Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Загальна система оподаткування: відповідальність, ризики, штрафи - компанія по бухгалтерським і аудиторських послуг - «А.Б.А.» Бухгалтерія Аутсорсинг »

  1. Загальна система оподаткування: відповідальність, ризики, штрафи 2011 р увійшов в історію України...
  2. Оптимізація сплати ЄСВ
  3. Для зручності, порівняння Єдиного податку та Всесвітньої організації наведені в таблиці.
  4. Загальна система оподаткування: відповідальність, ризики, штрафи
  5. Пропонуємо розглянути приклад
  6. Оптимізація сплати ЄСВ
  7. Для зручності, порівняння Єдиного податку та Всесвітньої організації наведені в таблиці.
  8. Загальна система оподаткування: відповідальність, ризики, штрафи
  9. Пропонуємо розглянути приклад
  10. Оптимізація сплати ЄСВ
  11. Для зручності, порівняння Єдиного податку та Всесвітньої організації наведені в таблиці.

  Загальна система оподаткування: відповідальність, ризики, штрафи

  2011 р увійшов в історію України прийняттям Податкового Кодексу. Підприємці на єдиному податку весь рік очікували змін в оподаткуванні. Але вступили в дію вони тільки c 2012 р Очевидне метання нашого уряду по відношенню до спрощену систему оподаткування призвело до того, що багато «єдинники» стали замислюватися про перехід на загальну систему. Одні стали замислюватися і добровільно переходити на загальну систему, а інших - просто «викинули» з єдиного податку в законодавчому порядку. У більшості випадків, підприємці знають порядок оподаткування на єдиному податку, але опиняючись на загальній системі оподаткування не чітко уявляють, що саме їх чекає в новому статусі.

  Саме порівняно спрощеної системи оподаткування та загальної системи оподаткування (Далі ОСН) присвячена ця стаття.

  Як зменшити податок при здачі річної звітності підприємця на загальній системі оподаткування ?. ( відео рекомендації )

  Умови роботи на ОСН встановлені ст. 177 Податкового Кодексу України. Податок з доходів підприємця сплачується за ставкою 18%.

  Звертаємо увагу: на загальній системі оподаткування авансові платежі з податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) сплачуються щоквартально авансом Звертаємо увагу: на загальній системі оподаткування авансові платежі з податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) сплачуються щоквартально авансом. Авансові платежі з ПДФО сплачуються в бюджет частинами по 25% за квартал: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Розрахунок авансових платежів підприємець проводить самостійно, виходячи з 100% суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік.

  Остаточний розрахунок податку на доходи здійснюється у річній декларації, в якій враховується або переплата податку або його недоплата. Звертаємо увагу: з 2012 року декларація підприємців на ОСН істотно змінилася і має ряд доповнень, які потрібно коректно заповнити щоб не допустити помилок в звітності. Особливим секретом в розрахунку податку на доходи може бути те, що підприємець самостійно може включити до витрат для зменшення податку ті витрати, які не вважаються витратами з точки зору оподаткування на ОСН. Звертаємо увагу, що не всі витрати, понесені підприємцем на ОСН можна включити до витрат для зменшення податку. І цьому аспекту потрібно приділяти особливу увагу. При виникненні сумнівів щодо тих чи інших витрат, радимо звернутися за консультацією до досвідченого бухгалтера або аудитора. Рекомендуємо підприємцям на ОСН періодично консультуватися у бухгалтерів з питання, які ж саме витрати можна включити до витрат для зменшення оподатковуваного доходу.

  Пропонуємо розглянути приклад

  Припустимо, підприємець включив до витрат витрати з придбання товару на всю суму придбання (наприклад, 40 тис. Грн). Придбаний товар за поточний рік повністю не реалізований. Припустимо, на кінець року залишився товар на складі на 15 000 грн. Якщо підприємець включить всю суму витрат в витрати в декларацію, то податок з доходів буде занижений на 2 700,0 грн. Крім того, ЄСВ буде не донараховано в сумі 3 300,0 грн (15 000,0 грн. * 22%). Разом, загальна недоплати з податку на доходи складе 2 700,0 грн. і по ЄСВ складе 3 300,0 грн. По закінченню термінів сплати податків до недоїмки додадуться штрафні санкції 20% і пеня 120% річних.

  Якщо порівняти розрахунок єдиного податку, з розрахунком податку на доходи, то розрахунок єдиного податку звичайно більш простіше. Для 1 і 2 групи - це встановлена ​​процентна ставка від мінімальної зарплати, а для 3 групи - процентна ставка від доходу. Якщо порівняти розрахунок єдиного податку, з розрахунком податку на доходи, то розрахунок єдиного податку звичайно більш простіше

  Особливу увагу зверніть на той факт, що підприємці на ЄП і на ОСН, крім єдиного податку та податку з доходів, зобов'язані сплачувати до бюджету єдиний соціальний внесок (далі ЄСВ). ЄСВ сплачується за самого підприємця і за найманих працівників підприємця. ЄСВ за найманих працівників на обох системах оподаткування розраховується та сплачується однаково, тому цей аспект сплати ЄСВ в цій статті не розглядається. Зупинимося на обчисленні та сплаті ЄСВ за самого підприємця на обох системах оподаткування, оскільки вони розраховуються і сплачуються по-різному.

  Детальніше про спрощену систему оподаткування , (Далі ССО) читайте на окремій сторінці нашого сайту.

  Для підприємців на ЄП основна ставка ЄСВ - 22%. Не залежно від суми отриманого доходу, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, який розраховується як 22% від мінімальної зарплати. Наприклад, за червень 2015 році мінімальна сума ЄСВ становить 319 грн. (1 450 грн. Х 22%). Розмір ЄСВ залежить від мінімальної зарплати, тому потрібно відслідковувати зміни розміру мінімальної зарплати.

  Чи сплачується ЄСВ підприємцями на ЄП до 20 числа місяця, наступного за звітним. Наприклад, за березень - до 20 квітня, за жовтень - до 20 листопада і т.д.

  Для підприємців на ОСН розрахунок ЄСВ здійснюється в процентах, але не від мінімальної зарплати, а від оподатковуваного чистого доходу (який обкладається на загальній системі за ставкою 22%). При будь-якому доході, сума ЄСВ не може бути меншою, ніж розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано прибуток.

  Чи сплачується ЄСВ підприємцями на ОСН протягом року у вигляді авансових платежів в розмірі 25% від річної суми ЄСВ. Річна сума ЄСВ розраховується від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових внесків сум податку на доходи. Аванси ЄСВ сплачуються до 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада.

  Наприклад, якщо оподатковуваний дохід становить 10 000 грн., То річна сума ЄСВ становить 22% від 10 000 грн, тобто 2 200. Сума щоквартального платежу складе - 550 грн. Остаточний розрахунок ЄСВ здійснюється в річній декларації, в якій враховується або його переплата або недоплата.

  Сума ЄСВ розраховується з оподатковуваного доходу за ставкою 22%.

  Оптимізація сплати ЄСВ

  Якщо підприємець не отримав в звітному місяці доходу або отримав збитки, то ЄСВ за цей місяць не сплачується Якщо підприємець не отримав в звітному місяці доходу або отримав збитки, то ЄСВ за цей місяць не сплачується. Ні чистого доходу, немає бази нарахування єдиного соціального внеску. Відповідно розмір ЄСВ за цей місяць дорівнює нулю. Виходячи з останнього обставини, деякі підприємці оптимізують сплату ЄСВ. Намагаються максимально отримати дохід в одному місяці, щоб інші місяці залишилися без оподатковуваного доходу, тоді не доведеться платити єдиний соціальний внесок.

  Припустимо підприємець в першому кварталі отримав чистий дохід:

  • в січні - 10 000,00 грн.,
  • в лютому - 10 000,00 грн.,
  • в березні - 10 000,00 грн.

  Єдиний соціальний внесок за кожен місяць першого кварталу становить 10 000,00 * 22% = 2 200,0 грн.
  При розрахунку ЄСВ за результатами року підприємець заплатить за перший квартал 2 200,0 * 3 = 6 600,0 грн.

  Для зручності, порівняння Єдиного податку та Всесвітньої організації наведені в таблиці.

  Найменування

  Єдиний податок (ЄП)

  Загальна система (ОСН)

  Ставка оподаткування (10%, 20%) - від мінімальної з / п (3% -5%) - від обороту 18% База оподаткування Мінімальна зарплата або оборот, помножений на ставку оподаткування Оподатковуваний дохід, помножений на ставку оподаткування Терміни сплати податку До 20 числа поточного місяця Щокварталу Термін подачі звітності Щокварталу Один раз на рік Обмеження розміру виручки 300 тис. грн., 1,5 млн. грн. або 5 млн. грн. Не обмежений Ведення доходів в книзі Обов'язково Обов'язково Ведення витрат в книзі Чи не передбачено з 2012 р Обов'язково Ставка ЄСВ 22% 22% Порядок розрахунку ЄСВ Мінімальна зарплата, помножена на ставку ЄСВ Оподатковуваний дохід, помножений на ставку ЄСВ

  З аналізу очевидно, що розрахунок єдиного податку та ЄСВ на єдиному податку спрощений у порівнянні із загальною системою оподаткування. Істотну роль в оподаткуванні підприємця на ОСН грають витрати підприємця, які можна включити до витрат з метою зменшення оподатковуваного доходу. До витрат слід ставитися з належною увагою, оскільки не всі витрати можуть зменшити оподатковуваний дохід. На практиці підприємці дуже часто зменшують доходи фактичними витратами, які є витратами підприємця, але за законодавством не можуть бути включені в зменшення оподатковуваного доходу. Крім того, часто підприємець не зберігає документацію за витратами або не приділяє оформленню та збереження належної уваги.

  Про зникнення і наслідки відсутності або вилучення документів читайте на окремій сторінці.

  Оскільки декларація про доходи складається один раз на рік, то зазвичай підприємці звертаються за допомогою з аналізу витрат в кінці року перед складанням декларації, що не завжди ефективно. Складність полягає в тому, що в кінці року зазвичай виявляється, що витрати є, але до витрат їх включити не можна. По проходженню часу складно, а зазвичай неможливо виправити ситуацію. Рекомендуємо звертатися до фахівців щоквартально, щоб своєчасно прораховувати податок на доходи за кожен квартал. Краще прогнозувати податкові витрати, ніж потім намагатися їх мінімізувати. використовуйте податкове планування і Ви зможете заощадити зароблене і примножити.

  Загальна система оподаткування: відповідальність, ризики, штрафи

  2011 р увійшов в історію України прийняттям Податкового Кодексу. Підприємці на єдиному податку весь рік очікували змін в оподаткуванні. Але вступили в дію вони тільки c 2012 р Очевидне метання нашого уряду по відношенню до спрощену систему оподаткування призвело до того, що багато «єдинники» стали замислюватися про перехід на загальну систему. Одні стали замислюватися і добровільно переходити на загальну систему, а інших - просто «викинули» з єдиного податку в законодавчому порядку. У більшості випадків, підприємці знають порядок оподаткування на єдиному податку, але опиняючись на загальній системі оподаткування не чітко уявляють, що саме їх чекає в новому статусі.

  Саме порівняно спрощеної системи оподаткування та загальної системи оподаткування (Далі ОСН) присвячена ця стаття.

  Як зменшити податок при здачі річної звітності підприємця на загальній системі оподаткування ?. ( відео рекомендації )

  Умови роботи на ОСН встановлені ст. 177 Податкового Кодексу України. Податок з доходів підприємця сплачується за ставкою 18%.

  Звертаємо увагу: на загальній системі оподаткування авансові платежі з податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) сплачуються щоквартально авансом Звертаємо увагу: на загальній системі оподаткування авансові платежі з податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) сплачуються щоквартально авансом. Авансові платежі з ПДФО сплачуються в бюджет частинами по 25% за квартал: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Розрахунок авансових платежів підприємець проводить самостійно, виходячи з 100% суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік.

  Остаточний розрахунок податку на доходи здійснюється у річній декларації, в якій враховується або переплата податку або його недоплата. Звертаємо увагу: з 2012 року декларація підприємців на ОСН істотно змінилася і має ряд доповнень, які потрібно коректно заповнити щоб не допустити помилок в звітності. Особливим секретом в розрахунку податку на доходи може бути те, що підприємець самостійно може включити до витрат для зменшення податку ті витрати, які не вважаються витратами з точки зору оподаткування на ОСН. Звертаємо увагу, що не всі витрати, понесені підприємцем на ОСН можна включити до витрат для зменшення податку. І цьому аспекту потрібно приділяти особливу увагу. При виникненні сумнівів щодо тих чи інших витрат, радимо звернутися за консультацією до досвідченого бухгалтера або аудитора. Рекомендуємо підприємцям на ОСН періодично консультуватися у бухгалтерів з питання, які ж саме витрати можна включити до витрат для зменшення оподатковуваного доходу.

  Пропонуємо розглянути приклад

  Припустимо, підприємець включив до витрат витрати з придбання товару на всю суму придбання (наприклад, 40 тис. Грн). Придбаний товар за поточний рік повністю не реалізований. Припустимо, на кінець року залишився товар на складі на 15 000 грн. Якщо підприємець включить всю суму витрат в витрати в декларацію, то податок з доходів буде занижений на 2 700,0 грн. Крім того, ЄСВ буде не донараховано в сумі 3 300,0 грн (15 000,0 грн. * 22%). Разом, загальна недоплати з податку на доходи складе 2 700,0 грн. і по ЄСВ складе 3 300,0 грн. По закінченню термінів сплати податків до недоїмки додадуться штрафні санкції 20% і пеня 120% річних.

  Якщо порівняти розрахунок єдиного податку, з розрахунком податку на доходи, то розрахунок єдиного податку звичайно більш простіше. Для 1 і 2 групи - це встановлена ​​процентна ставка від мінімальної зарплати, а для 3 групи - процентна ставка від доходу. Якщо порівняти розрахунок єдиного податку, з розрахунком податку на доходи, то розрахунок єдиного податку звичайно більш простіше

  Особливу увагу зверніть на той факт, що підприємці на ЄП і на ОСН, крім єдиного податку та податку з доходів, зобов'язані сплачувати до бюджету єдиний соціальний внесок (далі ЄСВ). ЄСВ сплачується за самого підприємця і за найманих працівників підприємця. ЄСВ за найманих працівників на обох системах оподаткування розраховується та сплачується однаково, тому цей аспект сплати ЄСВ в цій статті не розглядається. Зупинимося на обчисленні та сплаті ЄСВ за самого підприємця на обох системах оподаткування, оскільки вони розраховуються і сплачуються по-різному.

  Детальніше про спрощену систему оподаткування , (Далі ССО) читайте на окремій сторінці нашого сайту.

  Для підприємців на ЄП основна ставка ЄСВ - 22%. Не залежно від суми отриманого доходу, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, який розраховується як 22% від мінімальної зарплати. Наприклад, за червень 2015 році мінімальна сума ЄСВ становить 319 грн. (1 450 грн. Х 22%). Розмір ЄСВ залежить від мінімальної зарплати, тому потрібно відслідковувати зміни розміру мінімальної зарплати.

  Чи сплачується ЄСВ підприємцями на ЄП до 20 числа місяця, наступного за звітним. Наприклад, за березень - до 20 квітня, за жовтень - до 20 листопада і т.д.

  Для підприємців на ОСН розрахунок ЄСВ здійснюється в процентах, але не від мінімальної зарплати, а від оподатковуваного чистого доходу (який обкладається на загальній системі за ставкою 22%). При будь-якому доході, сума ЄСВ не може бути меншою, ніж розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано прибуток.

  Чи сплачується ЄСВ підприємцями на ОСН протягом року у вигляді авансових платежів в розмірі 25% від річної суми ЄСВ. Річна сума ЄСВ розраховується від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових внесків сум податку на доходи. Аванси ЄСВ сплачуються до 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада.

  Наприклад, якщо оподатковуваний дохід становить 10 000 грн., То річна сума ЄСВ становить 22% від 10 000 грн, тобто 2 200. Сума щоквартального платежу складе - 550 грн. Остаточний розрахунок ЄСВ здійснюється в річній декларації, в якій враховується або його переплата або недоплата.

  Сума ЄСВ розраховується з оподатковуваного доходу за ставкою 22%.

  Оптимізація сплати ЄСВ

  Якщо підприємець не отримав в звітному місяці доходу або отримав збитки, то ЄСВ за цей місяць не сплачується Якщо підприємець не отримав в звітному місяці доходу або отримав збитки, то ЄСВ за цей місяць не сплачується. Ні чистого доходу, немає бази нарахування єдиного соціального внеску. Відповідно розмір ЄСВ за цей місяць дорівнює нулю. Виходячи з останнього обставини, деякі підприємці оптимізують сплату ЄСВ. Намагаються максимально отримати дохід в одному місяці, щоб інші місяці залишилися без оподатковуваного доходу, тоді не доведеться платити єдиний соціальний внесок.

  Припустимо підприємець в першому кварталі отримав чистий дохід:

  • в січні - 10 000,00 грн.,
  • в лютому - 10 000,00 грн.,
  • в березні - 10 000,00 грн.

  Єдиний соціальний внесок за кожен місяць першого кварталу становить 10 000,00 * 22% = 2 200,0 грн.
  При розрахунку ЄСВ за результатами року підприємець заплатить за перший квартал 2 200,0 * 3 = 6 600,0 грн.

  Для зручності, порівняння Єдиного податку та Всесвітньої організації наведені в таблиці.

  Найменування

  Єдиний податок (ЄП)

  Загальна система (ОСН)

  Ставка оподаткування (10%, 20%) - від мінімальної з / п (3% -5%) - від обороту 18% База оподаткування Мінімальна зарплата або оборот, помножений на ставку оподаткування Оподатковуваний дохід, помножений на ставку оподаткування Терміни сплати податку До 20 числа поточного місяця Щокварталу Термін подачі звітності Щокварталу Один раз на рік Обмеження розміру виручки 300 тис. грн., 1,5 млн. грн. або 5 млн. грн. Не обмежений Ведення доходів в книзі Обов'язково Обов'язково Ведення витрат в книзі Чи не передбачено з 2012 р Обов'язково Ставка ЄСВ 22% 22% Порядок розрахунку ЄСВ Мінімальна зарплата, помножена на ставку ЄСВ Оподатковуваний дохід, помножений на ставку ЄСВ

  З аналізу очевидно, що розрахунок єдиного податку та ЄСВ на єдиному податку спрощений у порівнянні із загальною системою оподаткування. Істотну роль в оподаткуванні підприємця на ОСН грають витрати підприємця, які можна включити до витрат з метою зменшення оподатковуваного доходу. До витрат слід ставитися з належною увагою, оскільки не всі витрати можуть зменшити оподатковуваний дохід. На практиці підприємці дуже часто зменшують доходи фактичними витратами, які є витратами підприємця, але за законодавством не можуть бути включені в зменшення оподатковуваного доходу. Крім того, часто підприємець не зберігає документацію за витратами або не приділяє оформленню та збереження належної уваги.

  Про зникнення і наслідки відсутності або вилучення документів читайте на окремій сторінці.

  Оскільки декларація про доходи складається один раз на рік, то зазвичай підприємці звертаються за допомогою з аналізу витрат в кінці року перед складанням декларації, що не завжди ефективно. Складність полягає в тому, що в кінці року зазвичай виявляється, що витрати є, але до витрат їх включити не можна. По проходженню часу складно, а зазвичай неможливо виправити ситуацію. Рекомендуємо звертатися до фахівців щоквартально, щоб своєчасно прораховувати податок на доходи за кожен квартал. Краще прогнозувати податкові витрати, ніж потім намагатися їх мінімізувати. використовуйте податкове планування і Ви зможете заощадити зароблене і примножити.

  Загальна система оподаткування: відповідальність, ризики, штрафи

  2011 р увійшов в історію України прийняттям Податкового Кодексу. Підприємці на єдиному податку весь рік очікували змін в оподаткуванні. Але вступили в дію вони тільки c 2012 р Очевидне метання нашого уряду по відношенню до спрощену систему оподаткування призвело до того, що багато «єдинники» стали замислюватися про перехід на загальну систему. Одні стали замислюватися і добровільно переходити на загальну систему, а інших - просто «викинули» з єдиного податку в законодавчому порядку. У більшості випадків, підприємці знають порядок оподаткування на єдиному податку, але опиняючись на загальній системі оподаткування не чітко уявляють, що саме їх чекає в новому статусі.

  Саме порівняно спрощеної системи оподаткування та загальної системи оподаткування (Далі ОСН) присвячена ця стаття.

  Як зменшити податок при здачі річної звітності підприємця на загальній системі оподаткування ?. ( відео рекомендації )

  Умови роботи на ОСН встановлені ст. 177 Податкового Кодексу України. Податок з доходів підприємця сплачується за ставкою 18%.

  Звертаємо увагу: на загальній системі оподаткування авансові платежі з податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) сплачуються щоквартально авансом Звертаємо увагу: на загальній системі оподаткування авансові платежі з податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) сплачуються щоквартально авансом. Авансові платежі з ПДФО сплачуються в бюджет частинами по 25% за квартал: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Розрахунок авансових платежів підприємець проводить самостійно, виходячи з 100% суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік.

  Остаточний розрахунок податку на доходи здійснюється у річній декларації, в якій враховується або переплата податку або його недоплата. Звертаємо увагу: з 2012 року декларація підприємців на ОСН істотно змінилася і має ряд доповнень, які потрібно коректно заповнити щоб не допустити помилок в звітності. Особливим секретом в розрахунку податку на доходи може бути те, що підприємець самостійно може включити до витрат для зменшення податку ті витрати, які не вважаються витратами з точки зору оподаткування на ОСН. Звертаємо увагу, що не всі витрати, понесені підприємцем на ОСН можна включити до витрат для зменшення податку. І цьому аспекту потрібно приділяти особливу увагу. При виникненні сумнівів щодо тих чи інших витрат, радимо звернутися за консультацією до досвідченого бухгалтера або аудитора. Рекомендуємо підприємцям на ОСН періодично консультуватися у бухгалтерів з питання, які ж саме витрати можна включити до витрат для зменшення оподатковуваного доходу.

  Пропонуємо розглянути приклад

  Припустимо, підприємець включив до витрат витрати з придбання товару на всю суму придбання (наприклад, 40 тис. Грн). Придбаний товар за поточний рік повністю не реалізований. Припустимо, на кінець року залишився товар на складі на 15 000 грн. Якщо підприємець включить всю суму витрат в витрати в декларацію, то податок з доходів буде занижений на 2 700,0 грн. Крім того, ЄСВ буде не донараховано в сумі 3 300,0 грн (15 000,0 грн. * 22%). Разом, загальна недоплати з податку на доходи складе 2 700,0 грн. і по ЄСВ складе 3 300,0 грн. По закінченню термінів сплати податків до недоїмки додадуться штрафні санкції 20% і пеня 120% річних.

  Якщо порівняти розрахунок єдиного податку, з розрахунком податку на доходи, то розрахунок єдиного податку звичайно більш простіше. Для 1 і 2 групи - це встановлена ​​процентна ставка від мінімальної зарплати, а для 3 групи - процентна ставка від доходу. Якщо порівняти розрахунок єдиного податку, з розрахунком податку на доходи, то розрахунок єдиного податку звичайно більш простіше

  Особливу увагу зверніть на той факт, що підприємці на ЄП і на ОСН, крім єдиного податку та податку з доходів, зобов'язані сплачувати до бюджету єдиний соціальний внесок (далі ЄСВ). ЄСВ сплачується за самого підприємця і за найманих працівників підприємця. ЄСВ за найманих працівників на обох системах оподаткування розраховується та сплачується однаково, тому цей аспект сплати ЄСВ в цій статті не розглядається. Зупинимося на обчисленні та сплаті ЄСВ за самого підприємця на обох системах оподаткування, оскільки вони розраховуються і сплачуються по-різному.

  Детальніше про спрощену систему оподаткування , (Далі ССО) читайте на окремій сторінці нашого сайту.

  Для підприємців на ЄП основна ставка ЄСВ - 22%. Не залежно від суми отриманого доходу, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, який розраховується як 22% від мінімальної зарплати. Наприклад, за червень 2015 році мінімальна сума ЄСВ становить 319 грн. (1 450 грн. Х 22%). Розмір ЄСВ залежить від мінімальної зарплати, тому потрібно відслідковувати зміни розміру мінімальної зарплати.

  Чи сплачується ЄСВ підприємцями на ЄП до 20 числа місяця, наступного за звітним. Наприклад, за березень - до 20 квітня, за жовтень - до 20 листопада і т.д.

  Для підприємців на ОСН розрахунок ЄСВ здійснюється в процентах, але не від мінімальної зарплати, а від оподатковуваного чистого доходу (який обкладається на загальній системі за ставкою 22%). При будь-якому доході, сума ЄСВ не може бути меншою, ніж розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано прибуток.

  Чи сплачується ЄСВ підприємцями на ОСН протягом року у вигляді авансових платежів в розмірі 25% від річної суми ЄСВ. Річна сума ЄСВ розраховується від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових внесків сум податку на доходи. Аванси ЄСВ сплачуються до 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада.

  Наприклад, якщо оподатковуваний дохід становить 10 000 грн., То річна сума ЄСВ становить 22% від 10 000 грн, тобто 2 200. Сума щоквартального платежу складе - 550 грн. Остаточний розрахунок ЄСВ здійснюється в річній декларації, в якій враховується або його переплата або недоплата.

  Сума ЄСВ розраховується з оподатковуваного доходу за ставкою 22%.

  Оптимізація сплати ЄСВ

  Якщо підприємець не отримав в звітному місяці доходу або отримав збитки, то ЄСВ за цей місяць не сплачується Якщо підприємець не отримав в звітному місяці доходу або отримав збитки, то ЄСВ за цей місяць не сплачується. Ні чистого доходу, немає бази нарахування єдиного соціального внеску. Відповідно розмір ЄСВ за цей місяць дорівнює нулю. Виходячи з останнього обставини, деякі підприємці оптимізують сплату ЄСВ. Намагаються максимально отримати дохід в одному місяці, щоб інші місяці залишилися без оподатковуваного доходу, тоді не доведеться платити єдиний соціальний внесок.

  Припустимо підприємець в першому кварталі отримав чистий дохід:

  • в січні - 10 000,00 грн.,
  • в лютому - 10 000,00 грн.,
  • в березні - 10 000,00 грн.

  Єдиний соціальний внесок за кожен місяць першого кварталу становить 10 000,00 * 22% = 2 200,0 грн.
  При розрахунку ЄСВ за результатами року підприємець заплатить за перший квартал 2 200,0 * 3 = 6 600,0 грн.

  Для зручності, порівняння Єдиного податку та Всесвітньої організації наведені в таблиці.

  Найменування

  Єдиний податок (ЄП)

  Загальна система (ОСН)

  Ставка оподаткування (10%, 20%) - від мінімальної з / п (3% -5%) - від обороту 18% База оподаткування Мінімальна зарплата або оборот, помножений на ставку оподаткування Оподатковуваний дохід, помножений на ставку оподаткування Терміни сплати податку До 20 числа поточного місяця Щокварталу Термін подачі звітності Щокварталу Один раз на рік Обмеження розміру виручки 300 тис. грн., 1,5 млн. грн. або 5 млн. грн. Не обмежений Ведення доходів в книзі Обов'язково Обов'язково Ведення витрат в книзі Чи не передбачено з 2012 р Обов'язково Ставка ЄСВ 22% 22% Порядок розрахунку ЄСВ Мінімальна зарплата, помножена на ставку ЄСВ Оподатковуваний дохід, помножений на ставку ЄСВ

  З аналізу очевидно, що розрахунок єдиного податку та ЄСВ на єдиному податку спрощений у порівнянні із загальною системою оподаткування. Істотну роль в оподаткуванні підприємця на ОСН грають витрати підприємця, які можна включити до витрат з метою зменшення оподатковуваного доходу. До витрат слід ставитися з належною увагою, оскільки не всі витрати можуть зменшити оподатковуваний дохід. На практиці підприємці дуже часто зменшують доходи фактичними витратами, які є витратами підприємця, але за законодавством не можуть бути включені в зменшення оподатковуваного доходу. Крім того, часто підприємець не зберігає документацію за витратами або не приділяє оформленню та збереження належної уваги.

  Про зникнення і наслідки відсутності або вилучення документів читайте на окремій сторінці.

  Оскільки декларація про доходи складається один раз на рік, то зазвичай підприємці звертаються за допомогою з аналізу витрат в кінці року перед складанням декларації, що не завжди ефективно. Складність полягає в тому, що в кінці року зазвичай виявляється, що витрати є, але до витрат їх включити не можна. По проходженню часу складно, а зазвичай неможливо виправити ситуацію. Рекомендуємо звертатися до фахівців щоквартально, щоб своєчасно прораховувати податок на доходи за кожен квартал. Краще прогнозувати податкові витрати, ніж потім намагатися їх мінімізувати. використовуйте податкове планування і Ви зможете заощадити зароблене і примножити.

  Як зменшити податок при здачі річної звітності підприємця на загальній системі оподаткування ?
  Як зменшити податок при здачі річної звітності підприємця на загальній системі оподаткування ?
  Як зменшити податок при здачі річної звітності підприємця на загальній системі оподаткування ?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»