефективним і найменш витратним каналом залучення клієнтів. А це коштує того, щоб поборотися за перші рядки у видачі.

  3. Як пошуковику зрозуміти, що саме користувач намагається знайти ?
  Flash - більше шкоди, ніж користі?
  Як же бути в ситуації, якщо, наприклад, Flash - обов'язкова умова виробника?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»