Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Семантичне ядро

  1. Мозковий штурм
  2. Яндекс.Директ і Google АдВордса
  3. Збір ключів конкурентів
  4. Аналіз і відсів ключів
  5. Розбиття семантичного ядра на групи по логіці і конкуренції
  6. Кейс «Семантичне ядро і триразове зростання пошукового трафіку»
  7. Кейс «Розширюємо семантичне ядро і збільшуємо трафік»
  8. автоматизуємо процес
  9. Найбільші помилки при складанні семантичного ядра
  10. Семантичне ядро: резюме

  Продовжую публікацію глав з нашої безкоштовної SEO-книги « Ефективне просування сайтів «. Сьогодні поговоримо про складання семантичного ядра, а також про підбір і аналізі ключових слів. Як завжди будемо раді будь-яких питань і з задоволенням відповімо на них.

  Просування сайту потрібно починати зі складання семантичного ядра, тобто підбору ключових фраз, за ​​якими потрібно потрапити в топ. Після підбору ключів приймається рішення про те, які додаткові розділи і сторінки потрібно додати на сайт. Саме тому спочатку проводиться підбір слів, а тільки потім робота над внутрішньою оптимізацією сайту.

  Тактика просування різних ключів може відрізнятися. Самі конкурентні фрази просувають на головній сторінці, а іноді на кількох внутрішніх. При цьому особливих зусиль прикладають до того, щоб сторінки були зручними і забезпечували високу конверсію. А для збору трафіку за запитами з низькою конкуренцією потрібно безліч простих інформаційних сторінок. Просувати такі сторінки на порядок легше.

  Рекомендується підібрати максимум ключових фраз - чим більше ключів, тим вище трафік. До слова, SEO-компанії починають свою роботу над сайтами клієнтів з того, що значно розширюють семантичне ядро ​​(і правильно роблять). Їм важливо домогтися швидкого і відчутного результату у вигляді приросту трафіку. Найпростіший і вірний спосіб, який часто ігнорують вебмастера, - це якраз розширення списку просуваються ключових фраз.

  Чому бажано виділяти десятки і сотні ключів, а не зупинятися на просуванні 5-10 найважливіших запитів? По-перше, просування по низькочастотних запитах набагато простіше і дешевше, а в сумі вони зазвичай дають набагато більший трафік, ніж головні комерційні запити. Більш того, не факт, що по потужним комерційним запитам відразу вдасться потіснити конкурентів. Швидше за все, за цими запитами вже йде запекла боротьба між оптимізаторами. Тому, щоб не витрачати гроші і сили даремно, потрібно просувати відразу велику кількість різних ключів.

  А ще найпопулярніші загальні запити, такі як «меблі», «газони», «канцтовари» та інші, мало придатні для комерційних цілей. Ціна просування таких запитів висока, а комерційний ефект мізерний. Тому набагато краще і дешевше просувати, наприклад, окремі моделі телевізорів, ніж запит «телевізори».

  Порада: якщо ви вирішили скористатися послугами SEO-компанії, запитайте у менеджера, по якій кількості ключів вони зазвичай просувають клієнтів. Вузьке семантичне ядро ​​(до пари десятків ключів) має вас насторожити. Це означає, потенціал просування використовується не на повну силу.

  Ну а тепер перейдемо до підбору ключових слів, використовуючи різні інструменти.

  Мозковий штурм

  Так співпало, що на момент написання цього посібника з просування сайтів ми вирішили просувати один з наших проектів, біржу текстів Копілансер . І тому найкраще в якості живого прикладу розглядати саме його. Отже, починаємо мозковий штурм і визначаємо, які ключі семантичного ядра можуть бути корисними при просуванні цього сайту, що саме може шукати наша цільова аудиторія в Яндексі і Гуглі. Відразу вдалося придумати зовсім небагато ключів, а саме:

  • біржа текстів
  • біржа копірайтингу
  • біржа копірайту
  • Замовити текст
  • біржа контенту
  • біржа статей

  Цей список був би набагато довше, якби ми просували інтернет-магазин, так як в ньому кожна товарна позиція є окремим ключем. Після того, як фантазія на етапі мозкового штурму вичерпана, звертаємося до допомоги Яндекса і Гугла. Спочатку ми подивимося, як семантичне ядро ​​розробляється вручну, а потім те, як можна автоматизувати цю роботу за допомогою платних програм.

  Яндекс.Директ і Google АдВордса

  Інструменти Яндекс.Директ -> Прогноз бюджету і Гугл АдВордса -> Завдання ключових слів дають найцінніші підказки по ключам. Взагалі ці інструменти створені для підбору слів і фраз для контекстної реклами. Але вони вже давно уподобані оптимізаторами як корисний джерело інформації для складання семантичного ядра.

  Нижче два скріншота з Гугла, зроблені при підборі ключів з геотаргетингом по Росії:

  Нижче два скріншота з Гугла, зроблені при підборі ключів з геотаргетингом по Росії:

  Всього ж було знайдено 113 ключів, і це вже радує. Ось перша тридцятка найпопулярніших ключів:

  Тепер скористаємося прогнозом бюджету по Яндекс.Директ. Ось що ми бачимо на екрані:

  Всього Яндекс знайшов 69 прийнятних ключів. А так виглядає перша тридцятка найпопулярніших:

  Важливе зауваження! Яндекс за замовчуванням показує кількість показів сторінок за запитами, в які входив перевіряється нами ключ. Тобто, коли ми перевіряємо ключ «кондиціонери» по Москві і бачимо понад 500 тисяч показів, це ще нічого не означає. До цього числа включені запити типу «великі кондиціонери», «кондиціонери в горошок», «як утилізуються кондиціонери» і т.д. Для перевірки точного входження ключової фрази в Яндексі потрібно використовувати лапки навколо ключа «кондиціонери». За таким запитом ми бачимо, що кількість показів по Москві насправді не 500 тисяч, а всього лише 16 тисяч в місяць.

  Збір ключів конкурентів

  Знати, по яким фразам конкуренти отримують трафік, можна і потрібно. Це дозволить нам не тільки внести в наше семантичне ядро ​​нові корисні для просування фрази, але також прийняти рішення про додавання різних цікавих розділів на свій сайт.

  У біржі текстів Копілансер є кілька основних конкурентів: advego.ru, contentmonster.ru, etxt.ru, textsale.ru. Зупинимося поки на них. Скористаємося одним із сервісів, який допомагає дізнатися пошукові фрази, за якими просуваються конкуренти, - Мегаіндекс . Після реєстрації і додавання проекту в меню «SEO-сервіси» виберіть пункт «Видимість сайту» і перевіряйте сайти конкурентів.

  Після реєстрації і додавання проекту в меню «SEO-сервіси» виберіть пункт «Видимість сайту» і перевіряйте сайти конкурентів

  При перевірці сайту внизу виводиться список ключових фраз, він щось нам і потрібен. Збираємо цей список по кожному конкуренту. Велика частина результатів - це просто сміття. Тому краще відразу впорядкувати результати по позиціях в Яндексі або Гуглі і зберегти ті ключі, за якими конкурент займає не нижче 30-го позиції. Ось фрагмент скриншота з Мегаіндекса:

  Ось фрагмент скриншота з Мегаіндекса:

  Цікаво, що один з конкурентів має дуже хороші позиції по ключам, пов'язаних з перевіркою унікальності текстів. Причому ці запити дають солідний трафік. І тут же виникає ідея зібрати цей трафік. На щастя, у нас давно вже є сервіс перевірки унікальності Findcopy . Але після розробки семантичного ядра стало зрозуміло, що його SEO-потенціал використовується не повністю.

  Аналіз і відсів ключів

  Тепер потрібно зібрати всі ключові слова в одну таблицю. Найзручніше для цього використовувати Microsoft Excel. Ця програма легко дозволяє видаляти і додавати рядки, стовпці, а також сортувати і фільтрувати дані.

  Отже, в нашому випадку вийшла 941 рядок. Прибираємо дублі і дивимося, що залишається ... Використовуємо для видалення дублів дуже простий і корисний онлайн-інструмент від PR-CY.ru видалення дублів . На виході залишилося 525 ключів.

  Наступний крок - перегляд і відсів нечітких дублів (словоформ), ключів, яких на сайті немає і бути не може, а також непотрібних ключів, які не приведуть цільовий трафік. Після подібного відсіву були видалені такі ключі як: «реферальная програма», «цільова аудиторія сайту», «панда і пінгвін», «слова штампи» і т.п. І неважливо, скільки трафіку вони могли б привести, якщо відвідувачі ніколи не стануть користувачами сайту. Більш того, просування по таким зайвим фразам - це додаткові витрати і зниження поведінкових факторів. Тому видаляємо їх без найменшого жалю.

  Процес ручного видалення досить рутинний і одноманітний, але зате дуже важливий. В результаті з 525 ключів в нашому списку залишилося всього 288.

  Тепер підсумковий список завантажуємо в Гугл АдВордса або Яндекс.Директ, щоб оцінити рівень конкуренції і очікуваний трафік. Не забуваємо брати все ключі в лапки, це важливо. І наостанок видаляємо самі рідко запитувані ключі. Ми видалили ключі, які запитують рідше 30 разів на місяць по Яндексу або 10 - по Гуглу. У нашому випадку з сайтом Копілансер таких вийшло цілих 39%, при цьому на них припадає лише 1% можливого трафіку. Оптимізувати сайт під них сенсу ніякого немає - отриманий результат не виправдає витрачених зусиль. Тому ми сміливо розлучаємося з цими дуже рідкісними ключами.

  В результаті кропіткої роботи ми отримуємо невеликий список з 153 ключів для нашого семантичного ядра, тоді як починали ми з 941 ключа.

  Розбиття семантичного ядра на групи по логіці і конкуренції

  Часто оптимізатори беруть великий список ключів, вписують їх на одну сторінку сайту і просувають її за всіма цими ключам одночасно. Але цей варіант поганий з двох причин:

  1. Страждають внутрішні чинники, так як контент сторінки оптимізувати відразу під десяток або більше різних ключів майже нереально. Це явно буде сторінка не для людей, її неможливо буде читати.

  2. Як наслідок, за більшістю запитів буде високий відсоток відмов - користувачі просто будуть залишати сайт. Це знизить поведінкові чинники, і позиції по всім конкурентним ключам також знизяться. Впаде і конверсія.

  Тому нам заздалегідь потрібно визначитися, які запити семантичного ядра ми будемо просувати на головній сторінці, а які на внутрішніх. Для цього необхідно розподілити ключі по логічним групам. Як мінімум має бути дві групи:

  1. Комерційно значущі ключі. Це ключі, за якими сайт шукають потенційні клієнти. Наприклад, для сайту з продажу авто це можуть бути ключі: «купити Тойоту Камрі», «купити авто» і т.п. За цим запитам йдуть люди, які планують покупку.

  2. Супутні ключі. Це ключі, які навряд чи пов'язані з продажем. За ним набагато складніше конвертувати відвідувача в клієнта. Для того ж АВТОСАЙТ це можуть бути такі ключі, як «Тойота Камрі відгуки», «фото Камрі», «Форд Фокус характеристики», «Огляд Шевроле Авео» і тд ...

  Таке розбиття на групи потрібно, щоб заздалегідь визначити, який контент (тексти) нам доведеться готувати, які нові розділи потрібно буде створити на сайті.

  Чим більше було підібрано ключів з високою конкуренцією, тим більш актуальним буде питання розподілу їх по різних сторінках. Тому що просунути одну головну сторінку по 20 висококонкурентних запитах просто нереально. Чим менше просуваються запитів на сторінці, тим легше підготувати релевантний контент і перевести цю сторінку в топ.

  Але обов'язково потрібно пам'ятати, що майже на будь-якому сайті саме головна сторінка має пріоритет для пошукових систем, як найбільш відвідувана і найавторитетніша з точки зору вхідних посилань. Тому комерційно значимі ключі семантичного ядра потрібно розміщувати саме на ній і на сторінках, близьких до головної.

  Група комерційних ключів може бути розбита на логічні підгрупи. Наприклад, на автомобільному сайті ключі, пов'язані з продажем автомобілів, можуть бути в одній групі, а пов'язані з орендою авто - в іншій групі. Крім того, підгрупа ключів з продажу авто може бути розбита ще на ряд підгруп по маркам автомобілів. Для кожної комерційно значимої групи (або підгрупи) потрібно буде виділити на сайті свою окрему сторінку, яку і належить просувати по цим ключам. Схематично розбиття буде виглядати так:

  Схематично розбиття буде виглядати так:

  Що стосується супутніх ключів, то вони, як правило, низькочастотні (НЧ), тобто їх не часто запитують в пошуку, і конкуренція за ним невисока. Тому їх можна просувати на внутрішніх сторінках в окремих розділах з тим, щоб зібрати цей трафік, а потім, наскільки це можливо, конвертувати його в клієнтів. Як це відбувається на практиці, ми обговоримо трохи пізніше ...

  До речі, півтори сотні ключів для Копілансера ми розбили на три групи:

  1. Комерційно значущі ключі для просування на головній сторінці (перші 7 нижче):

  Комерційно значущі ключі для просування на головній сторінці (перші 7 нижче):

  2. Супутні ключі для просування на інших сторінках (перші 7 нижче):

  Супутні ключі для просування на інших сторінках (перші 7 нижче):

  3. Супутні ключі для сервісу Findcopy (перші 7 нижче):

  Супутні ключі для сервісу Findcopy (перші 7 нижче):

  Третя група ключів йде на просування нашого сервісу Findcopy. На ньому варто зупинитися докладніше ...

  Кейс «Семантичне ядро і триразове зростання пошукового трафіку»

  В процесі розробки семантичного ядра стало зрозуміло, що потенціал для збору пошукового трафіку Findcopy далеко не реалізований. Для цього сайту було відібрано близько двох десятків запитів (перші 7 в таблиці вище), і на першому етапі сайт був оптимізований під деякі з цих ключів. Решта відклали до другого етапу просування.

  Тільки завдяки семантичному ядру і нескладної оптимізації пошуковий трафік Findcopy за якихось півтора місяці, поки ми готували вихід цієї книги, збільшився в 3 рази - з 400 до 1 200 відвідувачів на добу. І це не межа. Роботи по оптимізації під решту семантичного ядра будуть продовжені.

  Роботи по оптимізації під решту семантичного ядра будуть продовжені

  Кейс «Розширюємо семантичне ядро і збільшуємо трафік»

  Ігор Мірошник, керівник проекту Gogettop , Повідомив нам подробиці розробки семантичного ядра для одного з сайтів:

  «У нас є сторінка« татуаж брів ». Як зібрати на неї побільше трафіку? На одному запиті «Татуаж брів» далеко не заїдеш. Тому відразу думаємо, як можна класифікувати татуаж брів? Варіант відповіді: за методом виконання. А саме: розтушовування, об'ємний і волоскові татуаж. На базі цієї класифікації ми створюємо підрозділи. Тепер можливість збору трафіку збільшилася.

  Крім «Татуаж брів» ми беремо ще - «волоскові татуаж», «Об'ємний татуаж брів», «Татуаж брів розтушовування». І все це цільовий трафік.

  Однак на цьому ми не зупиняємося. Кожен із запитів тепер окремо додаємо в Вордстат і дивимося, що люди шукають разом з нашим запитом. В даному випадку це: «зробити татуаж брів», «вартість татуажу брів в Москві» і так далі. Беремо по 3-5 ключів на сторінку і на підставі їх пишемо текст, додаємо alt до зображень, прописуємо заголовки і метатеги.

  Так чинимо з усіма основними розділами сайту. Далі на базі запитів з основних розділів сайту (ВК-СК) ми збираємо інформаційні запити для статей (СК-НК). В даному випадку це можуть бути: «скільки тримається татуаж брів», «боляче робити татуаж брів» і тому подібні. В результаті ми теж отримуємо цільовий трафік.

  В результаті роботи над семантичним ядром трафік через 3 місяці роботи виріс майже в 3 рази:

  В результаті роботи над семантичним ядром трафік через 3 місяці роботи виріс майже в 3 рази:

  автоматизуємо процес

  Складання семантичного ядра - це досить довга і копітка робота. Отож, коли ти її для одного або пари своїх улюблених сайтів, то проблем немає: кілька годин уважної роботи, і список ключів готовий. Але якщо таку роботу робити постійно для десятків сайтів, то це може перетворитися на тортури). Виручить програма по автоматизації підбору ключових слів Key Collector від відомого SEO-фахівця Олександра Люстік . Подивитися на програму в дії можна на відео , Розміщеному Романом Вердишем в своєму блозі.

  Найбільші помилки при складанні семантичного ядра

  У статті на Moz.com « 6 можливих помилок при підборі ключів »Джеймс Агат перерахував найпоширеніші помилки оптимізаторів. Ми ж зупинимося на двох головних помилках, на які припадає, мабуть, більше 80% всіх проблем. Ми вже коротко про них згадували, а тепер давайте розглянемо їх докладніше ...

  • Ви зацикливаетесь на самих конкурентних запитах

  «... Ви пропускаєте крок дослідження ключових слів і відразу концентріруетесь на запитах з найвищим пошуковим трафіком. На жаль, це не найкраще рішення, якщо ви хочете отримати хороший результат ...

  ... Націленість на просування однослівних ключів досить часто не просто марна, а й неприбуткова - користувач, який шукає за запитом «ноутбук Toshiba I670», з більшою ймовірністю конвертується в покупця, ніж той, який шукає за запитом «ноутбуки». Подумайте, який з цих двох користувачів міг би вже тримати свою кредитну карту напоготові, щоб оплатити ноутбук?

  Немає нічого страшного в тому, щоб просуватися по супутнім ключам. Якщо ваша кампанія має обмежений бюджет, і потрібно отримати результати якомога швидше, то просування по нізкотрафіковим нізкоконкурентним запитам - це найкращий варіант ефективного витрачання коштів ».

  • Ви дивіться на широке відповідність замість точного

  «Між широким і точною відповідністю може бути гігантська різниця в цифрах, наприклад:

  В Англії з широкого відповідності «собача будка» робиться 135 тис. Запитів щомісяця. А якщо шукати точну відповідність, то результатів буде всього близько 15 тис. У даному випадку це не така вже й велика проблема, адже запит як і раніше стоїть того, щоб його просувати. Хоча після коректних розрахунків оцінка трафіку і ROI за запитом сильно знижується ».

  Тому не забуваємо при перевірці ключів в Яндексі і Гуглі брати фрази в лапки.

  Семантичне ядро: резюме

  1. Починайте просування сайту з складання семантичного ядра.

  2. Використовуйте всі доступні джерела для збору ключових фраз: Планувальник ключових слів від Гугла, прогноз бюджету від Яндекса, сервіси, в яких можна перевірити ключі конкурентів, такі як Мегаіндекс , Програми для автоматизації підбору ключів типу KeyCollector і т.д.

  3. При підборі ключових слів в Яндексі і Гуглі використовуйте лапки для пошуку по точному, а не широкому відповідності.

  4. Намагайтеся зібрати якомога більше ключових слів для семантичного ядра, виключаючи ключі з найнижчим трафіком (30 по Яндексу або 10 по Гуглу).

  5. Виключіть з семантичного ядра ключі, які ніяк не пов'язані з вашим сайтом, під які ви не готові створювати окремі інформаційні сторінки.

  6. Розділіть семантичне ядро як мінімум на дві групи: комерційно значимі ключі і супутні ключі. Якщо необхідно, дробіть групи і далі. На основі цих груп в подальшому потрібно буде створити окремі сторінки або навіть розділи на сайті.

  Чому бажано виділяти десятки і сотні ключів, а не зупинятися на просуванні 5-10 найважливіших запитів?
  Як зібрати на неї побільше трафіку?
  Тому відразу думаємо, як можна класифікувати татуаж брів?
  Подумайте, який з цих двох користувачів міг би вже тримати свою кредитну карту напоготові, щоб оплатити ноутбук?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»