Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Що таке просування сайту по трафіку і як його проводити

  1. 1. Глибоке ознайомлення з тематикою
  2. Оцінка рівня конкуренції в тематиці в цілому
  3. Безпосередній аналіз сайтів конкурентів
  4. 2. Складання максимально об'ємного семантичного ядра
  5. 3. Проектування структури сайту
  6. 4. Наповнення контентом
  7. 5. Внутрішня оптимізація сайту
  8. 6. Стратегія просування
  9. 7. Веб-аналітика

  Все частіше на просторах інтернету ми чуємо термін «просування по трафіку». Що ж це таке, і в чому кардинальна його відміну від «класичного» просування (по позиціях)? Я б сказав, що основна різниця полягає в самому підході, використовуваному при просуванні.

  В процесі просування по трафіку вибирається тематика (ніша, сегмент), комплексно аналізується і збирається весь цільовий трафік. Розглянемо основні пункти, які необхідно виконати для успішного просування сайту по трафіку.

  1. Глибоке ознайомлення з тематикою

  На даному етапі необхідно детально ознайомитися з тематикою сайту, який просувається, а саме:

  Приклад інформаційних запитів:

  рецепт борщу

  матч динамо мілан

  Приклад транзакційних запитів:

  купити холодильник indesit

  доставка піци в киеве

  • визначити, який трафік буде збирати сайт: інформаційний або комерційний (транзакційний) . Від даного показника залежить подальша стратегія просування. У деяких випадках сайт може збирати обидва види трафіку.

  • проаналізувати конкурентність тематики. Цей етап можна поділити на два підетапи.

  Оцінка рівня конкуренції в тематиці в цілому

  Чи є місце ще для одного сайту, чи є в тематиці вільні ніші, які легко можна зайняти, або доведеться поборотися. Наприклад, в нішу за тематикою «Двері» не так просто зайти і захопити її. Ринок уже сформований. А тепер уявіть, що планується вихід потенційно популярної онлайн-гри. Інформаційний сайт по тематиці цієї гри може збирати багато відвідувачів. На даний момент ринок інформаційних ресурсів ще не сформований, і при правильному підході вам відносно легко буде захопити дану нішу.

  Безпосередній аналіз сайтів конкурентів

  Для цього необхідно вибрати 2-3 найпотужніших прямих конкурента і проаналізувати такі показники сайту:

  • структура інтернет-ресурсу (знадобиться для проектування власної);

  • аналіз заповнювання сайту унікальним якісним контентом. Можна приблизно оцінити, скільки текстів потрібно буде писати вручну. Важливо розуміти, що контент можна також генерувати автоматично, по прописаним шаблонами за допомогою сінонімайзінга. Але в більшості випадків пошукові системи розуміють, що такий текст автоматично згенерований. Тому сайт, який в основному наповнений тільки згенерували текстами, високо ранжируватися не буде,

  • аналіз посилальної маси сайту конкурента: кількість і якість зовнішніх посилань. Для цього існують спеціальні онлайн-сервіси: Ahrefs, Solomono, OpenSiteExplorer, MajesticSEO.

  за особистим досвіду можемо сказати, що більш коректну і актуальну інформацію надає сервіс Ahrefs.

  Тепер можна приблизно оцінити, скільки і яких ресурсів потрібно витратити на сайт. Щоб бути кращим серед конкурентів, можна піти різними шляхами:

  • вкласти такий же або більший бюджет (щоб написати більшу кількість текстів, закупити ще більше більш дорогих посилань, розробити більш продуманий і зручний функціонал сайту);
  • придумати щось нове, створити сайт з родзинкою (наприклад, заощадити на написанні текстів і побудувати кампанію таким чином, щоб сайт наповнювався UGC-контентом ).

  Природно, наявність необхідного бюджету і використання унікального підходу з більшою ймовірністю зроблять ваш сайт лідером в тематичній ніші (про професіоналізм виконавців тут мова не йде, ми за фактом вважаємо, що команда у вас найкраща).

  2. Складання максимально об'ємного семантичного ядра

  Це також дуже важливий етап при підготовці сайту до просування по трафіку. Необхідно зібрати максимальну кількість цільових запитів, за якими люди здійснюють пошук у вашій тематиці. Можна піти двома шляхами:

  • Google KeyWord Tool (на жаль, незабаром припинить своє існування);

  • Яндекс.Вордстат;

  • Prodvigator.ua - нового сервісу, розробленого спеціально під український ринок, за допомогою якого можна збирати як ключові слова в заданій тематиці, так і запити конкурентів;

  • програми Key Collector;

  Дуже важливо, щоб семантичне ядро, крім ВЧ, СЧ-запитів, також містив long-tail-запити . У підсумку це дозволить написати оптимізовані тексти, сформувати грамотні шаблони формування мета-тегів, вибрати правильні посадочні сторінки і з легкістю збирати перший НЧ-трафік, який може становити левову частку всього трафіку.

  3. Проектування структури сайту

  Поширеною помилкою при просуванні під трафік є просування сайтів з самого початку неправильної структурою. В першу чергу, структура сайту повинна бути логічно продуманою і виконаної під всі види запитів: ВЧ, СЧ, НЧ.

  Приклад неправильної структури:

  Приклад неправильної структури:

  На зображенні видно, що немає однієї загальної сторінки для шаф-купе, розрахованої під ВЧ-запити. На сайті з даною структурою легко заплутатися і важко знайти потрібне, доведеться переходити з різних розділах.

  Приклад правильної структури:

  У даній структурі існує загальна сторінка для шаф-купе, при попаданні на яку відвідувач зможе перейти на сторінку для більш вузької групи необхідних товарів. Існують сторінки як під ВЧ, так і під СЧ і НЧ-запити.

  Для проектування структури сайту рекомендуємо скористатися так званими mind-менеджерами. За допомогою цих програм можна легко відобразити структуру на екрані і в подальшому передати її на реалізацію, так як читання даної інтелектуальної карти є інтуїтивно зрозумілим. Приклади програм: XMind (Безкоштовна), Mindjet MindManager (Платна).

  4. Наповнення контентом

  Після реалізації правильної структури, в першу чергу розрахованої на НЧ і СЧ-трафік, необхідно максимально заповнити сайт оптимізованим контентом. Якщо мова йде про великому порталі з сотнею тисяч сторінок, то природно, що відразу заповнити весь сайт вручну написаними текстами буде дуже складно. Тому для початку необхідно розмістити тексти на посадкових сторінках для основних просуваються семантичних груп. Сторінки, які не мають контенту і не несуть корисної інформації, необхідно закрити від індексації, щоб велика кількість сторінок не потрапляло під другорядний індекс (За наявність безлічі сторінок в другорядному індексі пошукові системи можуть накладати санкції на сайт).

  Також для решти сторінок, призначених для збирання НЧ-трафіку, можна згенерувати текст автоматично. Це дуже тонкий момент, так як текст на всіх сторінках повинен бути унікальним і, найважливіше, природним, людським. Тому необхідно відповідально підійти до написання шаблону генерації тексту і впровадження скрипта.

  5. Внутрішня оптимізація сайту

  Без внутрішньої оптимізації сайту просування буде безглуздо. Основні критерії, на які необхідно звернути увагу при оптимізації сайту:

  • усунення дублів сторінок;

  • настройка головного дзеркала (c www або без);

  • внесення унікальних мета-тегів для всіх сторінок сайту (Title, Description);

  • відсутність помилок і багів на сайті;

  • закриття від індексації службових або непотрібних сторінок;

  • відсутність битих посилань на сайті;

  • правильні відповіді сервера;

  • правильна семантична розмітка: на кожній сторінці має бути не більше одного заголовка h1, слід відмовитися від виділення просуваються запитів тегами strong, b, em і ін. з метою маніпуляції видачею;

  • висока швидкість завантаження сторінок (перевірити швидкість завантаження і отримати оцінку можна за допомогою сервісу Google Page Speed. Докладніше про сервіс дивіться тут ).

  6. Стратегія просування

  Дуже багато хто недооцінює ефективність НЧ-трафіку і вже на перших етапах починають просувати сайти по ВЧ і СЧ-запитам. А адже отримання трафіку по НЧ-запитах - це відносно легкий і дешевший спосіб отримання цільових відвідувачів на сайт. І в основному даний вид трафіку більш за відгуками друзів. Для того, щоб НЧ-запити були в ТОПі, досить унікального оптимізованого контенту і правильно прописаних Title і Description.

  При просуванні сайту по трафіку перша мета - це зібрати весь НЧ-трафік. Саме тому на початкових етапах важливо сформувати велику семантичне ядро ​​з НЧ-запитами, на основі цих запитів розбити ядро ​​на семантичні групи, під кожну семантичну групу створити посадкову сторінку, розмістити на ній унікальний контент і оптимізувати мета-теги.

  Далі необхідно поступово закуповувати посилання на основні СЧ-запити. Якщо просуваються сторінок дуже багато, ні в якому разі не потрібно закуповувати посилання на всі сторінки одразу. Необхідно обмежитися приблизно п'ятьма семантичними групами і виводити їх в ТОП. Так, після виведення обраних груп в ТОП потрібно перемикатися на інші, поки СЧ-запити по всіх групах не досягнуть ТОПу. Як правило, на даному етапі сайт має велику кількість посилань і деякі ВЧ-запити можуть виявитися в ТОПі самостійно. Ті ВЧ-запити, які ще не знаходяться в ТОПі, можна «дотягнути» до високих показників у видачі завдяки купівлі посилань.

  7. Веб-аналітика

  Важливо спочатку поставити на сайт скрипти Google Analytics і « Яндекс.Метрика »Для відстеження необхідних показників:

  • кількість переходів;

  • запити, по яких перейшли на сайт;

  • цільові сторінки;

  • поведінка відвідувача на сайті;

  • відсоток конверсій;

  • джерела трафіку і т. д.

  Необхідно всю цю інформацію постійно відстежувати і аналізувати. Ідеального нічого не буває, тому важливо стежити за статистикою, щоб виявляти слабкі місця та виправляти їх. Якщо на одну сторінку йде великий трафік, а відсоток конверсій щодо інших сторінок дуже низький, то десь «зачаїлася» проблема: або не працює форма замовлення, або в браузері FireFox «поїхала» верстка, або на цій сторінці просто немає потрібної користувачу інформації . Також на наступних етапах просування збільшувати конверсію на вашому сайті можна за допомогою створення ефективних посадочних сторінок .

  Підводячи підсумок, перерахуємо основні рекомендації щодо просування по трафіку:

  • спочатку продумайте все до дрібниць;

  • коректно упровадите все задумане;

  • аналізуйте результати, не зупиняйтеся на досягнутому.

  І остання порада: ставте високі цілі, а ми вам завжди допоможемо!

  Що ж це таке, і в чому кардинальна його відміну від «класичного» просування (по позиціях)?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»