Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Рецензія: «Маркетинг в соціальних мережах» - настільний підручник з SMM

  1. Найголовніше про маркетинг в соціальних мережах
  2. Очевидні «плюси»
  3. замість висновку
  4. Кому читати обов'язково?

  Шість років поняття SMM не сходить зі сторінок блогів, ЗМІ, соціальних мереж, газет, журналів. Здавалося б, що нового можна тут розповісти, коли всі можливі теми і нюанси - «чорні», «сірі» та «білі» - вже розказані, показані і ... і тут мені в руки стараннями редакції «Інфіяа» і російського видавництва ділової літератури « Манн, Іванов і Фербер »п опала книга Даміра Халілова, - і я забув, що такого скептичного хотів написати як пролог до цієї рецензії :)

  Книгу людини, який ще в далекому 2006 року зрозумів, що соціальні мережі і пов'язана з ними маркетингова діяльність на найближчі 10 років стане справжнім клондайком ідей (і грошей - що вже тут приховувати), а тому створив власне агентство цифрового маркетингу, до послуг якого за минулі роки вдавалися десятки топові компаній з країн СНД, - цю книгу похвалили або хоча б нейтрально-позитивно згадали практично всі блоги і онлайн-проекти, які пишуть про digital в Росії і Україні. Чи настільки все добре в «Маркетингу в соціальних мережах»?

  Найголовніше про маркетинг в соціальних мережах

  Перше: якщо ви очікували якогось нищівної «зривання покривів» і деяких ноу-хау, які допоможуть перетворити сотні котиків і тисячі лайків в нескінченний потік грошей і надшвидку воронку продажів, - поспішаю вас розчарувати. У книзі Даміра Халілова є багато простих покрокових вказівок, як налаштувати, створити профілі і відстежувати діяльність бізнесу в соцмережах, але ніяких універсальних рецептів або секретних методик немає. Навіть більше того: на мій погляд (хоча я з SMM-індустрією пов'язаний всього року 3), книга «Маркетинг в соціальних мережах» - це настільна керівництво для новачка, який тільки прийшов в цифровий маркетинг. У ній доступною мовою і що називається «на пальцях» показано і розказано, для чого і чому бізнесу варто використовувати аудиторію соціальних мереж і пов'язані з цими соцмережами інструменти. Причому багато поради досить прості, і тим, хто вже 2-3-4 роки працює щільно з цифровими проектами і онлайн-маркетингом ці рекомендації та інструкції здадуться дуже простими і змахує навіть на привіт від Капітана Очевидності :) Але це враження помилкове. Простота структури самої книги і згадка ряду сервісів, які не настільки розкручені і популяризувати в практиці Рунета, але при цьому можуть використовуватися в сегменті малого бізнесу в першу чергу через свою безкоштовність або порівняно невисокій вартості - перше, що хотілося б відзначити. І до речі, за структурованість і лаконічність - величезний плюс Даміру: скільки вже було спроб розкласти по поличках SMM і пов'язані з ним інструменти і методики, але до книги Даміра Халілова в Рунеті подібної чіткої і однозначної структурою відрізнялися тільки іноземні (і як правило - не перекладені на російську мову) збірники кейсів та практичних рекомендацій.

  Друге: книга читається дійсно швидко, я її прочитав буквально за 1 вихідний (витративши годин 5-6 в цілому). Важко сказати, плюс це чи мінус; місцями мені хотілося б бачити більше деталізації - але я весь час нагадував собі, що це - скоріше настільний керівництво для тих, хто тільки освоює онлайн-маркетинг в соціальних мережах, а не для тих, хто вже досить довго працює в цій сфері. У ролі «шпаргалки на кожен день» книга Халілова працює більш ніж відмінно: набирай я завтра власний SMM-відділ, кандидатів-студентів точно ганяв би питаннями по цій книжці :)

  Третє: нарешті-то в книзі про SMM я не побачив жодного іноземного бренду як приклад - тільки російські компанії і кампанії. Це другий дуже позитивний момент, зазначений в ході прочитання. Про кейси Майкрософт, успіх Dell і Каннських Львів Jay-Z, Adidas і когось там ще вже набридло читати в профільній блогосфері, яка пише про діджітале. Тут нічого подібного немає (маються на увазі кейси та кампанії з бюджетами, умовами та специфікою брендів і аудиторії, які не характерні для країн СНД і навряд чи колись будуть тут реалізовані; з таким же успіхом людям, які хочуть освоїти ремонт малолітражки можна розповідати про особливості випробування і ремонту реактивних двигунів).

  Очевидні «плюси»

  • лаконічність, простота викладу, відсутність надлишкової термінології і пташиної мови (дослівного трансліта англійських термінів російськими буквами);
  • приклади з російської практики;
  • набір корисних інструментів для загального просування і моніторингу в соціальних мережах;
  • окрема глава про просування і комунікації для ВКонтакте (зазвичай все розповідають і показують щось для Фейсбуку і практично нічого - для ВКонтакте, мовляв, там і так все зрозуміло);
  • розгорнуті рекомендації по контент-маркетингу для соцмереж (на мій погляд, саме контент і його мікроформати в найближчі півтора року стануть вирішальним фактором у соцмедіа-маркетингу, і зустріти хороші поради з оформлення та структурування / планування контенту було приємно);
  • контрольні списки дій, інструментів і компонентів стратегії для соцмереж в кінці кожного розділу і в фіналі всієї книги.

  Неочевидні «мінуси»

  • Чорно-білі скріншоти в якості ілюстрацій. Після великої кількості кольорових скріншотів в «Спочатку мобільні!» і «Емоційного веб-дизайні» від того ж МІФ чорно-біло-сіра гама в «Маркетингу в соціальних мережах» стала не дуже приємним сюрпризом.
  • Орфографічні помилки. На жаль, помилки і помилки по книзі помічав. Але видання найперше, так що в другому, думаю, це усунуть.
  • Застаріла частина інформації за вимогами і параметрами Facebook до сторінок і профілів (але за 2012-2013 роки ця соцмережа пережила ряд радикальних змін, тому знову-таки - надія на друге видання).
  • Відсутність звичних сторінок «Для нових думок» в кінці книги. Книги МІФ дуже ціную саме за можливість робити записи, помітки та виписки цитат або вподобаних інструментів з книги на чистих сторінках в фіналі. Тут, на жаль, цих сторінок не виявилося.

  замість висновку

  «Маркетинг в соціальних мережах» - перша книга про соцмедіа-маркетингу, яку я за минулі 4 роки прочитав залпом і при цьому не відчував відчуття роздратування від загальних фраз, які лунають кейсів або нудьги від банальних рекомендацій. Її загальний рівень орієнтований на новачка з досвідом від 0 до 1,5 років в онлайн-маркетингу - і все одно є тут невеликі підказки, які стануть в нагоді і досвідченому фахівцеві з онлайн-маркетингу.

  Кому читати обов'язково?

  • Студентам, які хочуть після вузу (або ще в період навчання в ньому) прийти в digital-маркетинг - щоб зрозуміти, з чого починається робота з новими медіа (хоча з огляду на 7-мілетній термін існування цих майданчиків і технологій, не такі вже вони й нові ).
  • Власникам і керівникам в сегменті малого і середнього бізнесу, які хочуть представити свої послуги і продукти в соціальних мережах, але не знають толком, як почати, а бюджети і обсяги, які їм зазвичай пропонують агентства, їх насторожують.
  • Журналістам онлайн-ЗМІ - оскільки маркетинг в інтернеті зараз вже часто здійснюється на рівні конкретного фахівця, а не всього бренду в цілому.
  • Контент-менеджерам і контент-кураторам - для розвитку навичок і вивчення основних інструментів і компонентів соцмедіа-маркетингу.
  • Всім, хто прямо або побічно стикається з маркетингом в нових медіа - щоб не упустити щось, що здається елементарним і очевидним, але при цьому все одно не береться до уваги.

  «Маркетинг в соціальних мережах», Дамір Халілов

  Купити на litres.ru

  Чи настільки все добре в «Маркетингу в соціальних мережах»?
  Кому читати обов'язково?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»