Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Внутрішня перелінковка або як розподіляти вагу між сторінками

  1. Кейс «Практика перелинковки сайту»
  2. Кейс «Перелінковка і зростання трафіку в 10 разів до 16 ТОВ відвідувачів в день»

  Під перелінковкою маються на увазі зв'язку між сторінками сайту за допомогою посилань. Чим більше внутрішніх сторінок сайту посилаються на якусь одну сторінку, тим більше буде її вага для пошукових систем. Причому вага кінцевої сторінки залежить не тільки від кількості посилаються на неї, але і від їх власної ваги. Посилання з одного головної сторінки може передати більше ваги, ніж з десятка внутрішніх. Таким чином, перелінковка використовується для перерозподілу ваги між сторінками.

  Друга мета перелинковки - це посилення ваги сторінок по конкретним ключам. Якщо на якусь сторінку ведуть внутрішні посилання з анкором «кращі газові ключі», то вага цієї сторінки з даного ключу буде вище, ніж якби таких посилань не було.

  Розуміння цих основ перелинковки дозволяє творити справжні чудеса оптимізації, підвищуючи позиції сторінок в пошукових системах навіть без застосування інших методів просування. Головне, дотримуватися простих правил:

  • Чим більш конкурентним є ключ, тим більше сторінок має посилатися на просувається сторінку з потрібним анкором.
  • Самі конкурентні ключі краще розміщувати на головній сторінці.

  Низько конкурентні НЧ-запити можна ефективно просувати в інформаційному розділі сайту, просто ставлячи посилання з потрібними анкорами, провідні з одних статей розділу на інші. Це дуже схоже на Вікіпедію, де майже всі статті облінкований один з одним. Дивіться фрагмент статті Вікіпедії «Астрономія», де в короткому фрагменті міститься багато посилань на інші сторінки сайту:

  Дивіться фрагмент статті Вікіпедії «Астрономія», де в короткому фрагменті міститься багато посилань на інші сторінки сайту:

  Ось так організована перелинковка на Вікіпедії

  Сила перелинковки особливо добре помітна при роботі з НЧ-запитами. Тільки за рахунок перелинковки можна в рази збільшити пошуковий трафік на інформаційні розділи сайту. І цей ресурс не варто упускати. Додатковий трафік після успішної перелинковки може обчислюватися тисячами відвідувачів на добу. Однак перелинковка на сайтах, де є лише до десятка або пари десятків сторінок, буде слабо позначатися на трафіку. Тому закликаємо серйозно розглянути можливість створення інформаційного розділу на сайті на десятки, а краще сотні сторінок.

  Схема роботи над перелінковкою зазвичай наступна:

  1. Підбір ключів, під які будуть просуватися сторінки. Припустимо, просувається сайт з продажу авто запчастин для декількох марок авто. В цьому випадку не зайвим буде створення розділу по ремонту цих марок. У цій темі можна зібрати масу трафіку по супутнім запитам. Підбирається кілька сотень ключів, пов'язаних з ремонтом і назвою деталей.
  2. Додавання контенту, оптимізованого під ці ключі. На цьому етапі опрацьовується структура та пишуться тексти для збору трафіку. Під кожен запит або невелику групу пов'язаних запитів готується окрема стаття. Наприклад, стаття за основними поломок інжектора, по заміні паливного фільтра і т.д. Важливо, щоб статті були змістовними і корисними - де необхідно, були присутні схеми, картинки, таблиці. В іншому випадку користувачі будуть приходити на сайт за запитами і тут же його залишати, що погіршить поведінкові фактори і знизить позиції по цих запитах.
  3. Оптимізація вже наявного контенту під ці ключі. Якщо на сайті вже є контент, який можна використовувати для збору трафіку, то потрібно оптимізувати його під вибрані ключі, починаючи з найпопулярніших. Питання оптимізації ми розглянемо пізніше ...
  4. Пошук по сайту ключових фраз з метою перетворити їх в посилання. Якщо в текстах є обнародувано ключі, наприклад в тексті про заміну паливного фільтра є фраза «заміна масляного фільтра», то, звичайно, потрібно перетворити цю фразу на заслання. Посилання має вести на сторінку, яка просувається по цьому ключу. Пошук по сотням сторінок - це неймовірно довго і складно, тому цю частину роботи краще автоматизувати. Той же KeyCollector, який ми раніше згадували, дозволяє прискорити цю роботу.
  5. Додавання на різні сторінки ключових фраз з посиланнями на обнародувано сторінки. Якщо на сторінках немає згадки потрібних ключів, щоб перетворити їх в посилання, то потрібно додати такі згадки. Наприклад, в статті по зніманню торпеди можна торкнутися мало не всіх деталей приладової панелі і поставити посилання на пов'язані з ними статті. Але важливо робити це розумно і пам'ятати, що даремний текст заради посилань буде мати погані поведінкові фактори, що ускладнить просування. До речі, на цьому кроці багато заощаджують, додаючи ключі не в текст, а в будь-яке інше місце на сторінці: внизу під текстом, в меню і т.д ... Це набагато простіше, швидше і легко піддається автоматизації. Є навіть плагіни на Вордпресс для цих цілей. Однак краще робити посилання в самому тексті.

  Один маленький рада: уникайте посилального переспама, не ставте багато схожих посилань на одній сторінці, наприклад: «Знижки та акції в Москві», «Знижки та акції в Дмитрові», «Знижки та акції в Зеленограді» - за такою Переспа буде слідувати неминуче покарання у вигляді втрати трафіку.

  І ще одна важлива деталь: не використовуйте для навігації по сайту посилання через ява скрипт або флеш, а тільки звичайні посилання в HTML-коді через стандартний тег <a>, наприклад <a href = "www.site.ru/page1.php» > Ccилкa </a>. Хоча пошукові системи сильно просунулися в питанні розпізнавання логіки роботи скриптів, краще не ускладнювати їх роботу. До того ж в інструкції для веб-майстрів від Яндекса досі можна знайти таку рекомендацію: «-Але існують і інші способи навігації між сторінками. Наприклад, можна використовувати технології JavaScript або Flash. Робот Яндекса не переходить по таких посиланнях, тому слід дублювати посилання, реалізовані за допомогою скриптів, звичайними текстовими посиланнями ».

  А тепер давайте вивчимо кейс по перелинковке від Олександра Люстік. Наводимо тут найцінніші витримки зі сторінки його блогу «Просування за рахунок внутрішніх ресурсів сайту».

  Кейс «Практика перелинковки сайту»

  «На прикладі блогу SEOM.info ми отримаємо вивантаження запитів і визначимо для неї потрібні параметри. Для нас буде достатньо морфологічної частотності «! Запит», після чого за допомогою фільтра приберемо нулі.

  Запит», після чого за допомогою фільтра приберемо нулі

  Вивантаження і сортування запитів з сайту

  Відсортуємо за спаданням, виділяємо запити і відправляємо на пошук релевантної сторінки. Я орієнтуюся на Яндекс

  Визначаємо саму релевантну сторінку - запитом

  Так як у нас сортування за убуванням частотності, то починаємо обробляти ключові слова з найвищих показників, добираючись в тому числі і до низькочастотних запитів.

  Візьмемо вираз «Підвищення конверсії». У нас визначена сторінка, начебто цільова стаття, значить, ми можемо зняти позиції і подивитися, на якому місці вона знаходиться (зрозуміло, можна робити те ж саме і без знімання позицій!).

  )

  Видача Яндекса за запитом підвищення конверсії

  66 місце, погано для цієї фрази, значить, потрібно зробити так, щоб на цю сторінку посилалися інші сторінки сайту з даними ключовим словом, а також з тим, що вважає релевантним сама пошукова система.

  Використовуємо пошук по сайту з використанням ключового слова «Підвищення конверсії».

  Використовуємо пошук по сайту з використанням ключового слова «Підвищення конверсії»

  Пошук ключового слова на сайті і визначення максимально релевантної сторінки.

  Отримуємо список сторінок, по черговості - спадання за релевантністю.

  Викидаємо сторінки тегів, значить, у нас залишаються інші сторінки сайту до статей. На них-то ми і будемо ставити внутрішні посилання на цільову сторінку з усіх виразів, які позначає жирним сама пошукова система.

  Робота монотонна, але частково автоматизує за допомогою дешевої робочої сили або програм (повторююсь -дадім цей інструмент в публічний доступ), а поки можете робити це самостійно.

  Цими маніпуляціями ви вбиваєте трьох зайців:

  • Покращуєте внутрішню перелинковку для користувачів, що позначиться на краще на конверсії.
  • Покращуєте внутрішнє посилальне, яке працює відмінно.
  • Підвищуєте позиції за ключовими словами.

  Але ж це тільки частина роботи і тільки посилання. Що робити далі для поліпшення ранжирування сайту за ключовими словами?

  Все дуже просто, з одного боку, а з іншого - досить складно і вимагає автоматизації і роботи мозку. Використовуємо наявні дані і знімаємо позиції за запитами.

  Підбираємо релевантні сторінки до наших запитам

  Опрацьовуємо також кожне ключове слово, навіть ті, яких немає в топі. Візьмемо, наприклад, «найдорожчі тематики Adsense», як бачимо, - НЧ запит в десятці, але нам потрібно вище!

  Дивимося, в сніпеті відсутня пряме входження запиту.

  Дивимося, в сніпеті відсутня пряме входження запиту

  Перевіряємо точне входження в сніпетів пошукової видачі

  Я думаю, ви прекрасно здогадуєтеся що ми зараз зробимо? Правильно, додамо цей запит на нашу сторінку.

  Зрозуміло, я не закликаю робити просто прямі включення слів на сторінці. Вписувати їх потрібно в наявний контент, щоб це виглядало органічно!

  Якщо нікуди вписати ключове слово в існуючій статті, щоб це виглядало природно, допишіть ще один абзац і зробіть пряме включення запиту в нього.

  Як правило, ця робота вимагає багато часу, але результати її проведення того варті. Ви не тільки займаєтеся поліпшенням сайту і його контенту для користувачів, а й істотно підвищуєте авторитет, а також позиції окремих сторінок.

  Ви не тільки займаєтеся поліпшенням сайту і його контенту для користувачів, а й істотно підвищуєте авторитет, а також позиції окремих сторінок

  Графік приросту відвідувачів після виконання вище описаних дій

  Кейс «Перелінковка і зростання трафіку в 10 разів до 16 ТОВ відвідувачів в день»

  «Антон Попов, SEO-спеціаліст компанії Мірафокс, з 2012 року допомагав хлопцям з PR-CY.ru просувати їх проект. Проект величезний, і на ньому проводиться безліч робіт. Сюди входить і доопрацювання різних інструментів, і нарощування трафіку на інформаційні розділи, і багато іншого.

  Антон і команда PR-CY вирішили зупинитися на досить популярному інструменті - перевірці швидкості інтернету, який розміщувався за адресою pr-cy.ru/speed test internet /.

  Перед ними стояло завдання залучення максимального трафіку на цей інструмент.

  Що було зроблено:

  1. Для розділу були зібрані ключові слова з підказок, вордстат, статистики Рамблера і Гугла.
  2. Провели внутрішню оптимізацію, TITLE адаптували під необхідні ключі, поміняли текст з додаванням входжень ключів).
  3. Наступним етапом стало Посилальне. Антон почав «колупати» посилання (перевірка посилального на такому великому проекті - дуже складне завдання, так як посилань дуже багато) і помітив, що на сайт проставлені в тому числі платні посилання зі статей. Але всі вони ведуть на сторінки «корисних матеріалів». Автопосилання для такого проекту неефективні, тому від них відмовилися. А ось вічні посилання від Міралінкс і Gogetlinks були вельми до речі. Але, оскільки вони вели не туди, куди потрібно, було прийнято рішення організувати перелинковку і злити контрольний вагу з «корисних статей» на ті «тулзіни», які хлопці просували, в тому числі на перевірку швидкості інтернету.
  4. Доопрацювання інструменту - над цим дуже добре попрацювала команда PR-CY. Зокрема, опрацювання інтерфейсів, юзабіліті і створення карти міст для тестування швидкості провайдерів.

  Оптимізація, перелінковка і редизайн «тулзи» були завершені, і трафік почав поступово зростати. У листопаді 2013 ого, коли ще проводилися роботи над розділом, трафік був в районі 1 400 відвідувачів на добу:

  У листопаді 2013 ого, коли ще проводилися роботи над розділом, трафік був в районі 1 400 відвідувачів на добу:

  Зростання трафіку після оптимізації

  Але вже в січні 2014 ого середній трафік перевищив 16 000 відвідувачів в день, а сайт увійшов в топ-3 по потрібних запитах! »

  Зростання трафіку через 3 місяці

  Так, перелінковка - це сила. Але такого красивого кейса не було б, якби не грамотна оптимізація сторінок, описана в 2-му пункті кейса. Тому саме час поговорити про те правильної оптимізації сторінок сайту в наступній статті .

  Що робити далі для поліпшення ранжирування сайту за ключовими словами?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»