Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Технічний аудит сайту - аналіз і виправлення помилок

  1. Технічний аудит сайту
  2. висновок

  Сьогодні я вирішив поділитися з вами дуже важливою інформацією. Технічний аудит сайту - не найпростіше завдання, але виявивши всі помилки і виправивши їх, набагато легше просувати ресурс. Я деякий час сумнівався, чи варто викладати в паблік структуровану інформацію, адже конкуренти і все таке ... Але подумавши, вирішив, що страшного нічого в цьому немає, в Мережі всім знайдеться робота, а несучи користь людям, ми робимо світ трохи краще. Загалом, читайте, запам'ятовуйте, і аналізуйте.

  Технічний аудит сайту

  Вважаю, що ви не обмежитеся одним аналізом, а спробуєте самостійно виправити всі знайдені помилки. Володіючи хоча б базовими навичками роботи з HTML і CSS, можете спокійно експериментувати, тільки не забувайте, що користувачі діляться на дві категорії: ті, хто роблять бекап даних, і тих, хто ВЖЕ роблять бекап 😉 Прийміть також до уваги, що виправлення деяких помилок зажадає знань в області web-програмування, тому є ймовірність того, що доведеться залучати програмістів.

  1. Коректність настройки robots.txt. Один з важливих етапів внутрішньої оптимізації сайту - правильно налаштовані директиви для пошукових систем. Як правило, більшість вебмайстрів ігнорують цей фактор, і дуже даремно. Більш докладно про налаштування robots.txt можна почитати в даній статті . Додам тільки, що коректно складений Роботс здатний запобігти потраплянню сміттєвих сторінок в видачу, а також поліпшити індексацію сайту.
  2. Наявність карт сайту в HTML і XML форматах. Зазначені два типи карт сайту необхідні, в першу чергу пошуковим роботам, для прискорення індексації та внесення змін до існуючого індекс. При цьому, шлях до xml-карті слід прописати в файлі robots.txt, а на html-карту дати наскрізну посилання, наприклад, в футере (підвалі) сайту. Html-карта також допомагає відвідувачам в навігації по сайту.
  3. Коректність кодування. Бувають випадки, коли деякі сервіси видають помилки при скануванні сайту. Наприклад, часто таке відбувається при спробі перевірити ресурс на валідність верстки. Як правило, в контрольному аркуші сайту не вказано кодування. Перевірити це можна, відкривши вихідний код будь-якої сторінки в браузері (Ctrl + U). Якщо в контейнері <head> не вказано мета-тег із зазначенням кодування (зазвичай це UTF-8 або windows-1251) - необхідно виправляти помилку. Слід пам'ятати - конструкція тега може бути різною, залежно від версії HTML. Для сайтів на HTML 3 правильної буде такий запис:

   <Meta http - equiv = "Content-Type" content = "text / html; charset = utf-8">

   Для більш нових сайтів, створених на основі HTML 5, тег кодування повинен виглядати так:

   Зверніть увагу, якщо ваш сайт створений з використанням XHTML, дійсним буде такий тег:

  4. Неіснуючі сторінки. Велика кількість сторінок, які віддають код 404 (Not found), здатне негативно вплинути на ранжування сайту. Перевірити наявність неіснуючих сторінок можна декількома способами. Мені, наприклад, зручніше за все для цього використовувати панель вебмастера Яндекс (Індексування сайту → Виключені сторінки → HTTP-статус: Ресурс не найден (404)). Проте, комусь буде зручніше використовувати відповідний інструмент в Google Webmaster Tools або софт (Website Auditor, Netpeak Spider, Screaming Frog). Методів виправлення є теж декілька. Найбільш правильним, на мою думку, є перенаправлення 404-х сторінок на працюючі. Однак, я не рекомендую робити редирект всіх неіснуючих сторінок на одну сторінку (зазвичай на головну). Краще витратити час і налаштувати все згідно з правилами SEO.
  5. Велика кількість внутрішніх посилань. Іноді до мене звертаються люди з питанням, чому недавно реалізована перелинковка не дає ніякого результату. Серед інших помилок, на таких сайтах простежується тенденція до використання надмірної кількості внутрішніх посилань. Конкретного критерію, скільки посилань може бути на сторінці, немає, це залежить від типу сайту і його призначення. Проте, якщо кількість посилань перевищує 100 штук на сторінці, можна вважати, що проблема є. В такому випадку, рекомендую закривати зайві посилання (зазвичай це меню, футер, висновок анонсів) в тег <noindex> і додавати атрибут rel = nofollow. Можна також використовувати AJAX технології.
  6. Велика кількість "битих" посилань. Буває, що веб-майстер розміщує посилання на сторонні або внутрішні сторінки-акцептори, які з часом змінюють свій URL. В такому випадку, посилання будуть віддавати код 404. Биті посилання можуть вести також на зображення, CSS стилі і інші системні файли. Дану проблему можна вирішити, видаливши посилання або замінивши їх на коректні.
  7. Рівень вкладеності сторінок. При проведенні технічного аудиту сайту, даний аспект потрібно враховувати, так як вкладеність має значний вплив на швидкість індексації та відповідно, на ранжування. Перевірити рівень вкладеності можна однією з безлічі програм, з безкоштовних рекомендую Netpeak Spider. Існує кілька способів вирішення високою вкладеності. Один з них - розміщення html-карти сайту. Таким чином, можна домогтися 3-го рівня вкладеності. Але тут є одне «але». Якщо на сайті багато сторінок (наприклад, у вас інтернет-магазин) - такий варіант не підійде, доведеться міняти структуру сайту, і краще таке завдання доручити програмісту.
  8. H1 заголовок в логотипі сайту. Подібна помилка є поширеною для популярних безкоштовних CMS. Треба сказати, що це проблема не самого движка, а кострубатих рук верстальника (при всій повазі до професіоналів цієї справи). Перевірити наявність помилки можна як програмним методом, так і вручну. Для ручної перевірки, клікніть правою кнопкою по логотипу аналізованого сайту, виберіть «Перегляд коду елемента» (Chrome) або «Дослідити елемент» (Firefox). Якщо логотип укладений в тег <h1> - ви виявили помилку, що вимагає негайного виправлення. Зазначу, що інші заголовки використовувати теж небажано, краще використовуйте <div> або <span>.
  9. Швидкість завантаження сайту. Перевірити даний фактор нескладно, наприклад, за допомогою сервісу sbup.com . Виходячи з особистого досвіду, можу сказати, що сайти, завантажуються більше 1 секунди, дратують відвідувача, а отже, це позначається на поведінкових факторах. Тому перевіряйте свій сайт на швидкість, і якщо він завантажується більше 1-ї секунди - виправляйте ситуацію. Для цього необхідно стиснути CSS і JS файли, підключити кешування і gzip стиск, оптимізувати зображення. Також бажано винести всі стилі і скрипти з коду сторінок в окремо підключаються файли. Досить слушні поради дає також сервіс Google PageSpeed ​​Insights, можна використовувати при роботі.
  10. Використання «хлібних крихт» (breadcrumbs). Даний елемент сторінки виглядає так: Сьогодні я вирішив поділитися з вами дуже важливою інформацією
   Вивести хлібні крихти для популярних CMS (Joomla, WP, Opencart і тд) не складе труднощів, для цього необхідно встановити відповідне розширення для сайту, і надати необхідний вид за допомогою CSS. А ось з самописні движками можуть бути проблеми. Як показує практика, в такому випадку доцільніше звернутися до розробників конкретного сайту і попросити впровадити даний елемент на сайт. Крихти потрібні як для відвідувачів сайту (спрощують навігацію), так і для SEO (індексація сторінок, розподіл посилального ваги)
  11. Використання канонічних URL. На багатьох динамічних сайтах вміст сторінок може бути доступним за кількома посиланнями. Припустимо, є сторінка http://site.com/page/ У певних випадках в індекс можуть потрапляти дублі, наприклад, http://site.com/page?qwerty1231. Вміст буде однаковим в обох випадках, і не факт, що ПС вибере для участі в видачу потрібну сторінку. Щоб уникнути подібного дублювання, необхідно прописувати канонічні адреси. Для більшості популярних CMS є готові рішення, для самописних доведеться звертатися до програміста, якщо ви не розбираєтеся в PHP. Перевірити наявність канонічних адрес можна програмно (Netpeak Spider, Website Auditor, Screaming Frog), а також вручну - відкривши вихідний код сторінки, перевірте, чи є в контейнері <head> наступний код:

   <Link rel = "canonical" href = "http://site.com/page.html" />

   де http://site.com/page.html - адреса сторінки, код якої ви відкрили. сам код може відрізнятися для різних версій HTML, тому можете натиснути Ctrl + F, і ввести слово «canonical» в форму пошуку - так легше перевірити.

  12. Адаптованість під мобільні пристрої. У зв'язку з виходом нового фільтра Google Mobile Frendly, багато власників сайтів кинулися переробляти верстку своїх сайтів. І не дарма: тепер Google буде знижувати в мобільній видачі сторінки, які не оптимізовані під смартфони, тому перевірку зручності використання на мобільних пристроях необхідно включати в технічний аудит сайту. Перевірити адаптованість сторінок можна за допомогою відповідного сервісу .
  13. Наявність прихованого контенту display: none. Даний стиль свого часу використовувався для маніпуляцій пошуковою видачею, з тих пір ПС відносяться негативно до надмірного вживання «display: none». Якщо в коді сторінок є багато прихованого контенту, сайт може бути зниженим у видачі. Перевірити даний фактор можна вручну, через пошук в вихідному коді.
  14. Наявність фреймів. Проблема в тому, що пошукові системи не бачать контент, розміщений в фрейми. Якщо в них знаходиться важлива інформація - вона не буде проіндексована, що може негативно позначитися на просуванні. Варто відзначити, що в фрейми зазвичай поміщають відео-плеєри, динамічні карти - в такому випадку, говорити про наявність проблеми не пріходітс. Перевірити наявність фреймів можна вручну, або за допомогою програми Website Auditor.
  15. Наявність сторінки 404, перевірка коду відповіді. Якщо відвідувач сайту вводить неправильний адресу або переходить на неіснуючу сторінку, сервер повинен віддавати код 404. Але серверна сторінка 404 виглядає приблизно так (для Apache, в даному прикладі): Погодьтеся, не дуже привабливо. Щоб перевірити, чи коректно налаштована ваша 404-я сторінка, введіть в адресний рядок site.com / qwerty12, де site.com - адреса вашого сайту. Якщо все налаштовано правильно - на сторінці відобразиться повідомлення про те, що сторінка не існує, але при цьому відвідувач повинен бачити елементи базової навігації (посилання на головну, карту сайту, і форма пошуку по сайту).

  висновок

  Тексту вийшло досить багато, сподіваюся, сильно нудно читати все це не було. У даній статті я описав багато аспектів, які допоможуть просувати ресурс. Використовувати ліцензійні програми або робити все вручну - ваш вибір і питання фінансових можливостей. Навіть мінімальний технічний аналіз сайту і виправлення знайдених помилок принесе позитивний результат. Ну а якщо ви прочитали все написане вище, і зрозуміли, що краще звернутися до фахівця - я до ваших послуг, замовляйте комплексний аудит 🙂

  Всього доброго!

  Com/page?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»