Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Збільшуємо час автономної роботи

  Порівняно невеликий час автономної роботи - це чи не основна проблема всіх Android-смартфонів і інших девайсів з моменту їх появи на ринку, причому проблема настільки актуальна, що до сих пір, через кілька років після випуску найперших Android-пристроїв, з'являються програмні способи збільшення часу автономної роботи. В даному циклі статей ми спробуємо розглянути якщо не всі, то більшість з доступних способів поліпшення енергозбереження.

  Для початку давайте розберемося з основною і не завжди очевидною причиною малого часу роботи пристрою від акумуляторної батареї, а саме порушення енергозбереження в режимі сну. В Android версії 2.2 і більш ранній, після використання апарату протягом повного робочого дня (але не довівши його до повної розрядки з вимиканням) набираємо в «дзвонилка» наступне:

  * # * # 4636 # * # *

  Також з цими цілями впорається додаток SpareParts. Звертаємо увагу на пункт «Battery History» (тобто, «Журнал акумулятора»). Тут зведена повна інформація по споживанню пристроєм енергії. Цікавий в першу чергу пункт «Other Usage», де виведені такі підпункти:

  «Running» ( «Режим роботи», «Виконується») - пункт показує час роботи поза режимом очікування, тобто весь час активності пристрою. Статистика показується у відсотках, при натисканні - в хвилинах.

  «Screen On» ( «Включено екран») - пункт відображає час, який пристрій працює з включеним дисплеєм, знову ж таки - у відсотках, при натисканні - в хвилинах.

  «Phone On» ( «Телефон Увімкнути») - пункт показує загальний час телефонних розмовах, у відсотках, при натисканні - в хвилинах.

  Друге меню дозволяє для зручності сортувати дані і виводити їх за весь час роботи апарату, за час після останньої перезавантаження або після останньої підзарядки. В цілому, зрозуміло, що показники будуть відрізнятися, але в цілому співвідношення енергоспоживання різними функціями залишається приблизно однаковим.

  Що стосується пункту «активності» ( «Running»), то вона складається з «видимої» і «невидимої». Суть в тому, що «видима» її частина формується всіма діями, які відбуваються з включенням екрану, тобто за великим рахунком вона дорівнює показнику «Включено екран». А «невидима» складова, в свою чергу, формується, коли екран девайса вимкнений. Тобто в ідеалі бути її не повинно зовсім, або ж дуже мала частина у всій пропорції, але на ділі - вона присутня. А це означає, що під час сну щось «будить» пристрій, на що, відповідно, і витрачається заряд. Тобто, щоб визначити, чи є у пристрої проблеми з енергозбереженням уві сні, досить з параметра «Режим роботи» відняти параметр «Включено екран» - отримуємо «невидиму» активність, і якщо вона більше 10%, значить потрібно вживати заходів. Рекомендується, щоб даний показник не перевищував 5%. Але не забуваємо, що прослуховування в тлі музики, постійно ввімкнені фонові клієнти соціальних мереж, поштові клієнти і так далі збільшують значення «невидимої» складової. Задуматися варто, якщо особисто ви фонових завдань не запускали, а «невидима» активність знаходиться на дуже високому рівні. Саме достовірне значення показника «Режим роботи» формується приблизно за повний день використання Android-пристрої, але можна не чекати весь день. Досить відкрити цей пункт і запам'ятати значення показника (в хвилинах). Після закрити журнал і вимкнути екран - тобто, активувати режим сну. Через, наприклад, 10 хвилин включаємо девайс, відразу ж запускаємо журнал і порівнюємо нове значення даного показника з попереднім, яке запам'ятали. Для прикладу, «Режим роботи» показував 42 хвилини 10 секунд, а через 10 хвилин сну - 43 хвилини 25 секунд, тобто збільшився на 75 секунд. 75 секунд, в даному випадку, - 12.% по відношенню до часу сну (10 хвилин), це забагато. Таким чином, чим більше буде час сну для підбору значень для розрахунку активності пристрою, тим точніше вийде результат.

  Починаючи з Android 2.3 і вище, пункту «Журнал акумулятора» більше немає, на його заміну прийшов пункт «Використання батареї» в настройках мобільного девайса. Відкривши даний пункт, можна отримати доступ до переліку всіх параметрів, на які йде заряд акумулятора.

  Відкривши даний пункт, можна отримати доступ до переліку всіх параметрів, на які йде заряд акумулятора

  Розшифруємо основні пункти. До слова, переклад пунктів може відрізнятися в залежності від апарату, але іконки завжди залишаються незмінними.

  «Показати» - пункт, який відповідає за час роботи з включеним екраном, тобто споживання заряду батареї екраном.

  «Режим очікування» - час використання радиомодуля телефону і, відповідно, споживання енергії ім.

  «Час простою» - термін його служби з вимкненим екраном. До слова, сюди входить та сама «невидима» складова активності, про яку ми говорили трохи раніше.

  «Система Android» - час роботи системного програмного забезпечення і споживання ним заряду акумуляторної батареї, при цьому їх активність уві сні показана окремо.

  «Голосові виклики» і «Wi-Fi» - тривалість голосових викликів і загальний час роботи Wi-Fi, і, відповідно, заряд акумуляторної батареї, витрачена на ці функції.

  Високі (у відсотках) значення пунктів «Показати» і «Режим очікування» - це нормально, так як саме вони завжди лідирують практично в будь-якому пристрої за рівнем споживання енергії. Крім того, параметри в даному пункті налаштувань - процентні співвідношення, в сумі утворюють 100%, тобто вони показують розподілу використання заряду акумуляторної батареї на різні функції. Через певної недосконалості даної системи, в списку можна в кращому випадку побачити програми, що працюють «у відкриту». Тобто, програми, що працюють «Приват», під час сну Android-пристрої, побачити вийде навряд чи.

  Якщо натиснути на верхню частину, то буде виведений графік розряду. За Y-осі показується рівень заряду, а по X-осі - час, таким чином можна відстежити динаміку витрачання енергії. Внизу також видно чотири полоси:

  «Сигнал телефону» - показує якість радіосигналу, зелене - гарна якість, червоне - погане. Чим гірше якість, тим інтенсивніше доводиться працювати радіоприймача, і тим швидше витрачається енергії.

  «Wi-Fi» - заливка смужки синім - це періоди використання Wi-Fi.

  «Робочий режим» ( «Режим неспання») - заливка смужки синім також показує загальний час активності девайса.

  «Екран включений» - синім відображений час, протягом якого був включений екран мобільного пристрою.

  «Зарядка» - відображає синім періоди, в які відбувалася зарядка акумуляторної батареї.

  Активність мобільного Android-пристрої, знову-таки, складається з «видимої» і «невидимої». «Видима» сформована з усіх дій, які відбуваються в моменти включеного екрану, тобто смужка «Екран включений» і «Робочий режим» - сині. «Невидима» ж складова формується в періоди вимкненого дисплея мобільного пристрою - смужка «Робочий режим» синя, але «Екран включений» - чорна. В ідеалі «невидимої» активності бути не повинно зовсім, якщо вона є - значить якісь процеси будять гаджет під час сну, витрачаючи в певній мірі заряд акумуляторної батареї.

  На наведеному вище знімку екрану добре простежується «невидима» активність. За ніч спостережень - а це найкращий період, так як графіки будуються повільно і потрібні за кілька годин, деяку частину часу мобільний апарат не спав. Якщо «невидима» активність становить більше 10% від смужки «Робочий режим», значить вона призводить до значної втрати заряду акумулятора і треба шукати процеси, що будять пристрій. Про це ми поговоримо трохи пізніше. До слова, можна простежити динаміку витрати заряду акумуляторної батареї і позаштатними засобами, а встановити додаток Battery History, і користуватися старою методикою, актуальною для операційної системи Android версії 2.2 і більш ранніх.

  Тепер давайте приступимо до оптимізації часу автономної роботи нашого Android-девайса, що дозволить значно зменшити енергоспоживання. Деякі з способів, наведених нижче, якраз спрямовані на виключення мимовільних пробуджень мобільного девайса.

  Отже, для початку - зовнішній вплив. Мобільний апарат не зможе піти в режим сну, якщо натиснута хоча б одна, будь-яка, кнопка. На більшості сучасних моделей Android-пристроїв дана проблема вирішена, але все ж варто перевірити ще раз, чи спить пристрій, утримуючи кнопку. Якщо не спить, то за час утримування будь-якої кнопки показник «невидимої» складової активності буде дорівнює 100%. З відомих проблемних пристроїв - на Samsung i7500 дуже чутливою була кнопка камери, і смартфон міг розрядиться повністю буквально за кілька годин перебування у вузькому і щільному чохлі з комплекту поставки, через те, що пристрій вважало кнопку постійно затиснутою.

  Далі, варто сказати про передачу даних, або, простіше кажучи, про мобільний інтернет. Це включає автосінхронізаціі різних додатків і сервісів, передачу даних в тлі і так далі. На все це, крім грошей за трафік, також витрачається і дорогоцінний заряд акумуляторної батареї. Настійно рекомендується при невживаному з'єднанні з Інтернетом відключати передачу даних за допомогою 3G або EDGE. Це може заощадити до 20% заряду за ніч. Бажано відключати передачу даних через меню, повністю. Використання Firewall для блокування трафіку не у всіх випадку допомагає. Якщо стандартними методами відключити передачу даних неможливо (а така проблема поширена на прошивках на основі ОС Android 2.2 і раніших, так як за функцію відповідає кнопка розблокування), то можна встановити окрему програму. Цей додаток вручну здатне вмикати або вимикати APN на пристрої. Для прикладу - програми APNSwitch і APNDroid. Щоб стежити за споживаним трафіком при використанні інтернету не по Wi-Fi, найкраще проводити моніторинг за допомогою спеціальних програм, таких як 3GWatchdog (рекомендується запускати безпосередньо перед сесією роботи в інтернеті).

  Відносно бездротових мереж. Включена мережу 3G, особливо в зонах з поганим рівнем сигналу, позиціонування на основі бездротових мереж (пункт налаштувань «GPS і Безпека»), Wi-Fi, Bluetooth, GPS - все це найкраще вимикати, якщо функції не використовуються, і включати тільки при виникненні необхідності. Це дозволити значно збільшити час автономної роботи мобільного Android-пристрої. Для зручності можна вивести віджети для управління перерахованими функціями на робочий стіл.

  Вибір між мережами 3G і 2G досить простий. З метою економії заряду батареї, рекомендується для голосових викликів використовувати 2G-мережі, а для передачі даних - 3G. Передача голосу за допомогою 2G-мереж краще, так як вони одноканальний, і одноразово можуть передавати тільки щось одне, тоді як 3G - багатоканальні, і можуть одночасно обмінюватися з мережею голосом і даними. Так що при звичайному дзвінку (не бачило) всі канали 3G-з'єднання будуть зайняті на передачу голосу. Це в деякій мірі може і підвищити якість переданого голосу, але також відіб'ється і на енергоспоживанні, причому досить значно - до 20-25%. Що стосується передачі даних, то при якісному покритті населеного пункту 3G-мережею (3-4 поділу постійно мінімум), то краще використовувати саме її, а не EDGE. EDGE споживає на 30% більше енергії (приблизно 300 мА проти 210 мА) і ближче до такого показника у Wi-Fi (330 мА). Природно, дане споживання стосується повному навантаженні - наприклад, скачування файлу. Крім того, швидкість прийому даних в 3G-мережі вище, а це скорочує час використання мережі. Але, відразу обмовимося, якщо покриття 3G не найкраще, а місцями відсутня, то енергоспоживання різко підніметься, та як будучи в зоні 2G мобільний пристрій буде постійно сканувати зайвий діапазон на наявність 3G-покриття. А сканування мережі зазвичай найбільш енергозалежний процес.

  Не забуваємо «ручками» відключати радіомодуль смартфона або комунікатора, тобто включати «Режим польоту» ( «Режим в літаку», «Режим авіа» і таке подібне, залежить від перекладу), якщо прийом сигналу від базової станції поганий і необхідності в телефонного зв'язку в даний момент немає, наприклад, в поїздці або вночі. Це суттєво економить заряд акумуляторної батареї. Чим гірше сигнал, тим більше енергії витрачається на його підтримку - більш інтенсивно працює радіомодуль. Також краще відключати саме радіомодуль, а не пристрій повністю, так як на перезавантаження може витратитися ще більше заряду батареї.

  Поговоримо про датчиках і сенсорах, а це датчик магнітного поля, акселерометр і так далі. Всі вони споживають енергію для своєї роботи. І в умовах максимальної економії заряду батареї відключення або невикористання будь-яких з датчиків дозволяє домогтися збереження певної частки заряду. Для прикладу, наведемо значення споживаного струму для Samsung Galaxy S (i9000):

  Датчик обертання - 4,2 мА

  Датчик наближення - 0,75 мА

  Датчик орієнтації - 4,2 мА

  Датчик магнітного поля - 4,0 мА

  Датчик прискорення - 0,2 мА

  Датчик освітлення - 0,75 мА

  Датчик сили тяжіння - 0,2 мА

  Акселерометр - 0,2 мА

  В цілому, наведені характеристики застосовні до більшості Android-пристроїв. Також, в більш сучасних пристроях, можуть бути присутніми Гироскоп, Датчик тиску, Термометр і інші. Як можна побачити з таблиці, найбільше енергії споживають датчики, які відповідають за орієнтацію пристрою в просторі, і відключивши функцію «повороту екрану» можна збільшити час автономної роботи на 5-10%. Для того, щоб мати швидкий доступ до управління цією функцією, можна використовувати віджети, наприклад SwitchPRO Widget. Ігри, задействущіе сенсор положення мобільного пристрою в просторі, можуть споживати до 200 мАг, а це досить багато. Більш того, процеси, пов'язані з використанням даного сенсора, не прибираються з пам'яті навіть після виходу з програми (в тому числі за допомогою Task Manager), і на них витрачається дорогоцінна енергія. Прибрати такі процеси з пам'яті можна, перезагрузив пристрій, але в цілому витрата енергії на них не надто великий, на відміну від самих програм та ігор.

  У наступній статті з даного циклу ми торкнемося питання споживання заряду акумуляторної батареї екраном, процесором, а також способи боротьби з небажаною «невидимої» активністю.

  Оцініть статтю: Поділіться з друзями!


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»