Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  SEO-просування в Google і Яндекс: в чому різниця?

  1. частота апдейтів
  2. куплені посилання
  3. анкор посилань
  4. Як же бути в разі, коли потрібно отримати результат в обох пошукових системах ?!
  5. Регіональність посилальної маси
  6. управління сниппета
  7. вік сайту
  8. Частота оновлення контенту
  9. поведінкові чинники
  10. регіональність запиту
  11. Просування в карткової видачі
  12. унікальність контенту
  13. переоптімізацію контенту
  14. Внутрішня перелінковка
  15. Внутрішня оптимізація
  16. Ранжування з інформаційних / транзакційних запитам
  17. машинне навчання
  18. Час на просування

  Алгоритми пошуку та підходи до обробки даних в Google і Яндекс - цікава тема. Сьогодні я хочу відповісти на головне питання, яке турбує власників та оптимізаторів комерційних сайтів: які основні відмінності пошукового ранжирування в Google і Яндекс і що необхідно враховувати при просуванні сайтів в обох пошукових системах?

  Для початку - схема-огляд всіх нюансів пошукового ранжирування, згаданих у цій статті:

  частота апдейтів

  Одне з ключових відмінностей полягає в частоті оновленні пошукової видачі Google і Яндекс. Завдяки впровадженню алгоритму Caffeine в пошуковій системі Google зміна видачі відбувається динамічно (в режимі реального часу). Тоді як Яндекс оновлює пошукову видачу статично (після апдейтів).

  В Яндексі існує три основних видів апдейтів:

  1. контрольний апдейт,
  2. текстовий апдейт,
  3. апдейт поведінкових факторів.

  По правді, їх набагато більше. Я перерахував лише ті, які мають найвагоміший внесок у ранжування.

  Якщо проаналізувати зміни пошукової видачі, то в Яндексі під час апдейтів значно більше змін, ніж в Google. В останньому зміна видачі відбувається непомітніше і за більший проміжок часу (не рахуючи впровадження алгоритмів антиспаму).

  Стежити за змінами пошукової видачі в Яндексі можна на сайті tools.promosite.ru , В Google - algoroo.com . Також серед популярних аналізаторів пошукової видачі - інструменти SeoLib і Seobudget .

  куплені посилання

  Я ще жодного разу не стикався з ситуацією, щоб сайт був пессімізірован в Яндексі за посилальне. У той час Google активно бореться і пеналізується за неприродні посилання, причому як автоматично, так і вручну. Якщо ви потрапили під гарячу руку Google, використовуйте наші інструкції щодо зняття автоматичних санкцій і заходів, прийнятих вручну .

  Зараз пошук переживає цікавий час: з одного боку, Яндекс поступово скасовує ранжирування посилань для комерційних запитів, про що повідомив Олександр Садовський на недавній конференції «Тиждень Байнета. Пробудження ».

  З іншого боку - Метт Каттс від імені Google запевняє, що вони не будуть відключати ранжирування посилань, тому що це негативно впливає на якість пошуку.

  анкор посилань

  Втім, поки що посилання актуальні і для Яндекса. Для ефективного посилального просування в російському пошуковику необхідно використовувати достатню кількість прямих входжень ключових слів в анкорах посилань. Безанкорние посилання дають слабкий результат і, як правило, використовуються лише для підвищення статичної ваги сторінок.

  Для просування в Google просто відмінно працюють як раз безанкорние і брендові посилання, а використання анкоров з прямими входженнями є нехай і ефективним, але досить ризикованим методом просування.

  Як же бути в разі, коли потрібно отримати результат в обох пошукових системах ?!

  В даному випадку варто визначити, яка пошукова система для вас пріоритетна - і робити ставку саме на неї. Для України, швидше за все, це Google, для Росії - Яндекс.

  Молодому сайту я раджу завжди орієнтуватися на Google. Справа в тому, що віддачу в «Гуглі» отримати швидше, і вам не доведеться чекати, поки Яндекс «звикне» до нового сайту (докладніше в розділі « вік сайту »). А далі, зайнявши хороші позиції в Google, ви виявите, що Яндекс теж почав ранжувати ваш сайт - і тоді можна зробити упор на російську пошукову систему.

  Та й потім, як показує практика, якщо сайт грамотно оптимізований і посилальна маса досить якісна, то результат буде досягнутий в обох пошукових системах.

  Регіональність посилальної маси

  Для пошукової системи Google регіональність посилальної маси практично не грає ролі: посилання, отримані в доменній зоні США, добре впливають на ранжування сайтів в країнах СНД. Однак Яндекс надає великого значення «регіональність» донорів для просування (особливо при регіональних запитах). На це однозначно варто звертати увагу.

  управління сниппета

  За останні роки конкуренція в інтернеті сильно зросла. Серед оптимізаторів йде боротьба за кожного відвідувача. Тому вкрай важливо зробити пошуковий сниппет більш привабливим, ніж у конкурентів. Це гарантовано підвищити кількість переходів на ваш сайт в кілька разів (без поліпшення позицій, а лише за рахунок збільшення CTR).

  Проблема управління сниппета в Яндексі полягає в тому, що впливати на них досить складно. В Google ж сниппет найчастіше береться з мета-тега description.

  Якщо говорити про розширених сниппета, то кількість тематик, в яких їх можна застосувати, обмежена в обох пошукових системах. У Google є деякі види мікророзмітки, якими можна маніпулювати в усіх тематиках (наприклад, змінювати авторську картинку в SERP). А Яндекс скоро офіційно запустить платформу «Острова» з аналогічним (а в деяких випадках - і потужнішим) функціоналом.

  вік сайту

  Яндекс не дає добре ранжуватися молодим сайтам, особливо в конкурентних тематиках. Якщо проаналізувати пошукову видачу Яндекса по ВК-запитам, то ви практично не зустрінете молоді сайти. І найголовніше: не факт, що старожили надають більш релевантні відповіді на запити користувачів. Просто Яндекс знає їх давно.

  З цієї причини, в сукупності з частотою апдейтів, час просування сайтів в Яндексі займає більше часу, ніж в Google.

  Тут слід згадати фільтр Sandbox (Пісочниця), який є і у Google, і у Яндекса. Їх різниця в тому, що для Google куди важливіше якість ресурсу і користь для відвідувачів, а не його вік. Тому динамічно розвиваються ресурсів в Google боятися нема чого.

  Частота оновлення контенту

  Часте оновлення контенту добре впливає на Google, підвищуючи трастових ресурсу в цілому. Яндекс ж любить старі тексти, які були розміщені досить давно (але вони повинні бути унікальними).

  За моїми спостереженнями, новий унікальний і, головне, корисний контент люблять обидві пошукові системи. Але якщо говорити про Рунеті, то для Google важливіше часте оновлення сайту унікальним контентом. Тоді як для Яндекса - корисним. При цьому Яндекс краще розуміє російську морфологію і, відповідно, краще визначає якість текстів.

  поведінкові чинники

  NB: Google ніколи публічно не заявляли про облік поведінкових факторів при ранжируванні

  На тему поведінкових факторів можна почути багато різних і часом протилежних думок. Щодо того, в якій пошуковій системі поведінкові фактори більше впливають на ранжування, взагалі немає ніякої ясності. За підсумками особистих експериментів і спроб маніпулювання поведінковими чинниками можу впевнено сказати: в Яндексі простіше впливати на поведінкові фактори і впливати ними на ранжування!

  Я помітив, що накрутка поведінкових факторів в Google працює набагато гірше, ніж в Яндексі. Це може бути пов'язано з тим, що Google навчився відсікати спроби маніпуляції поведінковими чинниками, який вплив поведінкових факторів на ранжирування в Google апріорі менше, ніж в Яндексі.

  регіональність запиту

  Для Яндекса регіон пошуку - більш важливий показник, ніж для Google. У російському пошуковику дуже складно високо ранжируватися по геозалежних запитам, перебуваючи в іншому регіоні. А відмінності в пошуковій видачі для різних регіонів набагато помітніше, особливо після впровадження Яндексом алгоритму «Артемівськ».

  В Google будь-який сайт може досить високо ранжируватися по всій Україні, якщо він трастовий.

  Просування в карткової видачі

  В обох пошукових системах присутня карткова видача для геозалежних запитів. Відмінність полягає в тому, що алгоритми ранжирування картки Google більш відомі. Ними легко маніпулювати. А впливати на карткову видачу Яндекса дуже складно, навіть практично не можливо.

  унікальність контенту

  Яндекс навчився дуже добре розуміти російськомовні слова і тексти, і в цьому він однозначно дасть фору іншим пошуковим системам.

  В інтернеті є багато інформації, що для Google слова «Двері» та «Двері» представляються різними запитами. Це маячний твердження, на жаль, регулярно копіюють з одного блогу в інший. Щоб переконається, що Google, як і Яндекс, ранжує запити «Двері» та «Двері» однаково, достатньо відкрити два вікна в браузері, вбити ці запити і проаналізувати результати пошуку. Ви помітите, що зміна видачі Яндексі практично не відрізняється від Google.

  Про те, що Яндекс краще розуміє російську мову, свідчить відсоток сайтів, які постраждали за контент від Яндекс АГС і від Google Panda. Обидва алгоритми націлені на боротьбу зі спамом (в першу чергу - текстовим), але для того, щоб потрапити в лапи Панди потрібно мати сайт з великою кількістю неунікальний текстів (або з їх повною відсутністю). Тоді як від АГС страждає велика кількість сайтів навіть зі звичайним рерайтом контенту.

  переоптімізацію контенту

  Слід уточнити, що під переоптімізацію контенту маються на увазі саме переоптімізацію текстів. Фільтр за Переспа частіше зустрічається в Яндексі, який за велику кількість входжень ключових слів в тексті просто починає пессімізіровать надлишкові ключі.

  Google сприймає переоптімізацію не так болісно (для веб-майстра).

  Внутрішня перелінковка

  Я не помітив якогось помітного результату в Яндексі при впровадженні перелинковки. В Google грамотна внутрішня перелінковка може дати дуже помітний результат у вигляді збільшення позицій і трафіку по НЧ і СЧ-запитам.

  Внутрішня оптимізація

  Яндекс більш критично ставиться до сторінок низької якості. Якщо контент на молодому сайті неунікальний, Яндекс з великою часткою вірогідності не додати його в індекс. В Google такі сторінки можуть потрапити в основний індекс, або в supplemental results .

  Презентація Яндекса про те, як вирішити проблеми з індексацією сайту

  В Google враховується тільки одне посилання на URL зі сторінки. В Яндексі вага розподіляється між усіма посиланнями, які можуть направляти на одну і ту ж сторінку.

  Також Яндекс дуже повільно склеює дзеркала сайту (з www і без www). Для цього існує окрема директива в robots.txt - Host :.

  Ранжування з інформаційних / транзакційних запитам

  Для транзакційних запитів Яндекс ввів нову технологію « спектр », Яка вміє враховувати потреби користувача і« підмішувати »в видачу різні типи запитів. В Google ранжування транзакційних запитів відбувається виходячи з критерію релевантності документів пошуковому запиту. Або Google може привласнити на перший погляд транзакційних запитом інший тип. Наприклад, ранжувати його як інформаційний.

  Різниця в ранжируванні для інформаційних запитів полягає в тому, що в Google досить складно просунути комерційний запит в пошуковій видачі. Ця пошукова система не завжди правильно визначає тип запиту. В Яндексі, з іншого боку, в ТОПі інформаційної видачі нерідко зустрічаються і комерційні запити.

  машинне навчання

  Компанія Яндекс ще в 2009 році запустила алгоритм машинного навчання під назвою Матрикснет . Суть цієї методики полягає в тому, що пошукова система сама будує моделі, які здатні навчатися і створювати нові алгоритми. Машинне навчання може будуватися на підставі оцінок асессоров (людей, які оцінюють релевантність пошукової видачі по певних запитах і виставляють оцінки релевантності пошукової видачі).

  На відміну від Яндекса, Google не використовує машинне навчання, тому що не зовсім довіряє ранжування алгоритмам машинного навчання.

  Час на просування

  На закінчення хочу сказати про терміни просування в пошукових системах Яндекс і Google. Безперечно, на просування в Яндексі потрібно витратити набагато більше часу, ніж в Google. Пов'язано це з частотою апдейтів і впливом віку сайту на авторитетність вашої майданчики в очах російського пошукача.

  Які важливі відмінності в пошуковому ранжируванні «Гугла» і Яндекса я не згадав? Залишайте коментарі та задавайте питання!

  Як же бути в разі, коли потрібно отримати результат в обох пошукових системах ?
  Які важливі відмінності в пошуковому ранжируванні «Гугла» і Яндекса я не згадав?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»