Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Створення команди програмістів для стартапу в умовах цейтноту

  1. До чого поспіх
  2. Методи які не дали результатів
  3. Що ж вирішило наші проблеми
  4. висновки

  Автор: Ігор Ботвіньєв, CEO проекту  Just  Для нової, невідомої в IT-середовищі, компанії, дуже складно сформувати команду розробників

  Автор: Ігор Ботвіньєв, CEO проекту Just

  Для нової, невідомої в IT-середовищі, компанії, дуже складно сформувати команду розробників. Ця проблема актуальна як в Москві, так і в регіонах.

  У регіонах катастрофічно мало класних спеців для хорошого стартапу. Для мегаполісів це проблема просто повертається іншою гранню: більше місто, більше спеців, все серйозніше претенденти конкурують з вами за кадри. І часом стартапу просто не вклинитися в цю «битву гігантів».

  Хороший фахівець завжди добре влаштований, крім того, більшість з них, небезпідставно, сумнівається в серйозності намірів стартаперів.

  І, крім питань про довгостроковість і фінансової стабільності свого працевлаштування, хороших спеців завжди хвилює і професійна репутація: досвідчений професіонал не ведеться на «сумнівні проекти», а якщо в його середовищі дізналися, що він втягнув у такий проект, а справа пішла прахом, виникне питання, крутий він спец після цього !?

  Все це ускладнювало наш пошук в Воронежі, але тим не менш команда розробників була потрібна. Причому як можна швидше.

  До чого поспіх

  До релізной версії додаток ми доводили за допомогою підрядника-аутсорсера. Це варіант, при якому мінімізуються ризики, в тому числі фінансові.
  До того ж не було сенсу збирати свою команду раніше, ніж життєздатність ідеї буде перевірена на практиці.

  Всі тести пілотної версії демонстрували хороші результати. Just стабільно працював при одночасному підключенні декількох тисяч користувачів. Переважна більшість відгуків були позитивними.

  За підсумками рекламної кампанії, ми прийшли до того, що додаток може стати популярним і комерційно успішним, і ми зуміємо забезпечити розвиток сервісу і його просування на довгостроковій основі.

  Настала пора взяти в свої руки розробку і просування, закривши ці зони власними силами. І паралельно сформувати самодостатню підрозділ мобільного розробки, здатне підхопити готовий продукт у партнера-аутсорсера, який створив перші релізи Just, і забезпечити подальший розвиток і технічну підтримку своїми силами.

  Визнані фахівці IT-сфери нашого міста, а ми живемо і працюємо в Воронежі, говорили, що на формування злагоджено працюючого колективу у нас піде не менше року, але стільки часу у нас не було. Необхідно було якомога швидше знайти штат кваліфікованих спеців, щоб «безболісно» підхопити розробку продукту.

  Методи які не дали результатів

  Розміщення вакансій на рекрутингових ресурсах. У місті Воронежі жоден претендент не відповідав необхідному рівню. Нам довелося розширити параметри пошуку до масштабу країни, але навіть так, з усіх кандидатів ми відібрали лише двох. Даний спосіб працює на тривалий, але ніяк не на короткостроковий період пошуку.

  Розміщення в місті білбордів з рекламою вакансії. Безрезультатно. Був один дзвінок - дівчина запитувала про посади бухгалтера.

  Був один дзвінок - дівчина запитувала про посади бухгалтера

  Соціальні мережі. Ми виявили в соціальних мережах людей, у кого в якості місця роботи вказані IT-компанії Воронежа. З цього списку виключили людей, які працюють в компаніях-партнерах, щоб не нашкодити (макет оголошення в шапці матеріалу).

  Одержаний список розподілили між нашими співробітниками, щоб кожен писав своїм адресатам. Хоч програмісти і відповідали охоче - жодного фахівця залучити не вдалося.

  Що ж вирішило наші проблеми

  Ефективним каналом пошуку фахівців високого рівня виявилися особисті зв'язки з лідерами в сфері IT міста: в нашому випадку це виявився авторитетний викладач найбільшого профільного вузу.

  Так нівелювався скепсис до нас, як до роботодавців. Допомагав у пошуку, викладач вузу, особистим авторитетом транслював на кандидатів своє позитивне ставлення до нашого проекту і до нас, як до наймачам. Так на роботу прийшли перші розробники.

  Одного за іншим, протягом двох місяців, ми залучили інших. Так в нашій компанії сформувалася команда висококваліфікованих програмістів, яким вдалося повністю перейняти проект у розробників і продовжити розробку продукту. Звичайно, входити в курс їм довелося в «пожежному режимі», але вони впоралися.

  З визначенням кваліфікації кандидатів дуже допомогли наші партнери - початкові розробники програми. Потрібні були кандидати кваліфікації найвищого рівня. Було дуже багато співбесід.

  На поточний момент в компанії успішно працює команда з 9 розробників, також, для роботи до нашої команди приєднався фахівець з України, а також подолав гігантське відстань досвідчений професіонал з Далекого Сходу.

  висновки

  Цейтнот - це особливі умови нестачі часу, а особливі умови вимагають нестандартних рішень.

  Завдання було не з простих, результату вдалося досягти, лише підключивши кілька каналів комунікації. Швидше за все нам би не вдалося зібрати команду в термін меншими зусиллями. Навіть банери в місті створювали інформаційний фон.

  Які поради ми могли б дати тим, хто хоче набрати висококласних програмістів в стартап?

  Крім привабливих умов праці, будьте готові довести серйозність своїх намірів потенційного члена вашої команди: чому ви не закриєтеся через місяць, чому не вистачає саме його, щоб ваш проект вистрілив.

  Особисті зв'язки в IT-середовищі будуть перевагою. Це не тільки можливість отримати пораду або послугу, але ще перспектива знайомства з потрібними вам фахівцями.

  Стандартні засоби набору фахівців дадуть стандартний результат і стандартний рівень претендентів. Це підходить якщо ви готові шукати місяцями. І це не для стартапу, не витрачайте час.

  Мораль стара як світ:

  І від себе додамо:

  Які поради ми могли б дати тим, хто хоче набрати висококласних програмістів в стартап?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»