Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Робочий стіл Windows XP

  1. Вкладка «Теми»
  2. Вкладка «Робочий стіл»
  3. Вкладка «Заставка»
  4. Вкладка «Оформлення»
  5. Вкладка «Параметри»

  Від настройки робочого столу залежить зручність і комфортність роботи з Windows XP, оскільки коректно налаштований візуальний інтерфейс дозволяє не тільки оптимізувати роботу, але і отримати естетичне задоволення від оформлення вашої операційної системи.

  Налаштування робочого столу полягає перш за все в налаштуванні властивостей екрану, меню Пуск, панелі завдань, а також методів відображення файлів і папок. Щоб змінити параметри робочого столу, клацніть правою кнопкою миші на будь-який незайнятої його області і виберіть команду Властивості.

  Вкладка «Теми»

  Вкладка Теми призначена для вибору теми оформлення робочого столу і інтерфейсу Windows. Що ж являє тема оформлення Windows? Тема - це все, що має відношення до візуального оформлення інтерфейсу, зокрема колір і вид вікон, зовнішній вигляд значків на робочому столі, панелі завдань, меню Пуск, покажчика миші і т.д. Всі ці настройки об'єднуються в єдину тему, визначальну загальний зовнішній вигляд Windows.

  Потрібну тему можна вибрати зі списку Теми. За замовчуванням в Windows XP представлено дві теми - Windows XP (обрана спочатку) і Класична (використовувалася в версіях Windows до Windows XP). Можна встановити і будь-яку іншу тему, для чого в списку потрібно вибрати команду Огляд і в новому вікні Відкрити нову тему вказати місце розташування файлу вибирається теми.

  У вікні Зразок представлений зовнішній вигляд інтерфейсу теми. За допомогою кнопки Зберегти можна зберегти поточну тему з новим ім'ям, а кнопка Видалити дозволить видалити більш не потрібну вам тему. При цьому базові теми Windows XP видалити не можна.

  У списку Теми можна також вибрати параметр Інші теми в Інтернеті, після чого відкриється вікно вашого браузера, який, в свою чергу, підключиться до сайту з набором найрізноманітніших тем.

  У списку Теми можна також вибрати параметр Інші теми в Інтернеті, після чого відкриється вікно вашого браузера, який, в свою чергу, підключиться до сайту з набором найрізноманітніших тем

  В Інтернеті можна знайти чимало сайтів з сотнями і тисячами тим для Windows - від найпростіших до гранично екстравагантних. Ось список деяких з таких сайтів.

  www.wincustomize.com/

  www.themexp.org/

  www.xptheme.info

  Крім того, існують різні програми, призначені спеціально для роботи з темами, наприклад WindowsBlinds ( windowblinds.net ).

  Вкладка «Робочий стіл»

  За допомогою вкладки Робочий стіл (розташованої у вікні Властивості: Екран) можна вибрати фоновий малюнок для вашого робочого столу Windows. У списку Шпалери представлено кілька малюнків, що поставляються разом з Windows. Клацніть на будь-якому з них, щоб переглянути його у верхній частині вікна. Вибравши потрібний малюнок, клацніть на кнопці Застосувати.

  Безумовно, при виборі оформлення робочого столу ви не обмежені малюнками, що поставляються разом з Windows. Насправді в якості малюнка можуть використовуватися будь-які графічні файли в форматах JPEG, BMP і GIF. В результаті клацання на кнопці Налаштування робочого столу відкриється вікно Елементи робочого столу, показане на наступному малюнку.

  Це вікно має дві вкладки - Загальні і Веб. Розглянемо їх докладніше.

  Розглянемо їх докладніше

  В поле Значки робочого столу (розташованому на вкладці Загальні) можна вибрати системні значки Windows, які будуть відображатися на робочому столі. Зокрема, на робочому столі можна розмістити значок Мої документи, Мій комп'ютер, Мережне оточення і Internet Explorer.

  Для більшості системних значків Windows існують альтернативні варіанти. У вікні, розташованому під полем Значки робочого столу, можна вибрати один з представлених там значків і клацнути на кнопці Змінити значок. Відкриється вікно Зміна значка. В поле Шукати значки в наступному файлі необхідно вказати шлях до файлу нового значка. В поле Вибрати значок з наступного списку можна переглядати доступні в Windows значки (причому в одному файлі може зберігатися кілька значків). Щоб вибрати значок, потрібно ввести шлях до нього в поле Шукати значки в наступному файлі або вибрати значок в поле Вибрати значок з наступного списку, після чого клацнути на кнопці ОK. Щоб знайти потрібний файл зі значками, клацніть на кнопці Огляд.

  Повернемося до вікна Елементи робочого столу. В поле Очищення робочого столу можна помістити позначку Виконувати очищення робочого столу кожні 60 днів. При цьому значки вже неіснуючих програм будуть видалені. Крім того, для негайної очищення можна клацнути на кнопці Очистити робочий стіл.

  За допомогою вкладки Веб (розташованої у вікні Елементи робочого столу) на робочий стіл можна додати різні Web-елементи, такі як посилання на Web-сторінки або малюнки з Інтернету. Щоб додати елемент, клацніть на кнопці Створити, а, щоб видалити непотрібний елемент, - на кнопці Видалити. За допомогою кнопки Властивості можна перейти до зміни параметрів обраного елемента. Щоб оновити вміст Web-елемента, клацніть на кнопці Синхронізувати. Якщо необхідно заборонити будь-які операції з Web-елементами, розташованими на робочому столі, встановіть прапорець Закріпити елементи робочого столу.

  Вкладка «Заставка»

  Вкладка Заставка (розташована у вікні Властивості: Екран) дозволяє вибрати зображення, яке автоматично з'являється на екрані, якщо протягом певного проміжку часу користувач не проявляє ніякої активності (тобто не використовує миша або клавіатуру). Зображення потрібно вибрати з контекстного меню в області Заставка. Так само, як і на вкладці Робочий стіл, у верхній частині вікна показаний зразок обраного зображення. Щоб переглянути заставку в повноекранному режимі, клацніть на кнопці Перегляд.

  Після клацання на кнопці Параметри можна переглянути і при необхідності змінити властивості обраної в даний момент заставки. Ці властивості унікальні для кожної заставки. Наприклад, для заставки Трубопровід можна змінити число відображуваних труб, тип поверхні, вид з'єднання труб і швидкість їх відображення на екрані.

  У нижній частині вкладки Заставка знаходиться кнопка Харчування, клацнувши на якій можна перейти в вікно Властивості: Електроживлення, в якому доступні для налаштування параметри живлення монітора.

  Вкладка «Оформлення»

  Вкладка Оформлення (також розташована у вікні вікна Властивості: Екран) дозволяє налаштувати характеристики як всього інтерфейсу Windows в цілому, так і окремих його елементів, таких як вікна, пункти меню, назви панелей, рядки меню і т.д. У верхній частині вкладки можна побачити приклад інтерфейсу з вибраними в даний момент настройками.

  У списку Вікна і кнопки вибирається стиль оформлення вікон і кнопок. Параметри цього списку залежать від теми, обраної на вкладці Теми. Наприклад, якщо ви вибрали тему Windows XP, то в списку можна вибрати один з двох варіантів, Класичний стиль або Стиль Windows XP.

  В поле Колірна схема вибирається колірна схема оформлення Windows. Залежно від стилю, обраного в поле Вікна і кнопки, тут містяться різні варіанти схем. Наприклад, для стилю Windows XP можливий вибір таких колірних схем: Оливкова, Срібляста і Стандартна (блакитна). За замовчуванням буде обрана колірна схема Стандартна (блакитна).

  У списку Розмір шрифту представлені різні варіанти розміру шрифтів Windows відповідно до обраної колірної схеми. Наприклад, для колірної схеми Стандартна (блакитна) в поле Розмір шрифту можна вибрати значення Нормальний, Великий шрифт і Величезний шрифт. У свою чергу, для колірної схеми Гарбуз (для її вибору необхідно вказати параметр Класичний стиль в поле Вікна і кнопки) можливий тільки один шрифт - Великий.

  Клацніть на кнопці Ефекти, щоб відкрити вікно, в якому можна налаштувати різноманітні методи відображення меню, значків і шрифтів Windows.

  Клацніть на кнопці Ефекти, щоб відкрити вікно, в якому можна налаштувати різноманітні методи відображення меню, значків і шрифтів Windows

  Розглянемо вміст цього вікна докладніше.

  • Встановіть прапорець Застосовувати наступний перехідний ефект для меню і підказок, щоб вибрати зі списку режим затемнення або появи меню і екранних підказок.
  • Установка прапорця Застосовувати наступний метод згладжування екранних шрифтів дозволить вибрати спеціальну функцію згладжування відображення шрифтів в Windows. Значення Звичайний використовується в ЕПТ-моніторах, а значення ClearType необхідно вибрати в тому випадку, якщо у вас встановлений РК-монітор або ноутбук.
  • При установці прапорця Застосовувати великі значки включається режим використання значків великого розміру для папок, файлів і ярликів на робочому столі Windows.
  • Установка прапорця Відображати тіні, що відкидаються меню дозволяє активізувати режим відображення прозорих тіней, завдяки чому будь-які меню Windows отримують ефект об'ємності.
  • Якщо встановити прапорець Відображати вміст вікна при перетягуванні, то вміст вікна буде відображатися при переміщенні або зміні розмірів. У свою чергу, без установки даного прапорця будуть відображатися тільки схематичні межі вікна.
  • Установка прапорця Приховувати покажчики виклику з клавіатури до натискання <Alt> дозволить приховати виділення активних елементів інтерфейсу до того, поки не почнеться перехід між елементами за допомогою клавіш <Alt>, <Tab> або клавіш управління курсором. При цьому всі об'єкти зазвичай виділяються схематичним прямокутником, що складається з точок.

  Повернемося в вікно Властивості: Екран. Клацніть на кнопці Додатково. У новому вікні можна змінити конкретні параметри певних елементів інтерфейсу. Вибрати потрібний елемент можна в меню Елемент. Для кожного елемента можна налаштувати різноманітні параметри, такі як Розмір, Колір, виділення напівжирним кольором або курсивом. Щоб зберегти зроблені зміни, клацніть на кнопці ОК. Щоб вийти з цього вікна без змін, клацніть на кнопці Скасування.

  Багатьом користувачам, особливо працюючим з екранами моніторів або ноутбуків невеликій діагоналі, не подобаються гігантські кнопки управління вікном, використовувані в темі Windows XP. Щоб змінити розмір цих кнопок, виберіть в списку Елемент параметр Кнопки управління вікном і вкажіть в меню Розмір будь-який інший необхідний вам розмір. При цьому слід врахувати, що розмір можна зменшити лише до певного значення.

  Вкладка «Параметри»

  Вкладка Параметри (у вікні Властивості: Екран) дозволяє налаштувати властивості екрану, вирішити проблеми, пов'язані з застосовуваний екран, так само як і змінити інші конфігураційні параметри, пов'язані з роботою відеоадаптера.

  У спадному меню Якість передачі кольору можна вибрати необхідну кольори дисплея, а за допомогою повзунка Дозвіл екрану встановлюється необхідний дозвіл екрана. При цьому Windows за замовчуванням встановлює максимально можливий дозвіл. Якість передачі слід зробити максимальним, тобто вибрати значення Найвища (32 біт). Клацніть на кнопці Діагностика, щоб перейти в вікно довідкової системи Windows, що дозволяє вирішити проблеми, пов'язані з вашим ЕПТ-монітором або екраном.

  При натисканні на кнопці Додатково відкриється вікно Властивості, в якому можна налаштувати різноманітні параметри монітора і відеоадаптера.

  При натисканні на кнопці Додатково відкриється вікно Властивості, в якому можна налаштувати різноманітні параметри монітора і відеоадаптера

  У цьому вікні міститься п'ять основних вкладок: Загальні, Адаптер, Монітор, Діагностика і Управління кольором. Крім того, у вікні також присутні вкладки, що створюються встановленим драйвером відеоадаптера. Залежно від того, яка відеокарта встановлена ​​у вашому комп'ютері, буде змінюватися вміст і кількість таких вкладок. За допомогою вкладок відеоадаптера можна змінити різні його параметри, в той час як основні вкладки використовуються для настройки загальних параметрів екрану і монітора. Розглянемо їх докладніше.

  На вкладці Загальні в полі Екран можна вибрати масштаб відображення як всього інтерфейсу Windows, так і окремих шрифтів. Це може знадобитися в тому випадку, якщо дозвіл екрана занадто велике по відношенню до його діагоналі. Прикладом може служити ЖК-екран з діагоналлю 20 дюймів і роздільною здатністю 1600 × 1200.

  В поле Сумісність доступні для вибору такі перемикачі.

  • Перезавантажити комп'ютер з новими параметрами дисплея. Зміни параметрів монітора будуть активізовані тільки після перезавантаження комп'ютера.
  • Застосувати нові параметри дисплея без перезавантаження. Нові параметри монітора вступлять в силу відразу після клацання на кнопці Застосувати.
  • Запросити перед застосуванням нових параметрів дисплея. Після зміни параметрів монітора Windows запитає вашої згоди на перезавантаження системи.

  На вкладці Адаптер представлена докладна інформація про встановлений в системі відеоадаптер. Клацання на кнопці Властивості дозволить перейти до окремого вікна властивостей відеоадаптера, в той час як кнопка Список всіх режимів дозволить переглянути всі можливі варіанти дозволів, підтримувані графічним адаптером.

  За допомогою вкладки Монітор можна дізнатися тип підключеного до комп'ютера монітора і вказати частоту оновлення екрану. Цей параметр має значення тільки для ЕПТ-моніторів, для яких, чим вище частота оновлення, тим менш помітно мерехтіння екрану. Обов'язково встановіть прапорець Приховати режими, які монітор не може використовувати, щоб в списку Частота оновлення екрану були вказані тільки частоти, підтримувані вашим монітором.

  Установка дуже високого дозволу, не підтримуваного вашим монітором, може з високою часткою ймовірності привести до його несправності або повного виходу з ладу, будьте обережні!

  На вкладці Діагностика розташований повзунок, за допомогою якого можна встановити рівень апаратного прискорення графічної інформації, підтримуваний відеоадаптером. Якщо в роботі відеоадаптера виникли проблеми, спробуйте перемістити повзунок вправо. Пересування держака до крайньої правої позиції призведе до повного відключення апаратного прискорення. В результаті ви не зможете, наприклад, грати в тривимірні ігри, однак робота з двовимірним інтерфейсом Windows буде як і раніше можливою.

  На останній вкладці, Управління кольором, можна вибрати колірний профіль монітора. Кольорові профілі використовуються переважно дизайнерами, поліграфістами і професійними фотографами.

  Якщо у вас встановлена відеокарта Nvidia з відповідним драйвером, то у вікні Властивості буде також представлена вкладка GeForce, клацання на якій дозволяє перейти в меню Панель керування Nvidia, що використовується для настройки численних параметрів роботи відеокарти.

  Якщо у вас встановлена відеокарта Nvidia з відповідним драйвером, то у вікні Властивості буде також представлена вкладка GeForce, клацання на якій дозволяє перейти в меню Панель керування Nvidia, що використовується для настройки численних параметрів роботи відеокарти


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»